Môže cievkovanie porušiť panenskú blanu?

miriam_01
6. nov 2023

Dobrý deň,
nenašla som kategóriu kam zaradiť moju otázku tak vám píšem sem.
Je to možno trochu čudná ale - môže cievkovanie u ženy porušiť panenskú blanu?
Bola som na ňom tento týždeň a stále tam cítim istú bolesť, štípanie... je to v poriadku alebo sa mi mohla pri tomto zákroku narušiť panenská blana?
ďakujem
Mima, 16

martinmmartin
6. nov 2023

panensku blanu si mozes narusit milion sposobmi, pohyb, drepy atd cize ano poskodena byt mohla a nemusela. Ono ta blana az take terno zase nieje a velakrat sa odporuca aj sama od seba

viestta
6. nov 2023

@miriam_01 na biologii ZS ste sa to ucili. Mocis cez inu dierku, nie cez vaginu, na ktorej mas panensku blanu. Po cievkovani moze byt podrazdena mocova rura, mala by si ist k lekarovi, pretoze po tyzdni by to uz malo byt ukludnene

sisa_s
6. nov 2023

Cievkuje sa mocovy mechur, nie vagina...nemaju ti ako porusit panensku blanu..pozri si na google obrazky vulvy, teda vonkajsich pohl.organov zeny a uvidis, kde je co...(uretra je mocova rura, tam, kde ta cievkovali)

domka222
6. nov 2023

Teba cievkovali cez vagínu?

lucka_ke
6. nov 2023

cievkuje sa močová rúra - vstup do močového mechúra, to je kúsok vedľa vagíny a panenskej blany, čiže nie, nemohli ti to poškodiť
ak pociťuješ bolesť alebo štípanie treba povedať obvodnému lekárovi, zrejme tam máš zápal, vyšetruje sa ranný moč a dostaneš lieky proti zápalu

h2
6. nov 2023

@miriam_01 Mirka, ak ste to ešte v škole nebrali, tak nech sa páči: Cievkuje sa tam, kde je na obrázku označenie "močový otvor". Panenská blana sa nachádza na mieste, označenom na obrázku, ako "vaginálny otvor". Po cievkovaní môžeš cítiť isté nepohodlie v oblasti močového otvoru, malo by to po pár dňoch zmiznúť. Panenská blana zostáva neporušená.

januska12323
6. nov 2023

To sú dva rôzne otvory. Cievkovanim ti nič nenarušili, jedine podráždili močovú trubicu.

nikpa
6. nov 2023

@miriam_01 ako ti tu už povedali tak blanu ti určite nenarušili. Ale keď cítiš stále štípanie, pálenie alebo akýkoľvek diskomfort, mala by si ísť k svojej pediatričke odniesť moč na rozbor lebo po týždni to nie je v poriadku. Cievkovali mi x-krát, viem o čom hovorím.

melanta
6. nov 2023

@miriam_01 okrem toho, čo tu už odznelo, ešte doplním, že aj keby ti zaviedli cievku do vagíny, tak blanu ti neporušia. V nej je minimálne jeden otvor aj pred prvým stykom. Inak by nemala kadiaľ odtekať menštruačná krv. A dám ti dobre mienenú radu. Oslov mamu, tetu, lekárku alebo niekoho, komu veríš a porozprávaj sa o pohlavom styku, oplodnení, atď. Ak nevieš, že cikáš inou dierkou ako ide krv pri menzese a cez ktorú budeš mať v budúcnosti pohlavný styk, je veľmi prospešné povenovať sa aj sexuálnej výchove.

chcemradu
6. nov 2023

@martinmmartin si gynekológ, alebo urológ? Ak áno, odovzdaj titul 😉

@miriam_01 nie, cievkovanim ti neporušili panenskú blanu, ani maternicu 🙂 cievku zaviedli do močovej trubice. Ktorá nemá spoločný vchod 🫣

martinmmartin
6. nov 2023

@chcemradu Preco? bohvie co jej robili , ako ju natahovali jak s nou cvicili atd- poskodit to mohli uplne pridruzene - hlavne ked ju uz mohla mat nacatu zubom casu

viestta
6. nov 2023

@martinmmartin iste, natahovali jej chachanu... Ty nie si ani gynekolog amater... O tom ako sa zeny cievkuju nemas ani sajnu, mozno ani o tom ako sa cievkuju muzi

martul
6. nov 2023

@martinmmartin prečo si myslíš, že sa musíš nutne vyjadriť v každej téme?! Veď keď o tom vieš veľký prd, tak nepíš nič.

stanulienkat
6. nov 2023

@martinmmartin zub casu🤣🤣🤣

mimi3008
6. nov 2023

@stanulienkat no a hlavne u 16 rocnej😅

chcemradu
6. nov 2023

@martinmmartin áno, jasné, 16r taká ponaťahová a porušaná, že jej praskne Blanár už pri kýchnutí.
🙈

h2
6. nov 2023

@martinmmartin Zubom času?! Ja odpadnem! Panenská blana nie je z plutónia, aby mala polčas rozpadu.