"Čokoládová" cysta

bobika492009
3. feb 2012

ma niekto skusenosti s cokoladovou cystou... mne ju lekarka zistila pri sono vysetreni . Ale musim najprv pockat na menstruaciu, ci sa to nevyplavi spolu s krvou.. a potom ju bezodkladne navstivit. Dost som sa nastrasila, v rodine mame dost caste gynekologicke problemy.
za odpovede, otazky som vam vdacna... .-)

sisaha
3. feb 2012

@bobika492009 pravdepodobne ide o endometrialnu cystu, teda cystu naplnenu krvou.. Ja som taku mala a isla von laparoskopicky..U mna cakanie na cyklus nepomohol, mozno ty budes mat vacsie stastie. Drzim palce. 😉

bobika492009
autor
4. feb 2012

@sisaha v to dufam aj ja... aj ked bolest mi uz pretrvavaju asi od novenbra a to som mala uz tri krat menstruaciu. brala si najprv nejake lieky, alebo absolvovala nejake vysetrenie este? alebo si šla rovno na laparoskopiu? počula som , ze vela žien to zle znašalo (laparoskopiu)...

sisaha
4. feb 2012

@bobika492009 nie, ziadne lieky. predoperacne vysetrenia a sup na stol. LSK nie je nic hrozne, akurat tesne po zobudeni si zachripnuta, toci sa ti hlava (ale to su bezne priznaky po narkoze) Do tyzdna som bola fit. Lieky by sa mali brat potom a vlastne by si mala mat navodeny akoby tehotensky stav (nemat menstruaciu). U mna lekarka s touto liecbou vahala, lebo som chcela otehotniet a nakoniec sme sa na to vykaslali. Cysta sa doteraz neobjavila a uz je to 8 rokov. Samozrejme odporucaju cim skor otehotniet.