Endometrióza v jazve

zuzana271
29. júl 2021

Ahojte, chcem sa opýtať, mal niekto z vás endometriozu v jazve? Mala som ísť na operáciu schloferovho tumoru, ale chirurg ma poslať ku gynekologovi, lebo si myslím, že mám endometriozu v jazve....ma niekto s tým skúsenosť...ako mi to gynekológ zisti a čo ma čaká, aj zistí, že to je endometrioza v jazve? Dakujem

elbibi
23. máj 2022

@zuzana271 Ahoj, prosím ťa, ako pokračuješ? Mne totiž v novembri 2021 vyoperovali VRAJ 2 Schlofferove tumory, rana sa mi dobre nehojí a pri menzese krváca, lokálny chirurg ma poslal do nemocnice a DNES mi bolo oznámené, že ja mám od decembra diagnostikovanú endometriózu, a to už budú riešiť na gynekológii... veľmi by mi pomohlo, keby sa podelíš o skúsenosti, naozaj neviem, čo ma čaká a mám strach... v podstate takmer 3 roky (od cisárskeho) žijem v bolestiach... Ďakujem ❤

zuzana271
autor
23. máj 2022

@elbibi Ahoj, ja mam ísť 7.7. konečne na operáciu....takže podľa histologie by mali zistiť co to je? Ci tumor alebo endometrioza.....ale viacerí doktori povedali, že to je endometrioza....ja som mavala bolesti zo začiatku cez menstruaciu a ovulaciu....teraz už mám stále....občas mávam väčšie bolesti, ale nie dlho....našťastie....ja už som si na to asi zvykla....a tebe na to co doktor hovorí teraz po operácii...keď máš stále bolesti

elbibi
21. júl 2022

@zuzana271 Ahoj, prepáč, že až teraz... poslali ma z chirurgie na CT, čakalo sa na výsledky, po mesačnom čakaní a potom ďalšom čakaní na výsledky som sa dostala na gynekológiu do nemocnice KONEČNE, tam ma primár schladil, že bude treba magnetická rezonancia a je si ešte niekoľko mesiacov potrpím... potvrdil mi, že endometriózu som získala cisárskym rezom, takže sa dohodne s primárom na chirurgii a budú ma operovať spolu. Chcú mi kompletne vyčistiť ranu po sekcii, a vraj by to už potom malo byť ok, tak uvidíme. Tiež si zvykám na bolesti, dávam si stále Ibalgin, menzes pretrpím s krvácaním zdola aj s prasknutím jazvy, ale snažím sa myslieť pozitívne, že snáď druhá operácia všetko vyrieši. Áno, všetko, čo z teba vyrežú, ide na histológiu, mne to ale operatér nepovedal, len ma prepustil so slovami, že mi vybrali 2x Schloffera a snáď sa už ďalší nevytvorí 🤦‍♀️ 16.8. mám magnetickú, tak uvidím, čo bude... Držím ti palce v ďalšom riešení, aby si mala po prvej operácii už pokoj 😉

zuzana271
autor
21. júl 2022

@elbibi Ahoj, no už mám po operacii...zajtra tomu budú dva týždne...z histologie sa potvrdila endometrioza v jazve...chirurg mi odstránil kus svalu...pretože som ju mala viac prerastenu...takže to ešte boli...a aj ma upozornil, že to bude dlhšie boliet..tak, ale som rada, ze uz mam po tom...a dúfam, že som sa jej už zbavila....nechápem, prečo teba 2krat operovali a povedali ti, xe to je ST...preco ti to neposlali hneď na histologiu....?

beruska225
5. feb 2023

@zuzana271 ahojte dievčatá, aj ja mam endometriozu v jazve. 14 rokov som ju tak mala a nevedela o tom. Vytiahli mi to pri sekcii keď mi zachránili bábätko. Keď ma operovali ako praskly steh tak to vychádzalo na schlofer tumor aa na to histologia ktorá prišla ze endometrioza v jazve. Bolo to hlboké a veľké. Čiže celý spodok ma aj teraz 3 mesiace p operácii ešte pobolieva. Už 2 mesiace užívam ha endovelle na zastavenie menštruácie ale ešte stsle sa mi to nezastavilo. Ešte jemne krvacam a spinim. Snáď to už prejde a vypnem sa úplne. Mrzí ma ze sa ženy musia trápiť s niečím takýmto. Ja som sa o svojej diagnóze dozvedela úplnou náhodou. Len sa s ňou naučiť žiť a uspať ju aby nerobila problémy. Mala som brutal bolesti a gynekologická to neriešila. Vraj je to normálne.

zuzana271
autor
5. feb 2023

@beruska225 ahoj, tiež som mala bolesti počas menstruacie....teraz po operacii...ešte občas pobolieva jazva....ale hádam to je normálne a už sa mi nevráti.....veľa zdravicka ti zelam

beruska225
5. feb 2023

@zuzana271 mne sa otvoril akoby steh, zo stehu to vypuklo a prišlo sa na to co to je histologiu, lenže mne sa celá rána zapálila a do 12 dní som bola pod nožmi zasa. Najrozum ejsie riešenie je ma vypnúť a dostať do prechodu. Len to ze moje telo s tým bojuje dosť po svojom. Už dlhšie spinim co môže byt vraj aj 3 až 6 mesiacov. Ale ešte som aj krvácať začala. Ak to bude silné a neprirodzene mam ísť k lekárovi, len som myslela ze to bude mať hladsi priebeh. Ale jasne vypnúť ženu v produktívnom veku je tiež zábava. Nech sa ti moc darí a ta sviňa sa už nevráti. Mala som ju veľkú 7x4x4 cm. Ak by mi menštruácia pokračovala môže nárast naspäť. Mne vlastne menštruácia išla von bruchom cez ten steh. Preto to vyzeralo ako praskly steh po sekcii. A nakoniec to vzniklo pri sekcii pred 14 rokmi kedy mi nevedomky zaviedli endo do rezov.

zuzuliatko18
5. feb 2023

Jejda, baby. Ja som bola v novembri na operácii shlofera a z histologie vyšlo, že endometrióza. Teraz sa odhodlavam na gyndu, bo sa obávam, čo budem musieť zase riešiť. Že ja som mala rozrezane pri operácii slepaku celé brucho, mám tam plno zrastov. Potom toto. Ach jaj. Tak držím palce ,nech ste ok.

zuzana271
autor
5. feb 2023

@beruska225 tak to ma mrzí čím si si prešla a asi aj ešte prechadzas...nech ti to dobre všetko dopadne...teraz som zostala zmetena z toho, že keď máš menstruaciu, ze sa ti to môže vrátiť...to je myslene asi aj všeobecne, nie len konkrétne na teba? Mne chirurg povedal, ze všetko mi odstránil, ze sa to nevráti...ale môj gynekolog mi povedal opak, ze rana sa hojí rok....a ze sa mi to môže vrátiť...tak som zostala sklamaná...totižto obaja so mnou komunikovali veľmi stručne, ze co sa aj vlastné pýtam....tak som radcsej čítala na nete...takže som veľmi informovaná o tom není...

zuzana271
autor
5. feb 2023

@zuzuliatko18 ahoj, no ja som bola od operácie len na prehliadke ci je všetko ôk...neliečim sa nijako od vtedy....len na prehliadky mam chodiť....tak uvidíš....a veľa zdravicka prajem

zuzuliatko18
6. feb 2023

@zuzana271 to je super. Držím palce, nech to tak zostane.
Ja teraz mávam zase bolesti, asi preto sa bojím. Uvidíme, snáď mám väčší strach ako bude potom sa diať.

zuzana271
autor
6. feb 2023

@zuzuliatko18 dakujem veľmi pekne..treba veriť,že bude len dobre❤

beruska225
6. feb 2023

@zuzana271 stačí spendlikova hlavička tejto svine niekde a rastie to. Ja si. Natrafila a super lekárov v tomto celom zhone a môže sa to vrátiť, môže to rast naspäť. Endo sa nedá vyliečiť iba potlačiť alebo uspať, niečo ako borelióza. Ja osobne musím byť na hormonálnej liečbe bez menštruácie nakoľko endometrioza parazituje, rastie z menstruacnej krvi. Čiže ziadna menštruácia ziadne nove ložiská. Záleží kto to ma ako a kde uložené a asi aká silná endo je. Ci je to roztrúsené alebo v začiatkoch. Pri mne je najlepšie uspať cyklus dostať ma do menopauzy a bojovať liekmi proti tej svinuche. Nie je to sranda postupovať operácie za sebou. Držte sa dievčatá 🙏

zuzana271
autor
6. feb 2023

@beruska225 dakujem krasne za vysvetlenie....veľa šťastia a zdravia prajem🙂

lusal
8. mar 2023

@elbibi ahoj, môžem sa spýtať kde ťa operovali? A teda operácia sa robí cez jazvu? Dnes mi lekár objavil v jazve endometriôzu, mám málo informácií, tak vyzvedám.