Aká je možnosť otehotnenia po hormonálnej liečbe?

fliacik
24. jan 2011

Ahojte! Chcela by som sa opýtať, či sa medzi Vami nenájde baba s podobným problémom ako ja. V 17-tich som po ochorení žalúdka výrazne schudla a stratila menzes. Po roku liečby rôznymi preparátmi a vyvolávačkami mi lekárka nasadila HAK. Menzes začal chodiť ako hodinky. Po niekoľkých mesiacoch mi ju skúšobne vysadila, avšak "ženské hormóny" boli takmer na nule a menzes neprišiel. Okrem toho mi vôbec nerástla maternica. Strašne som sa bála, či vôbec budem môcť mať niekedy dieťa. Hormálne testy mi potom s odstupom času opakovali ešte asi 2x, hladina hormónov sa trošku zlepšila, ale stále to nebolo dostatočné s ohľadom na môj vek. Keď som sa zoznámila s terajším snúbencom, tablety mi lekárka zamenila za Minervu. Po nej som sa síce trošku "zaguľatila", ale nie nejako tragicky. Posledný USG potvrdil, že maternica aj vaječníky sú už primerané môjmu veku a zdá sa, že všetko je, ako má byť. Teraz mám 27 a v máji sa HAK chystám vysadiť. V auguste sa vydávam, tak by sme sa chceli začať snažiť o bábätko. Prečítala som si fóra o reakciách žien na vysadenie HAK, aj o tom, ako rýchlo sa ktorej podarilo otehotnieť. Trošku sa obávam, čo sa stane so mnou, keď tablety po toľkých rokoch vysadím. Mala niektorá z Vás podobný problém s hormónmi? Podarilo sa Vám otehotnieť? Ako dlho ste si na vytúžené dve čiaročky museli počkať? Naštartoval sa cyklus aj bez pomoci hormónov? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

miss_stanya
26. jan 2011

ahoj fliacik, nemam sice rovnaku diagnozu ako ty, ale hormony mi tiez blbnu od zaciatku. na HAK som bola kvoli tomu niekolko rokov. po vysadeni sa to nezlepsilo, cyklus nenabehol. ale nastastie, stacili hormonalne injekcie na 1 mesiac /bolo ich dokopy 10/ a hned v prvy cyklus to klaplo, prirodzene 🙂 uzivala som diane a minervu /boli uplne v pohode/. drzim ti palce, hlavne nebud kvoli tomu pod stresom....

fliacik
autor
28. jan 2011

Ďakujem Ti, dodala si mi trošku optimizmu. Veľmi si bábätko prajem, ale keď čítam, aké problémy majú baby, ktoré si o sebe mysleli, že sú dokonale zdravé, občas mám obavy, čo čaká mňa... Ale možno stačí pozitívne myslieť a veriť, že sa to aj nám podarí....

martinkatinka
1. feb 2011

Ja som bola dva krát na injekciách Zoladex, ktoré zastavovali menzes kvôli endometrióze... po druhej liečbe sme sa snažili pol roka a keď sme prestali dúfať, tak sa to podarilo 🙂
Veľa šťastia....