Drobné vyrážky na rukách

dubek
27. dec 2017

Dobrý deň chcem sa opýtať mám taký problém... Robim gélové nechty a asi pred dvoma dnami keď som dokončila gélové nechty ma začali svrbiet ruky a vyhodili sa mi na nich drobné červené vyrážky ako, naplnené vodou strašne to svrbelo potom to prestalo a o dva dni ma začali takto svrbiet chodidla a lakte a dnes citim ako ma. Svrbí aj podnebie tých vyrážok je par nieje ich veľa ale všetko má svrbí co to môže podľa vás byť môže to byť alergia na prach keď Brusim tie nechty?? Sorry] chybi

lindusss2016
27. dec 2017

A.nemas chorobu ruky, nohy, usta? Teda nvm, ci to chytia este aj dospeli ale skus pogooglit

dubek
autor
27. dec 2017

Aj ja som na to myslela som pozerala na nete zevraj sú tam aj teploty a také výrazky iné je ich viac tak neviem

lindusss2016
27. dec 2017

@dubek
Tie vyrazky, co viem, mozu byt rozne u kazdeho a teploty by si nemusela mat, ze mas uz vyvinuty imunitny system, tak to mozes lepsie znasat. Kto vie. Ukaz to radsej dr.

dubek
autor
27. dec 2017

@lindusss2016 asi to bude najlepší nápad 🙂

lindusss2016
27. dec 2017

@dubek
No len teraz vsade same dovolenky 🙂 nechce sa im...

judar
27. dec 2017

robenie gelových nechtov je doslova špinavá robota na baktérie hlavne keď sa robí s rukami cudzích ľudí lebo pri brúsení sa doslova tie prachové nechty zachytia hoc kde a horšie je keď ten človek mal na oko neprejavenú nechtovú psoriázu a podobne a to nepostačí ani dezinfekcia nástavcov atď a za ďalšie takéto problémy vedia vyvolať myslím aj nekvalitné laky kde najhoršie hrozia až kaput nechty

kkl82
27. dec 2017

no mne to tiez pride na ruky, nohy, usta. syncek to mal v troch rokoch a tiez ziadne teploty predtym. a tiez mu kadzy den pribudlo nieco (najprv nohy, potom ruky a nakoniec v ustach). teplota pred tym vysypom nemusi byt, resp. ak je len trochu zvysena, tak to ani nemusis postrehnut.
ale ano, moze to byt aj alergicka reakcia. v kazdom pripade konzultuj s lekarom.

petrakostrabova
28. dec 2017

😖

babatkoo
28. dec 2017

@dubek mohla bu to byt choroba RUKA NOHA USTA. Moj syn to mal pred vianocami. Ak to prinesie dieta vie krasne nakazit aj dospelych. Takz je mozne ze u teba bola nakazena mamina a nakazila aj teba. Alebo si to chytila niekde ,,zo vzduchu" kedze ide o virus. Moj syn mal vyrasky na chodidlach, hrudi a chrbate. Usta ho obisli nastastie. My s muzom sme to chytili od neho ale vo velmi slabej forme - kutiky a pupaky na perach (nie herpes). Uzivali sme Fenistil kvapky na znizenie svrbivosti a Bkomplex a vit C. Toto jedine synovi doktorka naordinovala

dubek
autor
28. dec 2017

Každopádne idem zajtra k lekárke dúfam ze to nieje co si myslite lebo m malú a nechcem aby niečo dostala