Karpavé očko týždňového bábätka

2231987
18. jún 2017

Ahoj mamicky moje tyzdnove babatko ma dost zakarpavene prave ocko...co je na to najlepsie? Dakujem

ludka140281
18. jún 2017

prevarenou vodou nie horucou,,,skor vlažnou pretierat očko bavlnenou látkou(niekedy boli take kapesníky,nie farebne,,najlepšie biele) ak nemáš,tak vatovy odličovací tampon do tej vody a vyžmýkat,nech to netečie na tvaričku.... alebo papierovu vreckovku pretieraz od nosa ku ušku to očko aj 5x denne ak po 2dnoch nijeke zlepšenie,tak detský lekár poradi

gondyo
18. jún 2017

náš syn to mal tiež,je to pri detičkách dosť bežné,v podstate z toho vyrastú,my sme mu to jemne čistili vat.tyčinkou,upozornili ma,že ani harmanček nesmiem pri takom malom bábatku,skúste si pýtať v lekárni tie najjemnejšie kvapky do očka a čistiť mu to...

2231987
autor
18. jún 2017

@gondyo tak ani s repikom?

gondyo
18. jún 2017

možno skôr s repíkom,nie je to taký alergén,ale radšej by som sa poradila s lekárničkou...

adamkokubik
18. jún 2017

umývanie očka vatovým tampónom alebo gázovým štvorčekom namočeným vo vlažnej prevarenej vode + jemná masáž vnútorného kútika oka, opakovať niekoľkokrát za deň...pokiaľ sa ale stav nezlepší, treba konzultovať s lekárom

emi16
18. jún 2017

Moja mala mala karpave ocka, do zlta, v porodnici chytila stafilokoka bud od lekarov co ju vysetrovali ( umyvanie ruk po vysetreni babatok im nic nehovori), alebo zo sesterskej uzby kde sa tie postielky s babatkami zhromazdovali kim som mala navstevu, alebo jedla v jedalni.
Ocna nam na to dala ocuflashe blue a pamykon.
Takze ak prevarena voda,alebo MM ( je antisepticke starsej to pomahalo) nezaberie urcite by som sla k doktorke

jana_eyre
18. jún 2017

Mojmu najmladsiemu pomohol az harmancek, pretierala som mu ocko niekolko krat do dna.. Dr radila aj ocuflash, ale to pomohlo len kratko.. Dala nam aj oftalmoframykoin, ale vdaka harmanceku som ho skusat nemusela.. Na harmancek nemal ziadnu reakciu..

gondyo
18. jún 2017

jasné aj nám radili masírovať koreň nošteka,ale odporúčam aj materské mlieko...