Laparoskopia kôli mimomaternicovému a ťažkosti

mar_tina777
8. apr 2022

Ahojte, prosím potrebujem poradiť. 27.3. som bola prijatá do nemocnici s tým že krvacam a mám pozitívne tehotenské testy.na sone nebolo nič vidieť a krvné testy ukázali HCG 69 s tým že mi dávali infuzie proti krvácaniu, od bolesti, a s tým že testy na HCG zopakujú o dva dni... O dva dni boli testy na HCG znova 69. Tak ma prepustili domov z tým že záver bol biochemické tehotenstvo v 5+5tt a na kontrolu mám prísť o týždeň v utorok 5.4. do vtedy to krvácanie pokračovalo normálne ako klasický menzes len silnejší až slabol ale nie úplne v ten utorok som ešte stále mierne špinila až krvácala. V deň kontrolu mi zobrali krv na HCG a kontrolné sono na ktorom nebolo nič vidieť s tým že prídem o dve hodiny na výsledky. Keď som prišla na výsledky tak tam bol už aj primár a ďalší dvaja doktori.. vedela som že niečo nieje OK... Robili mi znova sono s tým že už bolo v brušnej dutine tekutina a niečo na ľavom vajcovode a HCG sa zvýšilo na 189... To už bolo 7+0tt. Zhodnotili že ide zrazu o mimomaternicove tehotenstvo pritom som nemala žiadne bolestí iba som mierne špinila a krvácala.. s tým že mi spravia diagnosticku laparoskopiu a poprípade keď sa potvrdí mimomaternicove tehotenstvo tak mi odstránia vajcovod. Aj tak bolo. Operácia prebehla do hodiny. Na druhý deň mi doktorka ktorá má operovala oznámila že vajcovod bol už natrhnuty a v brušnej dutine bolo do 100ml krvi.. tak reku ok po operácii som sa zobudila s tým že mám na sebe vložku a mierne krvacam no a to krvácanie pokračuje do dnes čo je od operácie 4 dní. Menzes by to nemal byť pravdepodobne... Mňa by len zaujimalo ženy ktoré si tým prešli aké mali ťažkosti poprípade ako dlho krvacali.. a či sa im rány v okoli pupka dobre hojili pretože ako som mala tú lepku tak ma koža strašne svrby nie rána ale koža pod tou lepkou... Poprípade po akom dlhom čase vám odporučili pohlavný styk? Neviem nič konkrétne... A ako dlho vás boleli ramená po operácii ako sa vám dostával ten plyn z tela von? Pretože mňa stále bolia aj po 4roch dňoch. Ďakujem vám že ste si to prečítali až do konca že ste mali trpezlivosť.
strašne svrbi koža nie rána ale po lepšie hojili

kkovacovak
8. apr 2022

@mar_tina777 krvacala som po operácii asi týždeň. To že ťa svrbí koža pod lepkou nemá asi nič s operáciou ale skratka máš reakciu na lepidlo v lepke. Svrbieť ťa bude rana klasicky keď sa bude hojiť. Predpokladám že ti povedali že máš ísť na kontrolu k svojmu gynekológovi. Toho sa spýtaj na pohlavný styk keďže my nemôžeme vedieť ako to dopadlo a ako sa ti to tam zotavuje. Hlavne sa riaď podľa vpichov aby si si neublížila. A bolia ťa ramená? Nepreklikla si sa? Ako ťa môžu bolieť ramená netuším. Veď ťa operovali cez brucho nie? Čo s tým majú ramená? Plyn bude odchádzať postupne až zrazu bude brucho pôvodné. Tuším som mala zvýšenú plynatosť ale to neviem či súviselo priamo s tým

karem21
8. apr 2022

@mar_tina777 ahoj mňa boleli ramená asi týždeň, bolo to fakt nepríjemné.. dávala som si espumisan a takisto som mala alergiu na tie lepky, dávala som si len obyčajnú gazu a prelepila priesvitným lekoplastom ( ten som znasala v pohode). Jazvy mám fakt otrasné, neviem prečo pri tom sa mi to hojilo pekne. Susila som si to taninom a repikom. 🙂

mar_tina777
autor
8. apr 2022

@kkovacovak ramená ma boleli hneď po operácii... Plyn ktorý nafukuju do brucha oni vypustia ale nejaký zvyšný plyn tam zostane a ten sa práve uvoľňuje vrchom hrudník a ramená.. za to sa pýtam tých čo boleli ramená že ako dlho to trvalo pretože to naozaj nieje príjemné že hneď ako vstanem z postele tak bolesti jak sviňa až sa mi zle dýcha... Áno poslali ma už k svojmu gynekológovi..
A mne hneď v nemocnici po operácii odstránili tie lepky no svrbiet ma to začalo až po troch dňoch za to sa mi nechce zdať že to je z tých lepiek.. mám tam ohraničený štvorec po tej lepke červený. Začala som si dávať repík a dephanten tak uvidím. Kontrolu mám o dva týždne.

mar_tina777
autor
8. apr 2022

@karem21 mne tie lepky odlepili hneď v nemocnici a svrbiet ma to začalo až 3dni po Tom mám tam ohraničený normálne štvorček od tej lepky a práve to má svrbi tak začala som si dávať repikove obklady a dephanten krém tak uvidím či pomôže. Každopádne keď nie tak zavolám doktorke. A mali ste vstrebatelne stichy či vám vyberali? Ak ste mali vstrebatelne tak do kedy vám odpadli? Mne napísali a povedali že mám vstrebatelne no dr.gyn.sa to nezdá že dávajú vyberatelne tak neviem .

roztlieskavacka
9. apr 2022

@mar_tina777 stehy som mala aj ja že “mali same vypadnúť” no mne po 3 týždňoch nič nevypadlo a začalo to byt nepríjemne čiže som ich vybrala sama nožničkami, mne to dr odmietla vybrať :D

mar_tina777
autor
9. apr 2022

@roztlieskavacka aha no dobre vedieť 😁

e1i
9. apr 2022

@mar_tina777 zazila som v 10/21 24h po operacii som mala redon ktory odvadzal krv z brucha von. Tentoraz ma vobec plecia ani nic ine okrem brucha neboleli. Napr aj bolest brucha zacala az v den kontroly v car, v ten istý den poobede ma operovali. Spinit som zacala 18dpt.aj ustalo aj hcg stupalo potom zasa 29dpt viac. Hcg hodinu pred op som mala skoro 10 000. Ak nerobili kyretaz, moze ist aj o ms. Co sa tyka pohlavneho zivota, dodržali sme sestonedelie, predsalen som bola 7+0 ked ma operovali
Ranky mi odlepili na druhy den po op a ibaa 3x denne prestrekli k dezinfekciou. Stehy som bola vyberat týždeň po.

mar_tina777
autor
9. apr 2022

@e1i ďakujem za komentár. Nie kyret nerobili a ms by to nemala byť ani to nevyzerá na ms ako mávam. Ešte raz ďakujem že ste sa podelili o vašu skúsenosť 🙂

e1i
9. apr 2022

@mar_tina777 ono konzultovala som to s dr v car. Moze to byt ešte cistenie a spinenie po op. Ak kyret nebol tak ms pride do par dni/normalne. Ak bol tak ms tak o 6t by bola. Ja som tiež nemala ale vzapati mi dosiel ms z vysadenia liekov co som po vklade mala. Tiež som moc nevedela určit co je ešte po op alebo uz začiatok ms.

mar_tina777
autor
9. apr 2022

@e1i jasné chápem. Tak budem zatiaľ čakať a na kontrole sa potom spýtam že ako by to malo byť teda pretože už krvacam dva týždne s tým že prvý týždeň to bolo silnejšie ako obyčajný menzes.

karem21
9. apr 2022

@mar_tina777 mne povedali že vstrebatelne ale ja som si ich vybrala sama odstrihla a vybrala na 22 deň už má to moc svrbelo🤣🤣🤣

mar_tina777
autor
9. apr 2022

@karem21 pekne no tak to som zvedavá potom či mi odpadnú alebo nie teda. 🤣🤣 A nakoniec si ich budem vyberať tiež sama. 😂😂

tarrra
9. apr 2022

@mar_tina777 ahoj,mňa neskutočne príšerné svrbela a pálila pokožka na bruchu pod leukoplastom- zistila som že som jednoducho alergická na leukoplast,pri každom lepeni u dr ,prípadne pred operácii to poviem aby mi dali iný leukoplast.ale dodnes si pamätám ,hrozne to bolo .
A ramená ťa bolia zrejme aj z operačnej polohy,keďže jedna ruka je pripútaná od tela kde ti prúdi infuzia a druhá je tesne popri tele,a hlavu máš vykrutenu dozadu a v krku máš tu rúrku na dýchanie počas anestézie....viem aké to je,mala som 7x laparo,a tá bolesť v ramenách je hrozna,nedá sa ti ani dobre nadýchnuť...
Nezávidím,a prajem skoré uzdravenie

mar_tina777
autor
9. apr 2022

@tarrra ahoj že vraj ramená bolia z toho ostatkoveho plynu z brucha ako sa postupne uvoľňuje vrchom hrudník a ramená.. lebo ako som v kľude tak je to ok a ako náhle sa postavím a trošku prejdem zadycham sa tak začne bolieť tak akoby ramená +pichanie v hrudníku.. na fotke si vsimni ten štvorček to bolo pod leukoplastom tak pravdepodobne to je z tej tekutiny a nie z toho leukoplastu pretože len v okolí pupka to svrbí a nie inde. Ale už je to lepšie dávam si obklady repika a dephanten krém. Hlavne nech je už za tým všetkým.
Fu nezávidím že 7x veľký obdiv pretože už druhý krát by som to asi nedala..
A ďakujem. 🙂