Embolizácia myómu

lauritka
5. júl 2013

Rada by som vedela, ci uz niekto z vas podstupil tento neinvazivny zakrok odstranenia myomu a ci to pomohlo ?

sunny15
6. júl 2013

Ahoj,tak to ťažko povedať ...či naši lekari maju dosť skusenosti s embolizaciou...aj ja som v minulosti uvazovala nad tymto zakrokom,ale moj dr,povedal ze sa to skor hodi u malych myomov...cize do 3cm a pri väcsich ako mam ja sa robi len klasicka laparotomia-cize rez ...ale ja som chvalabohu otehotnela aj napriek myomu velkosti 7cm , bezproblemovo som donosila synceka...ale kvoli tomu som musela rodiť sekciou.
neviem aky je ten liek na myom...to by ma zaujimalo...len ci nema aj nejake silne neziaduce ucinky 😖 nevies o tom nieco blizsie?

lolka2811
3. máj 2014

Ahojte dievčatá.Ja som podstúpila túto embolizáciu ale bola úplne k ničomu.Ten myom čo mal pred embolizáciou 5cm po roku od tejto operácie sa mi zmenšil iba o 4milimetre.Už teraz lekári ani v Bratislave ani nikde nepreferujú túto embolizáciu,lebo sa vôbec neosvedčila.Hned treba podstúpiť podľa možností laparoskopiu a nie túto embolizáciu.ja som už podstúpila aj laparoskopiu a chvalabohu mi ten myom vybrali a mám pokoj,no síce pokoj ako pokoj.zas sa mi objavili dva malé myomy do 2cm tak som tam kde som jaj bola.

fnurko19
25. jan 2015

Dff 😠 dobry vecer ja som mala myom velky 7cm liecila som sa pol roka esmyou a tabletky mi nezabrali.Je to velke trapenie hlavne ked zena este nema dieta atuzi po nom.Rok som sa liecila atabletky mi nezabrali a nakoniec som podstupila embolizaciou ktoru mi robili v Trnave.a mam lepsie vysledky myom ma 3cm.MOc som sa toho bala a zvladla som to preto sa netreba nikdy vzdavat.a po embolizacii sa citim ovela lepsie ako pred tym stracala som vela krvi a museli mi aj darovat preto treba takyto problem riesit tymto sposobom.INgrid

pirula5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liluskadzan
25. okt 2021

@fnurko19 je to dobrý výsledok, dnes sú niektorý lekári ani ne poradia radšej na operáciu než liečbu. Ja síce mam omnoho večši myom 12x13x16cm
Tak som sa pýtala svojej doktorke, ona nevie ci to pre mňa vhodné, že je to večši myom, len že tento zákrok robia v Trnave a v Košiciach neviem zistiť. Tento zákrok robia v Rusku už 20 rokov až do 20 cm tak nech mi nevraviac že je to na malé myomy, práve že to sú na večšie myomy ktoré robia problémy, silné krvácanie, bolesti tlak na iné organy. Tak malý myom to nespôsobujú, ak logický l porozmýšľame. Veľmi rada by som išla na tento zákrok,ak by sa dalo v Košiciach. Ak by niekto l vedel mi s tým pomôcť kde to robia okrem trnavy

hejdusan
21. dec 2023

Ahojte, chcem sa opýtať, či sú tu žienky, ktoré podstúpili embolizáciu 22/23 a aký bol výsledok.
Ďakujem!