Práca po materskej

21. feb 2023

Ahojte mamičky, máme jedno dieťatko a premýšľame nad druhým. Finančne sme na tom dobre, sme v najlepších rokoch a máme aj zdraví. Prvé dieťatko má dva roky. Zatiaľ nepracujem ani si to neviem veľmi pri maličkej predstaviť,je veľmi živá - potrebuje veľa pozornosti. Nikdy sme nemali nejaký presný plán no premýšľame nad menším vekovým rozdielom medzi deťmi a teda že by sme už začali pracovať na druhom bábätku. Jediné čím som si nie istá je ten výpadok z práce na dlhší čas. Sama si hovorím že možno pri druhom sa mi podarí skôr začať pracovať - ak nebude také náročné na čas a mama už bude v dôchodku ( aj teraz nám veľa pomáha ale stále aj pracuje) . Samozrejme to dopredu neovplyvnim takže rátam aj s možnosťou že začnem napr najskôr v 2 rokoch druhého dieťaťa. Ale stále to bude okolo 5 rokov čo budem mimo práce. Trocha ( dosť ) sa toho obávam. Prácu zo súčasného zamestnania celkom istú nemám lebo viac menej prepúšťajú a moje miesto bolo zrušené. Ak by bolo voľné miesto už by som pozerala voľné pozície vhodné na prácu z domu ale nie sú. Tak sa pýtam mamičiek ktoré niečo podobné riešia,ako to vnímate vy? Pracujem v korporácii ,kde mám také normálne zamestnanie- klienti, angličtina,excel. Nemám pocit že mi niečo az tak moc unikne hlavne keď je toľko možností napr na rôzne kurzy a pod., No neviem keďže som to nikdy nezažila a neviem aké šance na trhu budem mať ak vyjdem z cviku na viac rokov. Na druhej strane si myslím že rodina je najdôležitejšia samozrejme a bolo by to krásne. No rozmýšľam aj tak prakticky. Ďakujem.