Poradíte ohľadom maródky a ukončenia pracovnej zmluvy?

katka8689
10. sep 2015

Ahojte mamičky. Potrebujem poradiť. 30.9.2015 mi končí pracovná zmluva. Chcela by som sa spýtať....
mám normálne počkať do ukončenia pracovnej zmluvy s tým, že do 7 dní po ukončení pracovnej zmluvy sa dá na PN-ku, alebo sa viac oplatí ísť pár dní pred ukončením pracovnej zmluvy na PN.ku. Je v tom rozdiel alebo nie? p.s. materská mi začína koncom novembra a na mesiac a pol ma už nikto nezamestná, tak som chcela tých par týždňov do materskej vykryť PN.kou. Preto chcem vedieť ci mam ist na pn pár dni PO ukončení Prac. zmluvy alebo je lepsie pár dni PRED ukončením prac. zmluvy! ĎAKUJEM

dena1973
10. sep 2015

Ak pojdes na PN pred ukoncenim PP, tak PN-ku musis odovzdat zamestnavatelovi a on bude platit do ukon.PP (prvych 10 kal.dni, ak si v PP plati zamestnavatel. Potom od 11. Dna plati SP). Ak pojdes na PN po ukonceni PP staci PN dorucit rovno na SP. Vtedy SP plati od zac. PN az do jej ukoncenia.

renatavargova
17. feb 2017

Poprosim o radu...moj pracovny pomer konci dnom 28.februara...vypoved podpisujem k 1.3.2017....Ist na pn je pre mna vyhodnejsie pred..1.3.2017alebo po 1.3.2017

renatavargova
17. feb 2017

Ak v case po1.3.2017 prihlasit na urad prace sa musim aj v case pn?ak ano...do kolkych dni...za odpoved pekne dakujem

evittam
17. feb 2017

@renatavargova Na PN do 7.dni od skoncenia PP. Najlepsie hned od 1.3. Na UPSVaR az po skonceni PN-dovtedy sa tam s tebou nikto bavit nebude.😉

dena1973
17. feb 2017

@renatavargova
To máš jedno, či budeš PN od 28.2. alebo od 1.3. stále sa platí rovnako. Ak budeš PN od 1.3. (už po ukončení PP), tak PN je treba doručiť rovno na SP, lebo od začiatku platí SP.
Ak pôjdeš na PN hneď na ďalší deň po ukončení PP (resp. ti bude PN pokračovať aj po ukončení PP), tak sa hlásiť na UP nemusíš (ani by ťa neprihlásili) až po ukončení PN.

renatavargova
17. feb 2017

Poprosim este o jednu radu....moze byt vyplatene odstupne na viac krat?dakujem vopred

renatavargova
17. feb 2017

Dakujem

renatavargova
20. feb 2017

@renatavargova ....kto poradi?moze byt odstupne pri prepusteni z dovodu ukoncenia prwvadzky vyplatene na viac krat?