Canesten krém na mykózu

michaelavikinka
25. okt 2020

Ahojte žienky je canesten krem dobry na mykozu alebo mi poraďte niečo som 4 mesiace po porode a dostala som mikozu to som mala aj keď som prvu porodila ale už si nepamätám čo som si nato kupoval a je to už 9 rokov...

tinus1994
25. okt 2020

Ja používam tento a osobne mi vyhovuje. 🙂 Dá sa kúpiť voľne v lekárni.

michaelavikinka
autor
25. okt 2020

@tinus1994 skúsim ale zato sa pýtam že canesten mám doma kúpený či je to dobre ak nezaberie skúsim toto čo vy😀

tinus1994
25. okt 2020

@michaelavikinka canesten som nepoužívala. Keď som dostala prvú mykozu, krém mi poradila moja gynekologička a odvtedy používam iba tento (keďže mi sadol). Zo začiatku trošku štípe ale svrbenie okamžite ustúpi. 🙂 ak nezaberie canesten, tak vyskúšajte tento gél 🙂

simsalabim
25. okt 2020

@michaelavikinka canesten je liek na mykozu. Multigyn iba zdravotnicka pomocka. Ak to je mykoza, je vhodne canesten krem kombinovat s tabletami canesten ci inymi s liecivom klotrimazol.

dominika7990
25. okt 2020

Kúp si fungicidin liečivú ak ide iba o vonkajšie svrbenie . Zaberá ešte lepšie ako canesten 🙂 plus je menej alergických reakcii naň a môžu ho používať aj deti. Ja napríklad canesten nemôžem vôbec či vo forme krému či tabliet lebo som mala alergické reakcie pri používaní

addi
10. nov 2020

@dominika7990 tiež mám super skúsenosť s fungicidín léčiva 🙂

Ja som sa trápila s tou mrchou rok a nevedela som sa toho zbaviť.. Keď som si zrátala koľko peňazí som za ten čas vyhodila za krémy, výplachy, čapíky tak ma šlo poraziť.
Nakoniec som išla na to poriadne a zvolila kombináciu: snažila som sa papať menej sladkého ale občas som si niečo dala + fungicidín + chlorellkové čapíky (vyrobila som si ich sama z kvalitnej chlorelly) a párkrát som si dala kvapky z grepových jadier.. a za 5 dní bolo po probléme. Až som sa na seba hnevala že som sa s tým trápila tak dlho a nakoniec to bolo tak jednoduché :P Teraz mávam občas problém keď sa ideme občas kúpať a cítim, že nie je niečo dobre, znova si urobím ten chlorellkový čapík a stihne to zmiznúť skôr než to poriadne vypukne 🙂
Nevadí, už som sa poučila a viem ako na to

uradnikova
14. aug 2023

@addi mna by zaujimali tie capiky,co si si vyrabala. Ako? Z coho? Vdaka