Prihláška do vojska a rodičovská dovolenka

deya537
15. feb 2020

Ahojte dievčatá 😊 hľadám na nete ale nemôžem nájsť tak prosím o radu vás. Som na rodičovskej dovolenke ktorá konci tohto roku ale chcem ísť pracovať. Bola som sa informovať na úrade ci je to možné a potvrdili mi ze áno, môžem pracovať a ďalej poberať rodičovský príspevok. Lenže medzičasom som si to premyslela a chcem ísť radšej k vojsku. Môžem podať prihlášku? Vezmú ma vzhľadom na ten rodicak? Alebo musím čakať kým mi tá rodičovská dovolenka skončí? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď 🤗

pininka1
15. feb 2020

Prihlášku podať môžeš, ale neverím že ťa vezmú takto. Väčšinou ťa poposielaju na začiatku hore dolu, takže pochybujem že takto zoberú. Môj muž je vojak, niečo o tom vie.

00kvetinka00
16. feb 2020

No som zvedava ako toto dopadne ...... take jednoduche to nebude .... k vojsku ako vojacka sa dostat nieje len tak zalezitost 1pohovoru 😂👌 ....

ibrunova
16. feb 2020

Kým všetko obeháš a absolvuješ, bude aj koniec roka 🙂 u polície jedna známa brala aj rodičák chvíľu, kým jej skončila RD, takže to bude asi podobné.

anavipredam
16. feb 2020

@deya537 Pracujem u vojska. Kuk stránku : https://www.regrutacia.sk/35-sk/vyberove-a-prij... tu nájdeš kedy sú výberové konania ( sú rozdelené na to či chceš začať od najnižšej hodnosti alebo ak máš vysokú školu tak sa dá ísť študovať na výšku a začať na vyššej hodnosti ) ďalej je dôležitá funkcia. Môžeš si vybrať alebo ti ponúknu, podľa toho v akom meste budeš slúžiť. Nie vždy dávajú do mesta odkiaľ pochádzaš. Môžeš skončiť aj na opačnej strane slovenska a neskôr sa dať preveliť ak by ti to nevyhovovalo.

anavipredam
16. feb 2020

@00kvetinka00 ver tomu že v dnešnej dobe už to je len tak. Berú všetko bohužiaľ

era777
16. feb 2020

@anavipredam neskor sa das prevelit ak by ti to nevyhovovalo ??? 😂😂😂😂 Ano, ano to slubuju vsetkym pri nabore 😁😁 ale realita je potom uplne ina ... Takze sa moze lahko stat, ze byvas v Trebisove, a pracovat budes v Seredi.... A mozes si dat ziadost na vychod, a aj tak ti to bude prd platne ... Tak si to zvaz, ak mas male deti ... Vela zalezi, od vzdelania, funkcie utvaru kam sa dostanes. ... Na regrutacnom ti naslubuju hory doly, len aby naberu ludi pretoze to je ich robota ... Never hned vsetkemu 🙈 radsej sa porad s ludmi z praxe, lebo kazdeho koho sa opytas ti povie, ze na regrutacnom to je vsetko krasne co ti povedia, ale realita je uplne niekde inde ... !

00kvetinka00
16. feb 2020

@anavipredam ale ma urcite veci ktore musi splnit ..... zas uplne len tak ze caw prislasom chcem u vas robit tam a tam ...... uplne zas take lazo plazo to nieje

anavipredam
16. feb 2020

@era777 keď ti budú volať z regrutácie tak ti rovno dajú otázku či to príjmaš aj funkciu aj miesto a môžeš povedať nie. A jasné že to prevelenie nebude za mesiac, môže to trvať rok aj dlhšie

anavipredam
16. feb 2020

@00kvetinka00 tak jasné ale už sú to smiešne podmienky, čo sa týka fyzickej zdatnosti a psychotesty spraví každý pokiaľ nie je človek úplny magor

era777
16. feb 2020

@anavipredam tak to rovno napis, lebo to vyznelo akoze sak, ked sa ti nebude pacit, das si ziadost o prevelenie a pojdes inam 😁 ja viem ako to funguje velmi dobre nakolko ja aj manzel sme vojaci 😉 a co sa tyka psychotestov nieje to pravda, ze vsetci pretoze tie psychotesty maju za ulohu zistit veci o cloveku, napr. Ohladne vyzretosti, spravania sa v urcitych situaciach, osobnosti atd atd. Takze to nieje o tom ci niekto je magor ci nie, ale o tom kto je aka osobnost a ci sa hodi na dane povolanie, predsa napr. Nedaju do ruky zbran hocikomu ... To vsetko sa zistuje psychotestami ... 😉