BI-RADS 3 na prsníku

8. máj 2024

Dobrý deň, idem za vami z otázkou, ohľadne nálezu tzv. BI-RADS 3. Je tu niektorá, ktorá mala pri tomto náleze, po kontrole zhoršený stav? Resp. Horší nález, že to následne už museli nejak riešiť? Ja viem, treba myslieť pozitívne, ale človek rozmýšľa.... zachviľu odznie pol roka, čiže ma čaká kontrola. Som permanentne unavená, prsník ma bolieva... ale na bolesť som sa doktorke mojej sťažovala už skôr, ešte pred nálezom. Tak rozmýšľam, že či je reálne možné, ze sa môže niečo za pol roka zvrtnuť a zhoršiť. Poprípade ste tu niektorá, ktorej sa to za tú dobu ,,vstrebalo" ?? Alebo ako to nazvať. Ďakujem za prečítanie a za skúsenosti

jj_anka
8. máj 2024

Nedávno tu dávala mladá baba, že po pol roku bol nález zlý . Ja som sa po takomto náleze (tiež som mala čakať 6 mes.) objednala do mamologickej súkromnej ambulancie a tam mi doktor hneď urobil punkciu, že nebudeme čakať , keď to nevie vyhodnotiť . Nález môže byť skutočne po pol roku rôzny . Drž sa .

autor
8. máj 2024

@jj_anka ja som na to ani nemyslela, pri 2 deťoch (3 a 4) a ich množstvu problémoch ma nenapadlo sa nejak zaujímať alebo stresovať, nestíhala som, ale ako sa to blíži, už začínam byť nesvoja. Ďakujem za info. Skúsim nájsť tú diskusiu

nikaeli
8. máj 2024

Dcéra mala v októbri nález '2', na kontrole v januári už '3'. V marci podstúpila operáciu a dali sme to von. Tá potvora mala cez 4,5cm. Našťastie to bol fibroadenóm, no rástol naozaj rýchlo. Dva dni po operácii mala 17 rokov.

marhulka13
8. máj 2024

Ja som si to dala vybrať a mam pokoj