Pracovná doba

9. jan 2022

Ahojte. Chcem si nájsť prácu, vzhľadom na to ze mam male deti 2r a 4r, potrebujem, aby mi vyhoveli rannou zmenou od 7,00 alebo 7,30, aby som si stihla dat jedno dieťa do škôlky a druhe zaviesť do jasliciek. Samzorjwme že prácu potrebujem na skrátený úväzok to je max 6 hodín denne, čo mne nevadí.. No a ešte nemôžem pracovať víkendy, vtedy nemám kam deti dat. Ale po vzajomnej dohode, si viem niektoré dni zariadiť že môžem si odrobit svoju zmenu aj poobede ci v noci nemám s tým problém...
Ma nejaka mamina nejak tak podobne? Viem že každý nevyhovie, ale tým co vyhoveli mali to aj na papieri? Seriózne. Ďakujem.

mogaa
9. jan 2022

trvá ti PP alebo hľadáš novú prácu? v akej oblasti?

autor
9. jan 2022

@mogaa pred tým som nepracovala už 5 rokov poberám rd, hľadám novú prácu, tak nebránim sa ničomu, obchod predavač upratovačka alebo nejaké vecsie firmy,.. To co som vylúčená pracovať nechcem, a co sa týka kurzov neviem si to predstaviť ale lákalo by ma účtovníctvo alebo niečo s financiami, baví ma rátať tukat do notebooku atď.. Ale zatiaľ som uvažovala iba ako predavačka na začiatok aj som si teraz poslala žiadosť do lidla a dm ale ci mi vyhoveju neviem...

marcellka32
9. jan 2022

To, že ťa láka účtovníctvo a "tukanie do notebooku" je pekné, ale to nestačí, tak ako nestačí mať len kurz na účtovníctvo

mogaa
9. jan 2022

teoreticky Lidl na skrátený úväzok teda na 4-6hodín...ale pochybujem že ti vyhovejú iba ranné a nie víkendy...skús aj Kaufland.....

martul
9. jan 2022

Samé požiadavky čo potrebuješ ty, a čo ponukaš, nech ti teda vieme poradiť 🤔

martul
9. jan 2022

No s tou predstavou o účtovníctve sa rýchlo preber prosím ťa. Už mám tlak 200 jak som to prečítala.

marca12
9. jan 2022

Prepac,ale bavi ta ratat a tukat do notebooku? To si myslis,ze my kancelarske krysy len tukame do notebooku a hlavu pritom nepouzivame? Nehnevaj sa,ale s takymto vyjadrovanim a zmyslanim pomyslas na uctovnictvom? Neblazni. V lidli beru na polovicny uvazok,kamoska tak robi cez tyzden iba doobeda,vikendy nerobi.

loginexistuje
9. jan 2022

najdi si radsej upratovanie s takymi poziadavkami na vecer a vikend a nech ti deti vtedy strazi muz

marca12
9. jan 2022

@martul tukanie do notebooku ponuka

martul
9. jan 2022

@marca12 ach...

marcellka32
9. jan 2022

Do notebooku "tukaju" malé deti...kto pracuje s PC a spracováva účtovníctvo sa musí vzdelávat celý život, trošku tomu asi nerozumies

martul
9. jan 2022

@marca12 no a ešte pri takej pracovnej dobe. Že účtovníctvo, pukla som od smiechu, to je robota od nevidím do nevidím, hlavne teraz so marca.

diewcatqoo
9. jan 2022

Ja mam takuto pracu. Pracujem vsak na plny uvazok, 8 hodin, avsak mam flexibilnu pracovnu dobu s moznostou kombinacie homeoffice. Tukam do notebooku. Na to, aby som si mohla tukat do notebooku som studovala na VS a robila predtym kadejake pozicie, aby som sa dopracovala k tomu, kde som teraz. To tukanie si vyzaduje logicke a analyticke myslenie, velku davku zodpovednosti a obcas nervov aj obetovanie volneho casu.

laura164
9. jan 2022

Akú školu máš? Prax? Brigády? Skúsenosti?

jana_eyre_2
9. jan 2022

Ja som ako pomocná účtovníčka pracovala pred deťmi a teda ani náhodou to nebolo tukanie do Pc, je okolo toho toľko veci, že síce som to robila nemám odvahu sa po čase k tomu vrátiť, aj keď mám kurz a nejakú prax.. tá prax už bola dávno.. keď konečne skončí korona, tak začnem zase od nuly, čiže budem robiť hocičo aby som stíhala deti.. čiže premna hlavná požiadavka prac.cas - ja si možno zatiaľ naivne myslím, že dohodnúť sa dá vždy, lebo je to len o ľuďoch čo stretneš.. len aj zamestnanec musí vedieť byť flexibilnejší v každej práci..

jaja20
9. jan 2022

Skús sa opýtať na pošte,či niekoho nepotrebujú. Ale len dorucovateľky majú taký prac.čas,takže by si musela robiť manuálne.

saraxyz
9. jan 2022

Skús telefonistku (práca z domu) . Na profesii nájdeš inzerát

diusqa761
9. jan 2022

Viem že u nás na dedine mamičky na pošte vypomáhali ale za pár korún, upratovať sa dá na 4-5 hodín, v MC donalde čo viem si dalo dohodnúť hodiny ktoré chceš odrobiť , švagriná robí v malej fabrike za pásom na 5 hodín denne ale to je tiež za pár drobných. Dajú sa nájsť takéto polovičné úväzky ale viac ako 400€/500€ neuvidíš

zmrzlinka2021
9. jan 2022

@autorka
Neuraz sa, ale podmienky mozes klast vtedy, ked budes mat nejaku hodnotu na trhu prace a budu mat o teba zamestnavatelia zaujem.
Nikdy si nepracovala, 5 rokov si na vsetko kaslala a ocakavas, ze ti automaticky teraz budu zamestnavatelia vyhovovat v tvojich poziadavkach?
Neostava ti nic ine, iba zapriahnut pana manzela, otca deti, aby ta podporil v tvojich zaciatkoch

simik411
9. jan 2022

Ježišmária nezozerte autorku doslova všetky účtovníčky sveta , že si dovolila napísať ze by ju bavila práca na PC ale inými slova ,, tukat do PC,,. Určite to len chcela napísať odľahčene alebo neformálne a hneď treba chytať za slovíčka a zbehli ste sa tu ako osy na med 😅🤦 aká to je dôležitá a ťažká práca ,nevravím že nie hej.. ale ,keby napíše že by chcela robiť v nemocnici všetky sestričky začnú to isté čo to obnáša a chudátka samozrejme zadarmo pracujú od vidím donevidim 🙄🤦 jejda. Sama mám VS, sama som ,,tukala do PC,, pred MD ale takto si ju za to podať.. len sa chcela informovat netreba hned človeka zjesť za to 😏Kľudne sa pustíte aj do mňa , autorke držím prsty aby jej zamestnávatel vyhovel a niečo hlavne našla🙋

autor
9. jan 2022

Tým tukanim do notebooku som myslela ze ovladam pracovať vo worde v exceli rsp v celom office ako expert.. Vidím ze premudrele tety zas musia rýpať z nevinnej otázky.. Čo je na tom zle sa spýtať?
@zmrzlinka2021 a to ako vieš ze som na niečo kaslala? To fakt vo vás ženách nie je trochu pochopenia účty a empatie? Predstav si ze som študovala, niečo čo má nebavilo a ostala som s deťmi doma, ci som ich mala hneď po narodení capnut a venovať sa kariére? Mne teraz prišiel ten správny čas menovať sa kariere... A áno mám čo ponúknuť aj keď mam svoje výhrady, nemám muža a moja rodina tiež chodí do práce a hľadám možnosti...

@loginexistuje aj tebe niekto premudrely radi co máš ísť robiť? Asi tej upratovačky si hodná ty..

Hľadám prácu na teraz na polovičný pokým mam deti malé, ako som písala 2 a 4 a samzorjwme veľa veľa učenia lebo viem ze to nie je jednoduché..
Ale strach voec sa niečo spýtať.. Ženy zamyslite sa nad sebou.

autor
9. jan 2022

@simik411 ďakujem aspoň niekto pochopil to moje tukanie, hore som už vysvetlila co som tým myslela,.. A tiež viem ze učenie je dôležité, a aj to ze ovladam dobre matematiku, aj keď nemôžem o sebe povedať ze som génius.

Ale aj tak ďakujem za zastatie.

zmrzlinka2021
9. jan 2022

Expert? Fuha, tak aké obavy? O takého človeka sa firmy pobijú a to sú platy veľmi slušné.

jana_eyre_2
9. jan 2022

@anonym, tak ja si myslím že nikto nemá rád ak sa o jeho práci druhí vyjadrujú takto.. tak ani veru aj sestry by sa ozvali ak by niekto napísal, že bavilo by ho obehat pacientov, o učiteľke že bavilo by ho byť v práci len doobeda, o knihovnicke že bavilo by ho dávať knihy naspat do políc, alebo o predavačke že bavilo by ho blokovať.. pretože ti ľudia čo to robia vedia, že to neobnasa len to že niečo niekam vkladajú, či blokujú.. tak chapem že účtovníčka čo sleduje veľa zákonov, rozoberá účty, musí riešiť skolenia, radit svojim klientom, tak tu zamrzí že to niekto označí ako tukanie do pc.. ja zase nerozumiem tomu, že si sa na to ohradenie tak urazila..

autor
9. jan 2022

@zmrzlinka2021 co som mala jednu takú kde by ma chceli, tak nemôžem neakcetuju deti a podobne, tak preto všeličo rozmýšľam a vymýšľam skúsenosti v praxi nemám žiadne.. Čo sa týka experta a office to som nadobudla sama od školy, som mohla ísť učiť aj informatiku ale pracovať v škole s deťmi s pubertakmi si netrufam

autor
9. jan 2022

@jana_eyre_2 ja som neiznacila účtovníkov že tukaju do PC😂😂😂 čítajte s porozumením... Ja som písala ze by som mala záujem o niečo nové sa naučiť samozrejme mesiacmi rokmi.. A tým tukanim do PC bolo mimo toho...

jana_eyre_2
9. jan 2022

Tak evidentne keď to viac ľudí pochopilo inak ako si to myslela, tak je ešte možnosť že si to proste formulovala zle a pár žien sa to dotklo.. priznať si chybu sa tiež ceni v budúcom zamestnaní..

loginexistuje
9. jan 2022

ja sa nepytam na fore co mam ist robit a pozicie predavacky a upratovacky spominas ty a preco by to mali byt podradne pozicie ? najma pri takych casovych lodmienkach ako si davas

pre tvoju info nformatiku by si ako nekvalifikovana ucit dnes uz nemohla

expert na office znamena co ? ze vies robit s kontingencnymi tabulkami ci makrami ? ze ovladas databazy (access) vyuzivanie funkcii a pod ? ze vytvaras sablony s objectami a pod ?
ja na rozdiel od teba mam informatiku a matematiku vystudovanu a mam k tomu v nej viac ako 15 rocnu prax (realnu nie doby na MR/RD) napriek tomu na rozdiel od teba si pracu upratovacky a predavacky vazim a neurazam vsetkych okolo

tak vela stastia pri tukani hadam aj v nejakej praci

luccy89
10. jan 2022

Vzdy, vzdy, vzdy ked sa tu nejaka mamicka pyta na pracu hned ju vsetky zhodia za to, ze si urcuje podmienky(asi na to nema pravo?!) a ze nenapise co vie ponuknut a cim je vynimocna🙈 preboha!! Ved si len hlada nieco na privirobenie na zaciatok. Nejde robit karieru ako top manazerka, uctovnicka minimalne pre VW a neviem ake pozicie.
Autorka skus ten lidl, stale vidim ponuky na 4-6hod, kaufland, taketo retazce ak ich mas blizko. Na profesii je dost ponuk aj na HO, ak ovladas office urcite najdes

simca06022011
10. jan 2022

Autorka na účtovníka ti office nepomôže. Ale tak skus, účtovníkov je ale uz tolko ze budes mat problém, plus kopec podnikateľov vdaka kovidu podnikanie rusi, cize nabor nových berieme aj my s dlhorocnou praxou. Ja by som nevidela problém s rannym chodenim do prace, ak neratam tie supermarkety, tak vacsina prevádzok neotvara o 6tej-7mej.
Skus administrativne práce, sekretarky, asistentky, pomocne veci v kancelariach - pracuje sa vacsinou od 7:30-8:00. Skrátený pp je casto problem, ale mozno niekomu bude stacit. Pripadne eshopy, vydajne tovarov maju aj menšie, aj my mame iba niekoho kto tuka do klavesnice, vyda tovar zákazníkovi, vybavi platbu, pripadne vybavuje telefonáty.
Rataj s tym ze málokto ked ma otvorené 8 hodin bude brat niekoho na polovičný uvazok. Musel by to vykryt dvomi pracovnikmi. Tak skor si toto premysli. Skolka je otvorena urcite viac ako 4-6hodin.