Výpoveď zo strany zamestnanca

15. sep 2022

Ahojte, potrebujem len upresniť, či to chápem, alebo som mimo, nakoľko som výpoveď ešte nikdy nedávala.

V zmluve je mesačná výpovedná doba.

Ak by som dala výpoveď do konca tohto mesiaca, 1.10. mi začne plynúť a 1.11 by som už bola nezamestnaná. Pochopila to správne?

melanta
15. sep 2022

Správne.

mogaa
15. sep 2022

ano pochopila si to správne...výpovedná doba do roka je 1mesiac, ak tam robíš viac ako rok tak sú to 2mesiace....výpovedná doba začína plynúť vždy od nasledujúceho mesiaca....existuje aj dohoda o skončení PP, ale s tou musia súhlasiť obe strany...v tvojom prípade ak dáš výpoveď a si tam kratšie ako rok, tak od 1.11.môžeš nastúpiť v novej práci....

autor
15. sep 2022

@mogaa ďakujem☺️ áno, viem že je aj dohoda, ale kým nájdu nového zamestnanca + jeho zaučenie aby fungoval na 100 % lebo inak nemá kto pracovať, tak myslím, že by ma skôr ani nepustili, tak to chcem riešiť výpoveďou.

Prípadne mám pracovnú zmluvu na dobrú určitú - 1r. Nástup do práce bol v novembri. Ak by som zmluvu nechcela predĺžiť (alebo by nechcel zamestnávateľ) vtedy by mi PP končil v novembri alebo 1.12.?

autor
15. sep 2022

*na dobu určitú

lienka.7
15. sep 2022

Ak mas dobu určitú, skonci ti a na druhy deň uz prist nemusis 😃 cize ked si nastupovala co ja viem 15.11. 2021, tak mas do 15.11.2022.
Ak nepredlzis ty alebo oni, 16.11.do prace uz nemusis.

autor
16. sep 2022

@lienka.7 Aha, tak tým pádom už možem rovno len povedať, že nechcem predĺžiť zmluvu. Super. Ďakujem.