Aká je šanca otehotnieť prirodzene?

zuzana231
6. okt 2011

Ahojte, bola som na diagnostickej laparoskopii a zistili mi, ze mam endometriozu na vajecnkoch a nepriechodny jeden vajcovod. Moj gynekolog mi predpisal Duphaston (5-24 DC) na tri mesiace, on veri tomu, ze by som mohla otehotniet prirodzene. Aka je sanca? Mam 31 rokov a nemyslim si, ze mam cas vyckavat. Podarilo sa niekomu otehotniet s takouto diagnozou? Niekde som citala, ze endometrioza moze byt dovod pre umele oplodnenie. Dakujem za odpovede.

enanena
6. okt 2011

ja som chodila najprv jednej gynekologicke...ta nemala ani sono ani ziadne specialne vysetrenia mi nerobila atak som sla k inemu...a ked sme sa rozhodli ze sa zacneme snazit o mimi a ako som vysadila HA tak som nemala menzes....tak mi novy doki predpisoval tiez duphaston na tri mesiace a potom som mala prist na kontrolu...dophaston mi zabral ale iba na to ze som mala pravidelne mrchu ale to bolo vsetko a navyse ked som prisla na kontrolu tak ten doktor tam uz nebol a novy ze zasa iba duphaston... 😒 tak som si zobrala od nich kartu a hladala noveho gynekologa...nasla som si sukromneho gynekologa ktory ma vysetril a stanovil diagnozu PCO,vdaka ktorej som mala take problemy...nasadil mi hormonalnu liecbu ale zial nevyslo to tak sme mali 3 mesiace nutenu prestavku a potom zasa 3 mesiace hormony a ked uz som nedufala ze to vyde...totiz ten posledny mesiac som nebola na folikulometrii tak nam to vyslo....a to som uz rozmyslala na umelym oplodnenim,od ktoreho ma doki odhovaral,ze to skusime zvladnut sami...tym chcem povedat ze treba verit doktorom a urcite sa vam to podari 😉

zora256
6. okt 2011

Ahoj!
Duphaston je na úpravu cyklu,čiže aj na endometriózu by mal byť tiež dobrý,proste Ti to zmierni to rozširovanie sliznice po vnútornostiach a mala by si mať slabšiu a menejbolestivú menzes.A tým,že máš nepriechodný jeden váječník,ešte môžeš mať deti z druhého,vpohode.Ja som duphaston brala pol roka keď som otehotnela a to už ani lekár neveril posielal ma na Umelé oplodnenie a nato mesiac som bola tehu.Proste ver!Mne nedozrievali folikuly a nepraskali a dalo ma to do normálu,hoci po pôrode som tam kde som začala,ale tak beriem Hak a o dva roky to začnem riešiť,ak sa neupravý.Veľa šťastia držím palce! 😉

kyra30
6. okt 2011

ahojte babenky, nevedeli by ste mi poradiť, lebo niektoré ste tu také odborníčky...väčšie ako doktori, naštudované máte veľa toho.... mm bol na spg a mal nie moc dobré hodnoty....tak napíšem aké : objem 6ml, počet spermií: 5NS v ZP x10na6/ml, motilné 1MSv ZP x10na6/ml, motilita C, patológia 90%, liquifikácia +/-, čistota - čisté. Neviem teda, či je možné otehotnieť prirodzenou cestou, v gyncentre vravia že len cez IVF, čo vy na to ?

cigaretka5
6. okt 2011

@kyra30 ja mam na CAR svoj vlastny nazor, moj mm mal zly spermiogram, neviem presne hodntoty, ale v troch CAR-och v BA jednoznacny zaver IVF a modlite sa bay to vyslo., Podla nich je spermiogram staticka vec a nepatraju po pricine ale je to fakt ktory sa podla nich neda, repsektive je to pre nich neefektivne menit.
Tak sme boli na IVF. nervy ,, stres , tuzba............... Nevyslo. Bolo to v maji 2009 . Potoky slz, otazky preco, plac. A potom ked prvy smutok opadol sme vedeli. IVF uz absolvovat nechceme, i ked nam doki vo Ferticente hovoril ze o tri mesiace skusame zasa- ako keby sme sa dohadovali na hodine aerobiku.................. MM zasiel za andrologom, ten zacal robit kompletne vysetrenia , Spermiogram, hormonalny profil a co ja viem co vsetko. Nasadil liecnu za asi 5 evri, v septembri sme boli na dovolenke. Dva tyzdne sme nerobili nic len citali knihy, odychovali,.......... Babatko sme neriesili, vedeli sme ze ho chceme, ale koncili sme adopcnu prirpavu. V den ked nas zapisali do zoznamu ziadatelov som si urobila test ( menzes mi meskal asi tyzden ) a boli tam // . A ani nie po roku od porodu som si urobila test opat a opat // .....................

heln
6. okt 2011

ahoj, najskôr v skratke moja anamnéza najskôr spontánny potrat, potom dlho nič, ďalej diagnostická laparoskopia s výsledkom endometrióza, a nakoniec bábo.....
čo som si zisťovala ja o endometrióze, tak som čítala, že po laparke a preliečení čisto štatisticky, otehotnie 50% žien, čiže je to šanca 50 na 50...
ak je priechodný jeden vajcovod a vaječník normálne funguje je šanca na normálne otehotnenie, ak by boli nepriechodné oba tak by šlo do úvahy len umelé oplodnenie.... takže šancu máš.....
ja som mala po laparke ešte pol roka hormonálnu liečbu a po jej ukončení a prvom menzese som otehotnela na prvý šup, čo bola aj doktroka prekvapená......
duphaston Ti zrejme dal na podporu ovulácie, takže chvíľu tomu nechaj čas, ale do roka by si mala otehotnieť, ak by si neotehotnela, tak je možné, že sa endometrióza vracia a potom už nečakaj.
mimochodom ja mám 32. želám veľa šťastia, trpezlivosti a skorý príchod bábätka. 🙂

mamkaivka
6. okt 2011

dve deti, prekonané zápaly, laparoskopia, nepriechodný jeden vajcovod, diagnostikovaná endometrioza, hormonálna liečba, verdikt lekára -sekundárna neplodnosť / mala som už dve deti, primárna je u tých čo nemajú žiadne dieťa/, bolo mi povedané"už nikdy neotehotniem prirodzeným spôsobom" a skutočnosť ostala som tehotná -zázrak, tak druhý ,tretí, štvrtý zázrak spolu mám 6 detí, aj lekár je len človek čo sa mýli - človek mieni Pán Boh mení 🙂 🙂 🙂 🙂

rolak
6. okt 2011

ja mám endometriózu, vajíčkovody priechodné, vysoká hladina prolaktínu,kvôli tomu som vôbec nemala ovulku, dve IUI neúspešné, hneď nám navrhovali umelé oplodnenie, ale ja som sa k tomu nejako nemala..... napokon sa to po upravení hladiny prolaktínu podarilo prirodzene aj s endometriózou... liek na prolaktín som brala asi rook a pol... a ke´d som ho asi mesiac,dva nebrala,lebo bol nejaký výpadok vo výrobe,tak akurát vtedy som otehotnela.... ja som sa na bábo furt veľmi sústreďovala,trápila... prišiel nový školský rok,dali mi prvákov ako triednej, mala som kopec roboty a v októbri už menzes nedošiel 🙂 . podľa sa všetko dá,ak to tak má byť....

pici
6. okt 2011

duphaston na endometriozu teda nie je... je na upravu cyklu. kazdy menzes endo a jej loziska zhorsuje... to ti snad povedali a ked nie, tak ti to vravim ja. pri neliecenej endo sa otehotniet da, aj ked je dovodom aj na umele, navyse ak mas nepriechodny vajecnik, je sice pekne ze doktor veri a dufa, ale realita je taka a to mi prepac, ze si myslim ze prirodzene neotehotnies. navyse ak nemas vysetreneho partnera, ktory ak ma zhorseny spermio, je to dalsie minus na prirodzene otehu.. ale neber ma fakt zle, ja som len realista, skusila by som to na tvojom mieste urcite prirodzene, ale ako si sama povedala, vek je akurat, tak neni s cim cakat... ak by to do pol roka neslo, isla by som do centra

marcovka1
6. okt 2011

ahoj,tak ja mam tiez podobny pribeh ako tu baby pisu ...otehotnela som po 8 rokoch prirodzene! medzi tym 2x laparka tiez mi zistili endometriozu brala som injekcie zoladex ale nic..tiez som to niesla tazko a hlavne ked som videla tehotnu 😕 tiez mm vraj mal slabsiu pohyblivost spermii postupila som 2x iui,2x umele a ziaden vysledok sa nekonal takze zase oci pre plac,ale nejak sme to zvladli jedneho dna som si povedala ze kaslem na vsetkych lekarov mam ich plne zuby ...asi po troch mesiacoch som zistila ze som tehu takze aj tebe prajem vela sil a hlavne pokoja,lebo veela roby aj psychika lebo vsetko je v hlave 🙂 drzim ti velmi prsty aby si bola cim skor tehu je to boj,ale stoji to zato nieco vydrzat a bojovat az do konca 😉

ma77
7. okt 2011

ahoj ja mam tiež endometriozu na vaječnikoch vaj.priechodne brala som pol roka lucrin 2krat laparka a teraz som rok aj mesiac po liečbe a bohužial dieta nikde tak teraz začinam so stimulkou na IVF nemôžem dalej čakat na zazrak kvôli veku ☹

dahra
5. máj 2012

Vo veku 30 rokov ( to sme sa už cca 1,5 roka snazila o dieta), diagnostikovaná endoška - cysta ako svet, laparotomia, vajecnik odstraneny. Nasadeny lucrin na 5 mesiacov (poslednu som odmietla). Necakala som, sla som do centra. Manzelovi zisteny zly spg (100% patologických - tvarovo zlých spermii) Vraj so 100% zdravou ženou šanca na prirodzené tehu menej ako 10%. Otehotnela som "s odretými ušami" pri 1. IVF. Môj jediny vajecnik vyprodukoval len jedno kvalitne vajicko, sam doktor povedal, ze je to zazrak, ze sa oplodnilo.

Moja sestra vo veku 27 zistena endoska (inak 3 mesiace po mne), velke cysty, pri laparotomii "orezane" vajecniky. Polrocna liecba dipherelinom. Manzel na spg, diagnoza ako u mojho. Uz 2 neuspesne IVF za sebou. 4 roky snazenia. Teraz ma 31 rokov, jeden vajecnik "zrely" na odstranenie, opat obrasteny cystami, druhy scvrknuty, prestava plnit svoju funkciu. Maju pred sebou posledne IVF.

Takze u nas ziadna sanca na prirodzene sa nekona, aj vdaka problemom na oboch stranach. My sa snazime aj o druhe, ziadna ochrana po porode a nic. Takze pre nas je to 5 rokov snazenia dokopy a nic.

ripmajka
5. máj 2012

bohužial neviem či je možné otehotnieť s takou diagnózov a predpokladám , že ak to nevzdáva tvoj gynekológ nemala by si ani ty. Hlavne ak mu veríš....Viem určite že sa sá otehotnieť a veľmi rýchlo aj s jedným vajcovodom. A tak isto aj endometrióza myslím po hormonálnej liečbe nieje problém.
Ja by som na tvojom mieste dala ešte šancu prirodzenému počatiu ,s tým že by som si prípadne stanovila s manželom termín ,napr.pol roka a pomaličky zisťovala niečo o Centrách asistovanej reprodukcie. Prípadne by ste do nejakého zašli na vstupný pohovor a pozisťovali niečo o vašich šanciach ohladne IVF. Napríklad či si ho budete platiť , a ak áno , tak koľko atď. Ale na tvojom mieste by som dala tomu ešte aspoň chvíľu času.
Ja nemám oba vajcovody a inú možnosť ako IVF som nemala :( a poviem ti je to stres :(
A presne ako píše Marcovka1 aj mne sa síce pomocou IVF podarilo otehotnieť ale jedine preto , že sme s manželom už začali po tých neúspešných pokusoch myslieť na iné veci , išli sme na dovolenku a potom s čistou hlavou pre naše babatko 🙂 do CAR.
Proste ak si myslíš , že je načase ísť do CAR a skúsiť IVF , tak to urob. Možno sa tak ukľudníš a ani nebudeš vedieť ako budeš tehotná prirodzene.
Držím palce , dúfam že nieje pred tebou už dlhá cesta 🙂

veronika164
9. máj 2012

Ahoj, keď tak čítam, baby ti napísali faktickú pravdu. Aj s tvojou diagnózou sa dá otehotnieť a mať vytúžené bábo. Ja poznám 4 baby, ktoré ho chceli, každá mala gyn. problém, kvôli ktorému nemohla otehotnieť, dokonca jednej doktorka povedala, že ona nikdy nebude mať deti... keďže robím so zelenými potravinami, odporučila som jej a šup sem-šup tam 3 mesiace odvtedy ako ich začala brať volá mamine "mamiiiii, som tehotná!!!" :oD Aby som dopovedala, teda všetkým štyrom sa podarilo otehotnieť aj vďaka zeleným potravinám. Kto chce vedieť ako, za info nič nedáte, napíšte na veronika164@gmail.com papa a držím palce! Človek mieni a Pán Boh mení, to tu už niekto vyššie spomínal 😉

silvia94
26. jan 2013

Ahojte volám sa Silvia mam 18 rokov a mam endometriózu mam za sebou už dve operáciu a liečbu pol.roč mam dcérku ale akosi sa mi nedari mat druhe bábätko. Endometriozu mam ale iba na maternici nie po vaječníkoch najviac čo ma trápi je to že stále mam bolesti a doktor ma chce poslať na ďalšiu laparoskopiu .Počula som o nejakom lieku vola sa duphaston. O bábätko sa snažíme od Októbra 2012 a stále nič normálne som v koncoch viete mi poradiť ?? 😢

mircalla
26. jan 2013

Sanca pri tejto diganoze urcite je, ja by som skusala este prirodzene, 31 rokov nie je vela. IVF az ako krajna moznost, i ked sama som ho absolovovala, ale u mna bola ina diagnoza a sanca otehotniet prirodzene nulova - nepriechodne vajcovody.

jaruska12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana12345
6. jún 2013

Ahojte ja som probližne pred troma tyždnami ukončila liečbu endometriozi po šiestich mesiacoch...Chcem sa opytat či sa niektorej podarilo otehotiet ešte pred prvou menštruaciou pi liečbe..

holubicka222
26. sep 2013

ahojte ja mam tiez problem z nepriechodnymi vajecnikmi bola bi som velmi rada ak by mi niekto napisal ako sa da a ci vobect je nejaka liecba pri tomto probleme vopred dakujem

111fdw
26. jan 2014

ahojte babky mam problem chcem otehotniet ale to nejde som po endometrioze rok mohli bi ste mi pomoct snazime sa ale marne vzdi to dostanem

andy03
26. jan 2014

moja sestra bola na prefukoch vajecnikov..nemala prechodny ani jeden vajcovod a dokonca aj tu trubicu kadial spermie do maternice sli a mala nejaky syndrom PRCO ci jaky a este nieco... neviem co uz presne..tak bola na laparoskopii a hned po nej mesiac otehotnela...a rovno dve :D mm jej zabudol spomenut ze maju dvojicky v rodine 😝 😝 tak rovno z nicoho do maxima..

mariamayi
16. aug 2014

@mircalla Ahoj ...vidim, ze mas babatko a pises, ze si mala obidva vajcovody nepriechodne ...Chcem sa Ta opytat ...totizto mojej setre vcera pri laparke zistili to iste + PCO + endometrioza ...Mala si este nejake problemy okrem nepriechodnosti? A babo sa Vam ako podarilo? Bol asi na umelom? Vies o niekom, kto otehotnel prirodzene a mal taketo problemy, samozrejme liecene? Vdaka za odpoved 🙂

katuskamala
17. aug 2014

mojej kamaratke jeden vajecnik vzdali, druhy jej nechali len na stvrtku (sama neviem ako je to mozne, tak mi vravela.) to znamena, ze kym zena zdrava ma 2 vajecniky, ona ma len stvrtku z jedneho. vysledok? 2 deti a obe takmer hned po snazeni... 🙂
jej kluc k uspechu podla jej slov bolo odpustenie tym, co jej ublizili....