Strach z práce

13. sep 2022

Prepáčte za môj výlev ale ja musim.... Mám ťažký život, bez rodičov, zomrelo mi dieťa.... Potom sa pošťastilo a porodila som zdravého krásneho chlapca. Na to, za pár mesiacov som zistila, že ma muž podvádza niekoľko mesiacov z mnohými ženami, podceňoval a ponižoval ma. Rozhodla som sa syna vychovať sama, aj s pomocou mojej babky ktorá ma aj vychovala. Roky idú a mam možnosť ísť do práce... No ja sa trasiem pri myšlienke, že idem do kolektivu cudzích ľudí. Že idem na miesto ktoré nepoznám. Nemala som nikdy takýto stav, je to možno aj tlak z vysokého nároku, že musím sa o všetko starať sama. Ale neviem... Cítím sa ako tá najneschopnejšia žena ktorá nedokáže nič. Len plakať a nič viac.... Pozerám sa na syna, poviem si veď ma potrebuje, musim sa starať a za pár hodin dojde znovu stav, ktorý ma dáva dole. Viem, že by som asi mala vyhľadať psychiatra asi ide o sociálnu fóbiu. No na sedenia nemám čas, pretože mám možnost pracovať.... Ako sa mam prosím z tohoto dostať? Viem, že veľvás sa ťukne do hlavy či mi preskakuje, ale neviem si rady.....

pribinak
13. sep 2022

Psychiater a lieky. Na sedenia chodiť nemusíš

janaolas332
13. sep 2022

a mozno ti tam este dobre bude 🙂 novi ludia,kamaratati,kolegovia...inak taketo co bude maju vsetci,ked idu niekde prvy krat...praca,skola je to asi normalne 🙂 tiez som to tak mala a teraz chodime spolu von sem tam a tak.

zuzanaa239
13. sep 2022

Ja si myslím, že vaše pocity a strachy sú úplne prirodzene zo životných situácii, ktoré sa vám nie vašou vinou udiali, malo kto by bol plny elanu a optimizmu v novom kolektíve. Skúste to sama sa pozbierať, urobte hrubú čiaru, nikomu nemusíte rozprávať čo sa vám stalo, nikomu nemusíte nič vysvetľovať a ani mat pocit menejcennosti,buďte otvorená, život plynie a vy sa posúvate….možno natrafíte na dobrých kolegov, ktorým sa zdôverite a to vám pomôže. Zamerajme sa na synčeka, buďte vdacna za babku.Buďte na seba pyšná, že ste takého muža opustili, veľa žien to nedokáže a ostávajú v takých zmotanych vzťahoch. Zomrelo vám dieťa a vy ste životu dali druhu šancu, je vo vás život a veľa dobrých dni….Prekonajte to postupne pomaly bez liekov a psychiatrov, dajte si šancu, že sa o to pokúsite🫶

beata_k
13. sep 2022

Myslim, ze na to, co si prezila si silna a statocna zena. Asi kazdy ma z novej prace obavu. Ako tam bude? Zapadnem? Budem vediet robit svoju robotu? Su to uplne normalne a bezne myslienky. Hlavu hore a drz sa 💪

lenkakravcova
13. sep 2022

@pribinak Presne tak sa to riešiť nemá.
Lieky majú byť posledná možnosť. Prvá maju byt vždy terapie a keď tak slabé antidepresiva, na ktorých nevzniká závislosť.
Tým, že každému druhému pacientovi Dr dá Lexaurin alebo Xanax (pretože "nemôžu" chodiť na terapie aj keď sú inak doma a nič nerobia), nám tu vzniká len kopa závislých jedincov ktorí nakoniec aj tak do tej prace nejdu, alebo skončia, lebo tie lieky neprospievaju dlhodobo psychike.

mpg
13. sep 2022

@lenkakravcova Aj ja si myslím, že treba najprv skúsiť ako to v novej práci pôjde a keby náhodou to aj hneď na prvom mieste nešlo, tak podľa skúsenosti si hľadať inú prácu. To má dosť veľa mladých ľudí obavy z novej práce a väčšinou ju zvládnu.

pribinak
13. sep 2022

@lenkakravcova jasne, nezamestnaná si platí terapie.

lenkakravcova
13. sep 2022

@pribinak Terapie sú zadarmo, ak ich predpíše lekár.

123andy123
13. sep 2022

Neboj sa nájdeš tam kamošky, prides do kolektívu medzi dospelých. To je to co potrebuješ, žiadne lieky by som neriešila. Ono to príde samo len sa musis socialozovat. Nikto není viac ani menej, nepodceňuj sa. Tvoj strach je myslim si normalny, proste sa bojis zmeny. Neboj sa teš sa na nové skúsenosti a nových ludi.

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
13. sep 2022

@lenkakravcova 10 terapii, to je jednoducho malo a veľa trapeutov ti povie, že bez medikamentiznrj liečby ani terapia zázrak neurobí

lenkakravcova
13. sep 2022

@pribinak No však okej, ale ísť len na lieky znamená nedať tomu ani šancu. Len proste pridať ďalšieho závislého (o pár rokov nepoužiteľného) človeka do systému. To nie je riešenie.

pribinak
13. sep 2022

@lenkakravcova super, takze nech sedí doma, zháňa terapeuta cez poisťovňu, čaká mesiace na termin a nech žije zo vzduchu

Lebo zle zle lieky

lenkakravcova
13. sep 2022

@pribinak Ty nechápeš?
Písala som o jednoduchých antidepresivach v kombinácii so základnou terapiou. Na to sa nečaká ani mesiace ani týždne. U psychológa dokonca aj v meste a aj na dedine (na východe SR) dostaneš termín na ďalší týždeň. Máme v rodine ľudí, s ktorými sa podobne veci riešili, tak viem.
Už neviem ako to inak vysvetliť. Buď pochopíš alebo nechaj tak.

miskakyska
13. sep 2022

@pribinak bože žena, každému by si len lieky a cvokára ordinovala🤦

pribinak
13. sep 2022

@miskakyska 🤦🏻‍♀️

pribinak
13. sep 2022

@lenkakravcova 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ty nechápeš že nie všade je to ako u vás ? Niekde sa na terapie čaká mesiace, platené máš aj na 2. Deň
Už mi nepis, nemám záujem sa ťahať

zmrzlinka2021
13. sep 2022

@lenkakravcova
To ci clovek potrebuje lieky, vie povedat jedine odbornik, lekar - psychiater, nie laik ako ty, ci ja ci na zaklade skusenosti niekoho ineho. Ak potrebuje lieky, samotne psychoterapie jej nepomozu. A prave naopak, ak bude brat lieky, tie psychoterapie su super doplnkom.

Kazdopadne netreba si demonizovat lieky. Velmi vela ludi zo strachu z AD zije velmi tazke zivoty.

lenkakravcova
13. sep 2022

@zmrzlinka2021 Ja som nepísala o AD ako o zle. Ľudí, ktorých poznám a berú AD a chodia na terapie - ti sú úplne ok.

Písala som ("v zlom") iba o liekoch typu Xanax a Lexaurin (často v doplnku s liekmi na spanie). Poznám 3 osoby, ktoré ich berú a berú ich dlhodobo. Sú na ID a tým to pre nich celé končí. Od kedy sú na tých liekoch nikam sa nepohli. Na terapie nechodia.

Ako nemyslím si, že tie lieky sú zlé, možno krátkodobo.. Ale začínať len liekmi bez terapie lebo "nemôžem" je cesta do psychického pekla. Skutočne nepoznám človeka, ktorý by sa bez terapie a len na tých psychiatrických liekoch toho ťažkého kalibru, pozbieral späť k normálnemu životu. 😕

zmrzlinka2021
13. sep 2022

@lenkakravcova Lieky na xanax a podobne nie su na bezne uzivanie, ale na "vyhrotene" situacie, kedy clovek ma obrovsku uzkost a hrozi pomaly, ze vyskoci z okna. Pripadne kym zacnu zaberat AD.

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
13. sep 2022

@vlcik1 dnes sú tu ďalšie 2 témy kde baby zháňajú psych či terap. a bez úspechu

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
13. sep 2022

@vlcik1 poznám viacerych terapeutov a každý povedal že on line je o ničom
Ľudia z uskostiu potrebuju mat reálny kontakt a nie cumiet do monitoru

Áno čakacie doby sú iná pesnička a preto autorke Radim čím skôr lieky

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
14. sep 2022

@vlcik1 áno, je super sedieť doma a byt vo svojej komfortnej zóne, potom je otázka vi s tým chce dotyčná osoba naozaj niečo robiť, že

heln
14. sep 2022

ahoj, tvoj strach je uplne prirodzeny, menila som pracu viac krat, viem o com hovoris, to, ze sa citis neschopna a frustrovana je tiez normalne a verim, ze ked sa zabehnes v praci, tak to prejde. teraz mas na pleciach zabezpecenie a starstlivost o seba a syna, zazila si toho vela.... zober do prace bonbonieru, alebo kolac, prelomia sa lady, uvolni sa trochu atmosfera a budes sa citit lepsie. a neboj sa, nikto dokonaly z neba nespadol a v praci sa casom vypracujes. a mas syna a babku a to je najviac.