Pracovali ste na skrátený úväzok?

janulka__87
30. apr 2024

Som po rodičovskej a nemôžem zohnať prácu na TPP. Hľadám si miesto ako predavačka v textile alebo obuvi. To som vlastne robila stále od školy. Mám ísť na pohovor do 1 predajne na skrátený úväzok. Mate niekto skúsenosti s takouto prácou? Boli ste spokojné? Ďakujem za odpovede.

denkabemommy
30. apr 2024

@janulka__87 tak isto ako na normálny úväzok, len o pár hodín kratšie 🙂

vyrovnanaosoba
30. apr 2024

@janulka__87 robila Som na skrátený, polovičný úväzok. Platovo bieda, ale ako sa hovorí, keď netečie, aspoň kvapká. Už by som tak nešla, radšej 8hod do tej 16tej sa dá robiť.

klotildabazarik
30. apr 2024

@janulka__87 kľudne chod sak uvidíš ako ti to bude vyhovovať

13uzivatelka11
30. apr 2024

Ja pracujem tiež len brigádne po materskej, pri dieťati je to super, ak tých pár stoviek v rozpočte chýbať nebude. Neviem si predstaviť ísť pracovať teraz niekde na tpp a každý mesiac byt na ocr, kde by mi to tolerovali v novej práci.

mullerova46
30. apr 2024

@janulka__87 pracovala som na skrátený ako vychovávatelka a bola som spokojná, po pol roku som šla na plný úväzok.

jana_eyre_2
30. apr 2024

Ja teraz pracujem na skrátený.. som proste kratšie v práci a o to menej zarobím.. keďže je to ale TPP, tak je všetko štandardne rovnaké, akokeby som pracovala na 8,5h..

Mám tri deti a takto, kým ma ešte potrebujú, .mi to veľmi vyhovuje.. ja robím na ranné zmeny, robievam nadčasy, ale skoro ráno, takže niekedy robím viac ako mám v zmluve, ale za to mám náhradné voľno..

bavlnka92
30. apr 2024

robím na skrátený. nie je to na skákanie 2 metre od radosti ale kým je malý v škôlke tak ja si odrobím..

mamutka
30. apr 2024

@janulka__87 skrátený je super, aby človek stíhal v klude dieťa vyzdvihnúť aj žiť. Väčšina žien ma opačný problém, dosť veľký. Po 8,5 hod.v práci ledva stíhajú škôlku.