Práca vo firme počas tehotenstva

lilien234567
30. mar 2022

Dobrý deň, chcem sa opýtať som v 8tt, pracujem vo firme stojím 7,5 hodiny denne. Po preukázaní tehotenstva papierom ma prvý deň zaradili za stroj ktorý lisuje plasty doslova bedničkovať, na hale je veľký hluk, teplo a výpary zo strojov, stroj nemožno zastaviť takže na wc len ak je čas. Vo firme je možnosť montážnej prace v sede niesu tam stroje ani teplo a hluk kde preradili zatiaľ všetky ženy čo boli tehotné, no napriek tomu personálne oddelenie tvrdí že všetko majú vymerané a že môžem pracovať v tom prosterdí a že podľa zakonníka prace nemôžem robiť len nočné zmeny a že mi prácu z bremenami nedajú no zatiaľ tak tomu nieje všade som zatial musela zdvíhať tažké bedne. Rada by som sa vyhla PN kedže tam je možnosť vhodnéj práce, mám bolesti keď stojím toľko každý deň a plus všetký faktory ako je teplo a pod mi tam nerobia dobre. Máte niektorá podobné skúsenosti ako dosiahnuť to preradenie alebo či sa s tým dá niečo robiť. Ďakujem.

mogaa
30. mar 2022

@lilien234567 no tehotenstvo neznamená že musíš dostať prácu v sede, rovnako že ti dajú prácu ktorá by ti "vyhovovala".....kludne ťa môžu dať upratovať halu

sense
30. mar 2022

Papier od lekárky ze nesmieš vykonávať prácu v stoji. A preradenie na prácu kde nebudeš štát 8hod

lilien234567
autor
30. mar 2022

@sense ďakujem vam skúsim vybaviť.

lilien234567
autor
30. mar 2022

@mogaa vo firme dostala každá možnosť vykonávať prácu v sede keď tam je možnosť vyhnúť sa každodenným bolestiam kedže praca v stoji 7,5 hodiny v tehotenstve 7 mesiacov je nemožná pre človeka aj keby ste žena z ocele, prajem pekný deň. 🙃

domka222
30. mar 2022

Tiež som robila za pásom. Tehotná som stála denne 7,5hod. Takto som robila až do nástupu na materskú. Takže dá sa to zvládnuť. Až posledný mesiac to bol už masaker.

ailiba
30. mar 2022

@domka222 tak to klobuk dolu, ja keby som od siesteho mesiaca stala cely den, tak by mi odisiel chrbat👍.

lucia147852
30. mar 2022

@domka222 niekomu dá, niekomu nedá. Kamarátke takáto práca skoro spustila potrat. Potom bola dlho pn, vrátila sa a zas po celom dni krvácanie. Potom bola PN až do pôrodu.

domka222
30. mar 2022

@ailiba posledný mesiac som mala pocit, že malý už zo mňa vypadne a nohy som mala vždy opuchnuté, že mi nebolo ani členky vidno. Ale dovtedy sa to dalo zvládnuť. Tak každá sme iná 😉
@lucia147852 však ja jej neradím, aby to tak aj ona mala pokiaľ sa nato necíti. Je teraz len na začiatku tehotenstva a sama uvidí, či to zvládať bude, alebo bude možnosť a preradia ju na vhodnejšiu pozíciu.