Fontanela a rast hlavy

kaja23693
2. nov 2017

Ahojte maminky matr skusenosti s predčasne uzatvorenou fontantanelou máme 43,5 cm a a máme skoro 10mesiacov a fontanela nam zrastla už v 5 mesiaci

rimanko
2. nov 2017

fontanela by sa mala zrásť do 18 mesiacov, ale isté oneskorenie nie je považované za problém, ak príčinou nie je nedostatok vitamínu D a teda rozvoj rachitídy u dieťaťa.

Cize bud uplne kludna 🙂

eribel
2. nov 2017

@rimanko lenze ona sa obava toho, ze zrastla precasne a mozog nema priestor rast ...

rimanko
2. nov 2017

podla mna je to v poriadku, ale v prvom rade by som toto riesil s osobnym pediatrom a nie na modrom konikovi..

eribel
2. nov 2017

@kaja23693 Sestrinej malej zrastla tiez predcasne (okolo 7m., neviem presne). Detska to neriesila, ale neurologicka (boli za nou z ineho dovodu) sa nejako negativne vyjadrila...ja mam viac skusenosti s roznymi vyjadreniami lekarov na vyvin babatka, tak som sestre povedala, ze pokial detska neriesi, mala je zdrava sikula, nech neriesi...neriesila a nadalej ma sikovnu dcerku....

adalea
2. nov 2017

@kaja23693 našej sa tiež zrástla v 5 mesiaci. Dr. jej v každej poradni merala obvod hlavy, presné rozmery si ale už nepamätám. Chodili sne ale do 3 rokov na neurológiu, lebo je predčasniatko, tam ju tiež sledovala. Teraz má 5 je uplne v pohode.
Opýtaj sa pediatričky, či je to u vás v pohode. Treba ju sledovať či napreduje v psychomotorickom vývoji

elirian22
2. nov 2017

my sme chodili na neurológiu na premeriavanie hlavičky až kým nezačala dcéra chodiť, hlavička rástla v norme

kaja23693
autor
2. nov 2017

Dakujem vám trošku ste ma upokojíi teras čakať až do konca mesiaca tak sme objednamy a koľko ma byt obvod hlavičky u 10 mes.baba