Večerné pomaturitné štúdium - žiadosť o zamestnanie

2. máj 2024

Dobrý deň, neviem ako začať 😃 dokončujem si druhu strednú školu s maturitou… jednu školu už s maturitou mám… doposiaľ keď som posielala životopisy do prace tak som uvádzala v žiadosti že “mám ukončenú xy školu s maturitou 4-ročne studium”….”ovládam toto a toto”… lenze teraz neviem co si uviesť do žiadosti keď mám tu 4 ročnú s maturitou a potom večerné studium 2-ročne s maturitou… ma s tým niekto skúsenosť? Poprípade poraďte mi co napísať efektívne do žiadosti aby ma zobrali… ďakujem

melanta
2. máj 2024

Áno, ak budeš mať ukončenú aj druhú maturitu, uveď si ju do CV. Ale až keď ju budeš mať ukončenú. Do žiadosti alebo motivačného listu napíš stručne, fakticky to, prečo si ideálny kandidát na danú pozíciu. Nikto ti neporadí niečo konkrétne. Pretože každú žiadosť, každý motivačný list musíš prispôsobiť tomu, aké sú tvoje zručnosti, silné stránky versus to, čo oni hľadajú. Čiže ak pošleš CV do 10 firiem, mala by si mať 10 rôznych motivačných listov, nie jeden univerzálny.

melanta
2. máj 2024

Mimochodom, druhú maturitu si robíš z akého dôvodu? Potrebuješ ju do súčasnej práce? Lebo to ja osobne by som sa zaujímala. Ak ju potrebuješ z nejakých legislatívnych dôvodov, že ju musíš mať kvôli práci, tak oka. Inak mi príde druhá maturita zbytočná a nerozumiem tomu, prečo človek nejde radšej na VŠ.

autor
2. máj 2024

@melanta len kvoli tomu že som chcela… prvá škola mi nedala nič do života… takže som chcela sama na sebe pracovať a ísť na ďalšiu SŠ (na vš som nechcela kvôli tomu že SŠ je kvázi ten začiatok pokračovania vs)

melanta
3. máj 2024

Akú máš prvú SŠ a akú druhú? A čo ti dá do života druhá? Prečo si stratila 2 roky druhou SŠ namiesto toho, aby si išla na VŠ? Pretože kto chce na sebe pracovať, pôjde na VŠ, nie na ďalšiu SŠ. Toto sa ťa budú s veľkou pravdepodobnosťou pýtať. Ja by som sa v tom určite rýpala, pretože nedáva to logiku. Takže skús si pripraviť riadnu odpoveď, ktorá presvedčí, že malo výzvam ísť na ďalšiu maturitu a nie na VŠ.

autor
4. máj 2024

@melanta prvú SŠ mám cestovný ruch, druhu SŠ si dokončujem praktickú sestru, kvôli tomu že som v zdravotníctve nemala žiadnu doterajšiu prax som nechcela ísť na vš