Plat asistentka učiteľa v MŠ Trnava

28. aug 2023

Ahojte kočky, viete mi prosím poradiť aký plat má asistentka učiteľa v Trnave so stredoškolským pedagogickým vzdelaním a cca 10r pedagogickou praxou? Tiež ako je to s dĺžkou pracovnej doby a nárokom na dovolenku. Niečo na nete som našla, poteší odpoveď zainteresovanej osobky. Ďakujem

mogaa
29. aug 2023

pracovná doba je všade iná, záleží od danej MŠ......nárok máš ako pri akejkoľvek inej práci- asistent je nepedagogický zamestnanec.....teda na alikvotnú časť dovolenky odo dňa nástupu....

zuzanockamt
29. aug 2023

@mogaa asistent učiteľa je pedagogický zamestnanec

mogaa
29. aug 2023

@zuzanockamt mne na pohovore riaditeľka hovorila že ide o nepedagogického zamestnanca

zuzanockamt
29. aug 2023

@mogaa Určite nie. Asistent učiteľa - pedagogický asistent je pedagogický zamestnanec.

luccija
29. aug 2023

@mogaa so školou a praxou nemôže byť nepedadogicky zamestnanec.
Autorka štátna, súkromná škôlka?pozri tabuľku na minedu.sk, ak sa nemýlim asistent môže byť max v 6 platovej triede.Pracovna doba všade iná.Dovolenka ako učitelia

mogaa
29. aug 2023

@luccija no mám len stredoškolské vzdelanie ekonomického smeru a prax v tejto oblasti žiadnu....ale teda že do 2rokov by som si musela urobiť pedagogické minimum...

zuzanockamt
29. aug 2023

@mogaa Takže nemáš adekvátne vzdelanie, si nekvalifikovaná. Pg.vzdelanie na túto prácu potrebuješ.

mogaa
29. aug 2023

@zuzanockamt to je mi jasné, ale podmienka pri nástupe bola doplniť si do 2 rokov od nástupu vzdelanie, teda začať so školou...

luccija
29. aug 2023

@mogaa ale ona má pedadogicke vzdelanie aj prax tak čo to vztahujes na seba?veď jasné, že ty más iné podmienky a plat ako ona kvalifikovana.
Do 2 r od nástupu začať do 4 skončiť