Adenomyóza maternice - skúsenosti

fiirsttiime
7. jan 2022

Ahojte mate niekto s týmto skúsenosti? Na poslednej prehliadke mi to zistili...co to obnasa? Aká je liečba? Podarilo sa vám otehotnieť? Ďakujem 😊

kajkap123
1. máj 2022

@fiirsttiime ahoj aj mne nedávno zistili adenomyozu. O bábätko sa snažíme 3 roky, navštevujeme cár a práve tam mi to nedávno zistili. Zatiaľ sa mi nepodarilo otehotnieť. Ty si o tom zistila niečo viac? Dali ti na to nejakú liečbu? Mne doktorka povedala ze liečba je co najskôr otehotnieť.

ewka0012
3. máj 2022

ahojte, mne bola prave diagnostikovana tato choroba,ja uz teda dve deticky mam, mam problemy s menzesom,je silny a nekonciaci, nafuknute brucho,problemy s mocenim, preoblemy s PMS. po prvom porode sa mi vsetko zlepsilo, mala som pokoj, po 6rokoch po druhom porode sa mi vsetko vratilo znova, skusala som aj vnutromaternicove telisko na rok,museli mi ho vybrat, nezniesla som ho,takisto z antikoncepcie som mala vselijake stavy, migreny atd.dr povedal ze moje telo nic neznesie,ze uz je riesenie len kyretaz,tam mi odoberu vzorku na hystologiu, potom sa uvidi co dalej. dr mi vsetko ukazoval na sone,mam celu zvacsenu maternicu a to tkanivo vsade,kde nema byt. potom mi odporucal hysterektomiu-odobratie casti maternice. vraj sa mi potom hrozne ulavi, menzes budem mat stale,kedze ju nevyberu celu,ostanem zenou,no budem uz neplodna. ale to je moj pripad,kedze deti uz mam. mam 36 rokov, pomohlo by dalsie dieta,ale ja uz nechcem. mozete mi napisat,ake mate priznaky a liecbu vy?na kyretaz idem o tyzden,bojim sa,vdaka

kajkap123
3. máj 2022

@ewka0012 ahoj, tak pozitívna správa pre mňa je ze aj s touto diagnózou sa dá otehotnieť a úspešne dieťatko donosiť. Ja mam podľa pani doktorky začínajúce štádium. Príznaky mam tiež pms nervozita, opuchnuté podbruško, špinenie týždeň pred MS a to vďaka čomu sa to začalo riešiť a zistil sa problém bolo to, že vždy asi tak týždeň pred tým ako mam dostať ms krvacam z pošvy pri veľkej potrebe. Nie je to špinenie a nie je to z konečníka je to jasno červená krv z pošvy pomerne dosť veľa a vždy len pri veľkej potrebe teda keď dôjde k tlaku. Toto mi bolo podozrivé, no vždy keď som to Dr hovorila ma všetci (nie jeden) odbili ze to je normálne ze to sú hormóny a pod. Až nedávno keď som už s plačom prosila aby s tým niečo robili mi Dr zistila toto.

ewka0012
3. máj 2022

@kajkap123 ach to je strasne co si mi zeny musime vytrpiet,ja mam s tymto problemy odjakziva co si pamatam,pred porodmi mi robili dve kyretaze, stale som krvacala mimo menzes,bolesti v podbrusku,problemy s mocenim,bolesti pri sexe atd. a vidis mam dvoch krasnych synov nastastie. ale teraz vekom a porodmi sa to asi zhorsilo,od minuleho leta sa trapim,ja mam menzes stylom 3 dni spinim, 4-5dni silne krvacam a zase par dni spinim.pred menzesom PMS,kedy neviem co zo sebou,nervy ,triaska,zimnica,oblieva ma pot atd.hrozne stavy. uz som musela gynekologovi,u mojho sa striedaju traja lekari,tomu co som chodila stale len antikoncepcia a hormony,no konecne som trafila lekara co je asi najlepsi v okoli,byva na sone pri tehotnych aj pri porodoch, tak som sa hned objednala k nemu,a urobila som najlepsie.on konecne zacal riesit a liecit a snad sa z toho aj dostanem konecne.nemozem ani schudnut,pre toto krvacanie abolesti ktore su dokopy dva tyzdne v mesiaci nie som schopna cvicit,a ked zacnem zase pauza a dokola,tak drzim palce ale deticky urcite budes mat👍

kajkap123
3. máj 2022

@ewka0012 si zlata, ďakujem za povzbudenie, mne Dr. povedala ze najlepším liekom na to je tehotenstvo, len žiaľ nejako nie a nie prísť.

ewka0012
3. máj 2022

@kajkap123 ano to aj mne,ale kedze dalsie deita uz nie,tak v mojom pripade len operacia.mozem sa spytat kolko a preco sa Vam nedari? nam sa druyh syn nedaril cca rok,ale ja som verila ze to pride,velmi pomohlo ist na dovolenku,a neriesit a nemysliet na to,dva tyzdne odreagovania, prisli sme domov a bola som oddychnuta ,vyspata a prec od PC ziarenia,lebo mam sedave zamestnanie za PC,a zrazu to prislo, poznam aj jednu pani z Vrboveho,je to bylinkarka za ktorou chodia zeny z celeho SK a pomohla uz mnohym zenam s tehotenstvom, aj mne pri prvom synovi,vola sa Anna Kopacova,mava aj prednasky o bylinkach,je z Vrboveho,skuste pozriet je aj na fb

kajkap123
3. máj 2022

@ewka0012 ďakujem pekne za radu u pani Anky som aj bola. Poradila mi množstvo vecí čo mám a nemám robiť keď otehotnie, lenže môj problém je ze nedokážem otehotnieť. Len my toho máme viac v com je problém. Pred 3 rokmi som otehotnela a v 11tt spontánne potratila, odvtedy sa nedarí, mame za sebou veľa vyšetrení problém je aj spermiogram - patológia hlaviciek, takisto ja nám zistenú imunologicku príčinu, to sú asi také hlavne problémy. Verím ze sa to raz podarí možno to chce naozaj len na nejaký čas od toho vypnúť lebo teraz 3 roky v kuse to riešime.

ewka0012
4. máj 2022

ano presne musite to stopnut a vypnut,viem ze je to tazke,ale prave vtedy ked clovek uz nechce a nesnazi sa alebo na to nemysli, sa to podari,drzim velmi palce

kajkap123
4. máj 2022

@ewka0012 ďakujem 😊

marci987
5. aug 2023

@ewka0012 Dobry, ako sa mate ? Adenomyoza vam stale robi problemy?

ewka0012
6. aug 2023

@marci987 už nerobí problémy lebo už ju žiaľ nemam😀musela som na operáciu, kyretaz nepomohla,takže minulý rok v októbri som bola,bolo to tazke ale mam to za sebou

marci987
6. aug 2023

@ewka0012 pisem IP 🙂

lenkald
11. aug 2023

@ewka0012 dobrý den, boli ste prosím na OP, ja mám difuznu adenomyozu tiež, zistenú v cz v endo centre na utz

lenkald
11. aug 2023

@ewka0012 aha teraz čítam, robili to laparoskopiou ?

ewka0012
15. aug 2023

@lenkald nie,operovali ma klasicky,rezom cez brucho