Bolesť šitia po pôrode

9. máj 2024

Baby ktora ste rodili prirodzene a mali ste nastrih, je normalne ked ma to rozbolelo dnes po vyše tyždni od porodu? Doteraz to bolelo pri sedeni, štipalo, ale dnes je bolesť omnoho neprijemnejšia, boli ma to pri chodzi, chodim ako kačka. Včera a dnes sme boli na prvej prechadzke von, tak možno aj preto ma to rozbolelo. Nevidim si veľmi dobre na miesto šitia a muž to teda vidieť nechce 😂 (ani ja nechcem😅), ale snáď sa mi to po takej dobe nijako nezapálilo…je to podľa vás ok? Môže to byť spôsobené tým pohybom/chôdzou?

cecilia29
9. máj 2024

Áno, bolelo ma to po čase viac, kvôli tomu ze som sa viacej hybala, namáhala...

ns994
9. máj 2024

Mna to tiez zacalo viac boliet po case. Bolo mi povedane, ze to moze byt aj tym ako sa to zacina hojit a presne namaha, pohyb ...

autor
9. máj 2024

@cecilia29
@ns994
Ďakujem baby tak to bude asi ono presne..aj lonová kosť
ma rozbolela ale to je znesitelnejšie🙏 skusim ešte rosalgin alebo nejaky repik 🙂 vďaks

zaphyra
9. máj 2024

Ja som bola ako tak schopna chodit az po troch tyzdnoch, dovtedy som ledva sedela. A so sedenin opatrne, mozu sa ti rozist stichy. Ja som bola majsterka sveta, ze ved to je len bolest ale robit mozem vsetko normalne a skoro sa mi rana rozišla.... 🙈

autor
9. máj 2024

@zaphyra au😭 no ja neviem absolutne ako to tam má vyzerať a nikdy som nemala nič šite takneviem či je to na dobrej ceste, aj v porodnici som mala pocit že sa mi to roztrhalo a všetci pri vizite mi povedali že “krasa ani nevidieť, že ste boli šitá”🙄🙈😂 a sedim minimalne no ale pri dojčeni väčšinou a to je teda bolesť..

len_nig
9. máj 2024

Skús radšej sprej Cicatridina 😊

minenkak
9. máj 2024

Pouzi zrkadlo,keď sa chceš pozrieť

autor
9. máj 2024

@len_nig ďakujeem to používam od pôrodu🙏

vkatush
9. máj 2024

Týždeň, to sa ešte stále hojí. Možno si si ponaťahovala stehy, ktoré sa chystajú vypadnúť.
Ja som sa už v pôrodnici cítila dobre, aj lekári vraveli, ako krásne sa hojím a ako dobre zašité, ale potom z času na čas to zabolelo.
A o sexe ani nevravím, ten sme skúšali asi po 3m a trvalo týždne, kým ma pri tom nebolela jazva 🥹

zaphyra
10. máj 2024

Pozri si to zrkadielkom, to by si videla ze ti to hnisa. Ja som zakazdym cikala v sprche a rovno si to umyla. A co najviac vetrala. Kup si taky vankusik co pouzivaju ludia s hemeroidmi,to velmi pomoze a skus kojit na boku aspon zatial, nie v sede. Mne tu ranu rozdrazdili aj tie konceky stehov, lebo ako som na tom sedela, tak sa tie konceky poohybali a pichali ma do tohoa potom mi tam kuaok mokval. Mali tie stehy samy odpadnut a nie vsetky mi vypadli, tak som si ich sama vystrihavala a potom uz bolo dobre. Proste cista kovbojka 🤣 drzim palce nech to mas rychlo za sebou 🤣

maryetta
10. máj 2024

Po prvom porode cca 3 tyzdne. Aj po druhom. Po poslednom aj ked bol uplne ok. Neviem preco ale som sa velmi dlho hojila. Isto este aj po 6-nedeli.

banalu
10. máj 2024

No, ja som si prezila svoje... kazdopadne, mohol ti povolit steh, resp. vypadnut a tak iny steh co bol nan naviazany taha ranu pri namahe. Bola som aj na pohotovoti, lebo som sla do kolien od bolesti.. ked prestrihol steh, ktory to tam sam chudak drzal po kope, tak som si normalne vydychla.
hojila som sa aj po sestonedeli, nakoniec na divoko, a aby som usetrila xy navstev mojej gyn-porodnicky, tak som jej posielala fotky rany... v sprche som prakticky zila. Betadine, actimaris a antibioticka mast boli v mojich rukach castejsie ako mala... na nohach som prve tyzdne mohla stat maximalne 15 minut inak som sla s revom naspat do postele...