Agnucaston a vaše skúsenosti s jeho užívaním

nika6605
30. jan 2012

Ahojte snažilky... Mám polycystické vaječníky a snažím sa otehotnieť...užívam duphaston a nedavno som si kúpila AGNUCASTON, čítala som, že pomáha pri úprave nepravidelného cyklu ... Má niektorá skúsenosť s užívaním agnucastonu?Podarilo sa Vám otehotnieť?

kukucg
30. jan 2012

@nika6605 Tiez o nom rozmyslam, mam problemy od potratu, tak budem aj ja vdacna za info. Inak kupila si ho normalne v lekarni? Ci si ho objednavala odniekial?

nika6605
autor
30. jan 2012

Normálne v lekárni bez predpisu mi ho dali... Len som pre istotu zavolala gynekologovi ci ho mozem uzivat aj s duphastonom tak uvidime beriem ho uz tyzden....citala som, ze viacerim babam sa podarilo otehotniet vdaka nemu...

katkaveseleniova
30. jan 2012

Ja užívam Agnucaston a je mi super 🙂 Vždy ma od stedu do konca cyklu boleli vaječníky, ako by mi chceli vyskočiť z brucha a o prsiach ani nehovorím, ako by mi pred ms chceli odpanúť...no a hneď po pár dňoch, čo som začala užívať tento liek všetky tie nepríjemné veci zmyli a môžem normálen existovať aj doma aj v práci, čo som predtým nemohla.....iba nepravidelný cyklus, ten mi naďalej ostal.

nika6605
autor
30. jan 2012

@katkaveseleniova a aj ovulacia prebehne bez problemov?lebo ja mam anovulacne cykly tak neviem ci mi s tym pomoze ten angucaston?

katkaveseleniova
30. jan 2012

mne doktor v car zistil, že mám nejakú asynchrónnu ovuláciu, ale teraz neviem akú mám. Chcela by som ísť na IVF alebo na IUI kvôli protilátkam proti spermiám, tak uvidím či sa podarí.

katkaveseleniova
30. jan 2012

hlavne, že ma už nič nebolí....možno sa to už upravilo, agnucaston beriem cca 4 mesiace

kukucg
7. feb 2012

@nika6605
@katkaveseleniova
Ahojte baby, prosim vas neviem agnucaston nikde zohnat ☹ aj moja mama robi v lekrni tak som jej volala nech mi ho objedna, ale volala mi nazad ze sa to objednat neda lebo to nie je na slovensku registrovane 😠 😠

maciatko31
7. feb 2012

Agnucaston je extrakt z plodov vitexu jahňacieho - agnus castus. Ak máte problém zohnať ten liek, kúpte si rovno tie semienka a robte čajík, určite je účinnejší ako tabletky. Je veľmi horký, ale tak zas jedna šálka denne sa dá vypiť. Ja som ho kupovala pred rokom a pol na www.prodejbylin.cz.

maciatko31
7. feb 2012

A majú aj zastúpenie na SK -www.predajbylin.sk

nika6605
autor
8. feb 2012

@kukucg ja som ho bez problémov zohnala v lekárni ani objednávať mi nemuseli mali rovno tam...ak si ho chces objednat z internetu tak na stranke zdravmat.sk ho majú.
http://eshop.zdravmat.sk/vyhladavanie?orderby=p...

kukucg
8. feb 2012

@nika6605 No vcera som bola v lekarni kde ho mali, ale vraj je ne recept tak mi ho nemozu predat, no nechapem 😠 😠
Dakujem za info, skusim teda objednat 😉

kacena85
13. feb 2012

@kukucg ahoj, tak ja ho mam tiez doma, ale moj gynekolog ma hned odradil, ze to su len take reklamne tahy, uz ho mam asi od minuleho roka, vzala som par tabletiek ale nie pravidelne, akurat som ho bola kuk v sufliku, rozmyslam co s nim, lebo konecne mi po rokuuu nabehla ms a chcem nieco na upravu cyklu, citala som uz o sarapise, femigard, maca, gynex a neviem si vybrat ☹

kukucg
15. feb 2012

@kacena85 urcite to nie su reklamne tahy, inak reklamu na neho som v zivote nikde nezbadala, moja gynekologicka hovorila ze je fajn, zvyseny prolaktin ked je mierne vraj poriesi, aj nedostatok progesteronu, je to velmi vychvalovana bylinka ten vitex jahnaci a agnucaston je jej cisty vytazok 🙂

kacena85
15. feb 2012

@kukucg ja som dnes volala mojej bylinkarke, ze mam pokracovat v tom, co som brala doteraz tak uvidime co urobi dalsi cyklus, idem pozriet to zlozenie, a to sa bere kazdy den?

nika6605
autor
16. feb 2012

@kacena85 mne gynekolog povedal, ze sa ma brat kazdy den aj pocas menzesu.

kacena85
16. feb 2012

@nika6605 tebe to gyndos odporucil?to si ma prekvapila.moj vie len HAK predpisovat

nika6605
autor
16. feb 2012

@kacena85 no on mi predpisal duphaston a ja som hladala veci ohladne polycystickych vajecnikov a anovulacnych cyklov a citala som, ze viacerym pomohli bylinky a caje s vitexu jahnacieho.a prave tento agnucaston obsahuje ten vitex jahnaci tak som volala gyndosovi, ze co by som to mohla brat a on, ze mozem brat aj to...

kacena85
16. feb 2012

@nika6605 ;) za to mi to bolo divne a mas pravdu ten vitex je super na vajecniky,ja mam take nieci od bylinkarky a plus alchemilka a skusim toto,inak uz to mam polroka doma,jaj som truuba

nika6605
autor
16. feb 2012

@kacena85 aj ja som si kupila teraz este zensky caj s alchemilkou...agnucaston beriem zatial len mesiac ale dufam, ze mi pomozu a dockam sa ovulacie...

kacena85
16. feb 2012

@nika6605 ja pijem alchemilkovy a caj gynastan- ten mi dokonca bylinkarka doporucila.a v dmke som nasla cukriky ze brusnica s dulou vit c plus bylinky a minule pozeram,ze co to obsahuhe a je tam kontryhel- alchemilka 2 druhy ;). Zacala som skoro kazdy vecet jest mlete lanove semiacka,su super na funkciu vajecnikov.tiez som ich nasla v dm.jem ich v jogute alebo musli s mliekom

nika6605
autor
16. feb 2012

v dm maju take veci?musim ist kuknut...a co ti odporucila bilinkarka?co je najlepsie?

anzelik
18. feb 2012

maminky prosim nemate na predaj clostil a agnucaton piste mi cez IP dakujem 🙂

pusina1230
10. sep 2012

ahoojte.moj gynekolog mi predpisal agnucaston na bolestivu menstraciu.no mam taky problem ze som chcela agnucaston kvapky a nie tablety.kedze som sa dozvedela ze kvapky uz nevyrabaju tak som si vzala tablety noo a ja tabletky nehltam mam taky blok od malicka ktory nemozem prekonat.kazde jedne tabletky co mam drvym..na tychto agnucaston pise ze sa maju uzivat cele nerozhryzene-bude to az taky velky problem ked ich budem drvit?????..dakujeeem za odpoved

krinaa
30. dec 2012

Po vysadení antikon.so zdravotnich dovodov mi ms pravidelne meskalo,moj gynekolog mi odporucal AGNUCASTON na upravu ms,povedal ze mozu ale aj nemusia pomoct,kedze hormony nemozem,zacala som ich brat pravidelne az po svadbe,kedze chcem babo,beriem ich cca 4 mesiace ale zatial mi to prislo len raz po mesiaci,tak uvidim ako dalej 🙂

krinaa
30. dec 2012

a ešte som zabudla ja si ho kupujem v lekárni bez receptu,na to ma upozornil moj gynekolog ze sa len kupuju bez receptu cca 6,47 eura 🙂

lollipop1
3. feb 2013

Ahojte, mne ho tiez predpisal gynekolog, zacala som mat po porode pocas menzesu strasne bolesti hlavy. Uzivam ho kazdy den a cuduj sa svete pomohol, nie je to sto percentne ale uz je to znesitelne a pomohol mi aj od bolesti. Mala som totiz operaciu krcka maternice no a po porode sa to este zhorsilo, ani po 18 mesiacoch sa mi krcek nechcel zahojit a bolesti boli strasne (pri sexe), ako som zacala uzivat Agnucaston bolesti su prec zruba po mesiaci uzivania. Takze odporucamaj 🙂))

vaska333
3. feb 2013

@krinaa ahoj mne na zvýšený prolaktin predpisal medocriptine ale nemôžem ho brat lebo mi je z neho strašné zle a ked si zacala brať ten agnucaston nebolo ti zle alebo nemala si neake vedľajšíe ucinky?

vaska333
3. feb 2013

Ahojte brala som až do vcera medocriptine na zvýšený prolaktin ale vcera som vysadila lebo je mi z neho strašné zle chcela by som začať brat ten agnucaston počula som že tiež je na vysoký prolaktin len neviem či sa mam ist poradiť zo svojím ginekologom alebo nie

vaska333
3. feb 2013

@lollipop1 ahoj a neake vedľajšie účinky si nemala z toho agnucastonu?

krinaa
3. feb 2013

@vaska333 Ahoj mne ho moj gynekolog odporucil na nepravidelny menzes,ja som nepocitila ziadne vedlajsie ucinky 🙂