Ako sa u vás prejavuje ovulácia?

8. máj 2024

Ahojte, ako sa u vás baby prejavuje ovulácia, okrem sekrétu? Máte bolesti v podbrušku? Nevoľnosť od žalúdka, nadúvanie a plynnatosť? Prípadne bolesti hlavy či časté močenie? Prípadne nejaké iné prejavy ovu? Ďakovala 🙂

flavia1
8. máj 2024

Ahoj, ja mavam okrem toho, co si pisala, cca pol dna bolesti dole, ked si sadam citim snad vsetky organy...

jaond19
8. máj 2024

Ostrá silná bolest v podbrusku, casto vyústi az do nevolnosti. Cely den mam na figu... musim si dat lieky od bolesti inak by som nebola schopná nicoho

autor
8. máj 2024

@jaond19 no ja mam dnes presne taky den, hlava, zaludok, celkova nevolnost. Mam pocit, ze mi maternica z dola vypadne :(

angelous1991
8. máj 2024

No ja zvyknem mávať brucho nafúknuté ako mech a aj bolesti silne , pri námahe aj krvavý hlien. No a zeriem ako sibnuta 🤪

camelie12
8. máj 2024

Ja mam bolesti v podbrušku (niekedy slabsie, niekedy silnejsie). 2 mesiace dozadu som mala také silné, ze boli ako porodne kontrakcie, nieco strasne 😪 Musela som si dat tabletky proti bolesti, az som plakala.
A zvykne sa mi aj tocit hlava, mam nizsi tlak.

januska12323
8. máj 2024

Žiadne príznaky nemám.

elisebah91
8. máj 2024

V poslednom čase mám total nafúknuté brucho ako v 5tom mesiaci bolestivé na dotyk a stiahnuť sa vôbec nedá...

nika23t
8. máj 2024

Po poslednom pôrode mam pri ovulácii príznaky skoro zhodne s PMS... Nafúknutá som, vsetko dole ma boli, kríze, keď sadám, tak všetko vnútri cítim, prsia citlive,zjedla by som aj koňa. No a po ovulke príde skutočne PMS, potom ms. Takže zábava celý mesiac, keďže cyklus mam dosť krátky 🥴

lusyc
8. máj 2024

po tretej sekcii. A to mam pco, čiže predtým som ovu poriadne nemavala, teraz každý mesiac, cyklus sa skrátil, bolesti na tabletky cez ovu, aj črevo ma bolí a žeriem za dvoch všetko za radom. O nálade ani nehovorím.

hederamonstera
8. máj 2024

Po 2 porodoch mam dost bolestivu ovu, predtym som to vobec neregistrovala. Strasna bolest vajecnikov, ani sexovat nemozme😂 trva to tak den, raz som si az tabletku musela dat

michaela789
9. máj 2024

Tupá bolesť/tlak, ako pred menštruáciou. Nafukovanie, nepohodlie na jednej strane... Dosť sa mi to podobá na slabšie pms.
Ale napríklad kolegyňa mávala ostrú bolesť, až ju prehýbalo v páse. Pamätám si, že sme raz čakali na autobus z práce a ona sa mi tam bez varovania zložila 🙈 ja oči von, že čo to má byť a čo mám robiť, ale po chvíľke sa narovnala vysmiata že pohoda, to len ovulujem. 😳 Dovtedy som netušila, že aj takéto ostré ovulačné bolesti ženy majú.

autor
9. máj 2024

Ja som tiez este 4 roky dozadu netusila, ze existuju ovulacne bolesti. Ked som s velkou bolestou brucha a krcami neskoncila v nemocnici na CPO. A tam sa ma spytali na gynde, ze vy mate ovulaciu vsak?

alexis617
9. máj 2024

Nafuknute brucho,bolesť vaječníka s ktorého je ovulácia a celková podraždenosť všetko mi vadí

mladena
9. máj 2024

to akože vážne plynatosť z ovulácie? Sa zamyslite ako sa stravujete. Nemám žiadne príznaky okrem trocha výtoku, ktorý inak skoro nemám. Prepáčte že píšem tak povýšenecky, ale už naozaj žasnem keď občas navštívim túto stránku a domnievam sa, že zdravá žena by nemala mať také problémy ako opisujete a keď vidím niektoré ženy tak ozaj nechápem. Nulová starostlivosť o svoje zdravie okrem nekonečného radu návštev lekárov ktorý im väčšinou príčinu problémov aj tak neodstráni.

michaela789
9. máj 2024

@mladena no, keďže progesterón (ktorý začína stúpať práve počas ovulácie a po nej) dokázateľne spomaľuje metabolizmus, určitá miera nafukovania je normálna a pochopiteľná, kým si telo zvykne na zmenu v hormonálnych hladinách.
Nevravím, že úprava stravy v tomto období na nejakú ľahšie stráviteľnú by neurobila rozdiel. Ale robiť z toho kritiku celkového životného štýlu mi pripadá trochu prehnané.

mladena
9. máj 2024

@michaela789 áno ja chápem, že hormóny majú vplyv, aj ja cítim pred menštruáciou napríklad príznaky, ale hľadať problémy už aj počas ovulácie a vlastne stále? Po ovulácii má žena pms, potom zas menzes, potom zas príliš výtoku- a to tu čítam pravidelne, plus rôzne výražky, zápary a neviem čo všetko na intímnych miestach. Veď to nie je normálne. Ja som už viac krát písala na niektorých fórach ako som si bez lekárov, lebo mi nepomohli, trvalo vyliečila exém, či chronickú mykózu, ale žiaľ to málokoho zaujíma. Určite sa dá pomôcť si z uvádzaných problémov, ktoré tu ženy pripisujú ovulácii a k čomu prispeje aj tá zmena životného štýlu, mne ozaj pomohol veľmi, dokonca ani počas menštruácie nemávam bolesti (mávala som kedysi veľmi).

nika23t
9. máj 2024

@mladena určite to moze mat vplyv. Je práve v tomto vidím svoj problém, ze pred MS a počas ovulky jem veľa a oveľa nezdravsie. Inak sa viem kontrolovať, ale sú obdobia, kedy idem zjesť všetko. Ale na druhej strane, bolesti asi stravou neodstránim a tie napríklad ja počas ovulácie mam. Nemala som, až po poslednom pôrode sa mi to takto deje. Predtým som nevedela, ze ovulujem.

mladena
9. máj 2024

@nika23t ja ťa úplne chápem, písala som len v skratke o svojej skúsenosti, ja len držím palce aby sme boli ako ženy zdravé, lebo keď to tu dakedy čítam.............. 🙂

autor
9. máj 2024

Ja len chcem povedat, ze mam prisnu dietu a dodrziavam food map, bola som aj na AIP. Nejem laktozu, lepok, nepijem kofein, ani alkohol, ani nefajcim. Sportujem a som vela na cerstvim vzduchu, spim 8 hodin denne. Cize povedat o mne, ze nedodrziavam zivotospravu je absolutne nemiestne !!!!

mladena
9. máj 2024

niekde robíš chybu

autor
9. máj 2024

@mladena jedinou chybou, je kolisanie hormonov pocas cyklu. Z toho mi je zle. Gynekolog mi chcel nasadit hormony kvoli tomu, ale nemozem. Hematologicka to prisne zakazala. Zial v mojom pripade su v tom hormony MS.