Rada ohľadom zasielania životopisov do firiem

aniss257
10. júl 2023

Ahojte, chcela by som poradiť ohľadom zasielania životopisov do firiem ( som absolventka vš s ekonomickým zameraním). Čo je dobre napísať do sprievodného textu? Keď, nemám vlastne ešte žiadnu prax v tomto mojom odbore aby ma hneď neodpisali. Poprosim o rady a vaše skúsenosti tie , ktoré boli na tom podobne ako ja a čo im pomohlo získať prácu.
Ďakujem za rady.

mirkam3
10. júl 2023

@aniss257 rada k druhej časti tvojej otázky - Urob si profil aj na Linkedin, a tam je možnosť nastaviť si status “open to work”. Na základe toho ťa ľahšie nájdu aj headhunteri. Akurat, nemyslím to nejak zle, len mi nejde do hlavy, prečo si to nezačala riešiť aj skôr - tiež som študovala ekonomicku a čo si pamatam, veľké firmy v BA/KE hľadali absolventov už od jari (s nástupom júl alebo september), takze so spolužiakmi sme chodili po pohovoroch už od marca a ak nie zmluvy, tak aspoň predbežné ponuky, sme mali v rukách už pred statnicami. Takto som to následne zažila aj z druhej strany, keď firma hľadala juniorov bez praxe do tímu. Teraz už mnohé absolventské miesta budú aj obsadené.

aniss257
autor
10. júl 2023

@mirkam3 viem, ale ja hľadám skor v menších mestách a tu to tak nefunguje :/

aniss257
autor
10. júl 2023

@mirkam3 hľadám menšie firmy administratívu