Čaká ma hysterektómia

30. mar 2021

14.4. ma čaka moja prva operácia - hysterektomia.Mam na maternici myomy a so silnym a dlhym krvacanim a špinenim mimo cyklu sa trápim už 2 roky.Mam 50 rokov.Pred 3 tyždňa mi som kvoli tomu skončila na kyretaži, kde mi vyšla polypoidna hyperplazia endometria bez atypii, ojedinele male utržky glandularnych žliazok.Lekar usudil, že ukončenim mojho trápenia bude hysterektomia, ktorá sa bude robiť rezom cez brucho kvoli zväčšenej maternici.Mam veľe obavy, neviem , čo ma čaka. Chcela som Vas poprosiť o Vaše skusenosti. Čo sa tyka operačnej pripravy, bolesti po operácii, rekonvalescencii po operácii.Budem Vam vďačna za Vaše prisevky. Strach ma veľke oči, už kvoli tomu nemožem ani spavať.

cawes
30. mar 2021

Mam 38 opersciu som podstupila laparoskopicly v decembri. V nemocnici som bola 4 dni. Bolesti som mala tlmene cize napzaj okrem uvolnovanie plynu ktory mi dali aby nafukli brucho som necitila nic. Ked sa plyn odburava s tela boli z toho strasne chrbat, klucne kosti atd. Ale nic co sa neda vydrzat. Po operacii som bola doma 8tyzdnov na pnke. Nemohla som dvyhat tazke veci absolutne nic max do 2-3kg a vela som odpocivala.doma som bolesti ale uz prilis necitila okrem sitia na bruchu a v pupku.

katka19275
2. apr 2021

ja som mala klasickú pred 10 rokmi, mala som
zlé skúsinosti s nemocnicou, nedali mi po operácii žiadne ATB a všetko sa mi zapálilo, potom ma dávali dokopy v druhej nemocnici.

autor
11. apr 2021

Žienky žiadne ine skusenosti?

ivanka1980
23. mar 2022

@cawes ahoj, 8 tyzdnov na PNke? fiiha

beronsche
23. mar 2022

@ivanka1980 je to velka brusna operacia, PN je v takom pripade bezne 6-8 tyzdnov.

ivanka1980
28. mar 2022

@beronsche ale aj ked nebude rez, len laparoskopicky? ja idem o mesiac, no cakala som ze budem podstatne menej na PN ☹

cawes
30. mar 2022

@ivanka1980 tak zalezi ako sa clovek citi a co robi. Ja sice robim v kancelarii ale prve 4tyzdne som mala zakaz dvyhat 1.5l flasu vody

ivanka1980
11. máj 2022

tak už som po zákroku aj ja, zobrali mi telo maternice. Krčok aj vaječníky mi ostali. Rada by som sa opýtala, po akom čase ste išli vonku na prechádzku? Operovali ma 6.5., zatiaľ sa len pomaličky ako slimák motkám doma, neviem kedy sa môžem odvážiť vonku...ako ste to mali vy?

dijuri
2. nov 2022

Ahojte
Prosím vás chcem sa opýtať ak sa ide robiť laparoskopicky histerektomia je nutný aj klystír?
Ďakujem za odpovede

ivanka1980
4. nov 2022

@dijuri áno mala som ho dokonca 2x, večer aj ráno