Odmietli mi zvýšiť plat. Čo ďalej?

1. máj 2024

Žiadala som o zvýšenie platu. Som vo firme rok s tým, že vďaka mne sa podarilo doručiť 4 ziskové projekty. Od júla mi mali predlžovať zmluvu. Dohodla som sa s manažérom na stretnutí kde sme prebrali moje zvýšenie platu. Oprierala som sa o tieto štyri projekty a o fakt, že daná firma má aktuálne vypísanú rovnakú pozíciu ako robím ja kde je o 18% vyšší plat. Manažér mi povedal, že sa pozrie čo sa s tým dá robiť. Mali sme včera stretnutie kde mi povedal, že mi vedia zvýšiť plat o 40 eur v hrubom.
Som strašne nahnevaná, lebo viem, že kolegom, ktorí robia na inom oddelení zvyšovali o 8%.
Čo by ste robili na mojom mieste.

melanta
1. máj 2024

Toto je tvoja komunikácia? https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/zvysenie-platu-v-korporate/

Ak áno, hľadaj si nové zamestnanie. Choď tam, kde ťa ocenia.

luciaruz
1. máj 2024

Hladaj si ine zamestnanie.

lenka_vi1
1. máj 2024

Tak to funguje asi vo viacerých firmách.. som na tom podobne ako ty, od januara sa ma zvysovat minimalna mzda a to budem len tesne nad. Ak nedostanem viac, odchádzam. Nebudem čakať že si niekto moju prácu necení a kolegom sa plat navyšuje podľa ich požiadaviek.

buberova
1. máj 2024

Ak novému človeku na rovnakej pozícii ponúkate o 18% viac ako mne, čo robím nedostatočne, že nie som rovnako ohodnotená? Čo môžem zlepšiť aby som dostala xyzz€? Cítim sa veľmi podhodnotená, aby som mala dôvod ostať, predstavujem si plat vo vyše xxxx až xyzz€
Ak sa nám nepodarí nájsť nejaký kompromis, obávam sa, že si budem hľadať inú prácu. Ďakujem za pochopenie.

nicicka
1. máj 2024

Daj výpoveď a posli životopis na pozíciu ktorú ponúkajú s 18% vyšším platom 😁

autor
1. máj 2024

@melanta nie nepracujem v korporáte. Ale očividne teda nie som jediná.

muchotrafka298
1. máj 2024

Teraz to byva velmi casto, ze novo prijati ludia maju vyssie platy ako ti, ktori tam robia uz dlhsie. Hlavne sa snaz o to, aby Ti predlzili zmluvu, ked tam chces ostat. Lebo to tiez nie je automaticke. Ja by som na tvojom mieste zobrala aj to zvysenie platu o 40 EUR, aj to je lepsie ako nic. A dala by som si este jedno stretnutie s managerom, ktoreho obsahom by bolo aj to, ze ci tam zotrvas dlhsie a za akych podmienok. Ja poznam ludi, ktori sa spolahli na to, ze urcite im zmluvu v praci predlzia, elbo robia dobre, maju vysledky a vies co? Nepredlzili, radsej zobrali niekoho noveho.

egonsk
1. máj 2024

@nicicka zial v pracovnom pomere to nefunguje ako s poistkami a telefonmi 😉 ... ale bol by to pekny vtip takto spravit. Autorka neuviedla ci jej dali predlzenie, resp. dobu neurcitu uz od jula, takze ak neponukli nic, mozno skoncenim odbdobia skonci aj vo firme.

autor
1. máj 2024

@egonsk Áno jedná sa o dobu neurčitú. Dohodli sme sa na predĺžení zmluvy.

lenkakoc444
1. máj 2024

Uz si podpusala zmluvu na dobu neurcitu? Uprimne ja by som to nepodpisovala 40e je smiesne zvysenie na kvalifikovanej pozicii ( z toho co pises mi pride, ze o taku sa jedna). Pozri si ake mas moznosti inde a pokial Ti plat nezvysia (nemusi byt o 18% ale o tolko s cim budes spokojna) tak by som k julu skoncila.

egonsk
1. máj 2024

tak to uz darmo prides s krikom po funuse, podmienky sa dohaduju pred podpisom, nie po podpise... teraz si pol roka pockaj a mozes skusit koleso stastia znovu 😉

mamina7070
1. máj 2024

40€ je smiesne zvysenie osobne by som si hladala nieco ine alebo teda pockaj na predlzenie a zacni pracovat do vysky svojho platu

autor
1. máj 2024

@egonsk No teraz asi nerozumiem. Čo som im mala povedať že okej zmluvu nepredĺžim a riskovať, že si dovtedy nenájdem robotu? Som myslela že to je štandard, že výpoveď aa dáva až keď mám isté niečo iné.

dkethe
1. máj 2024

Podobne prebiehala moja debata o zvyseni platu. Zacala som hladat novu okamzite. Po 6 mesiacoch podana vypoved a nova praca s platom +35% 😍 neslo az tak o cifry, ale o ten priserny pocit nedocenenia.
Podpis co ponukaju, a hladaj aktivne novu praci, a svoj vykon usposob ohodnoteniu. Tzn rob pracu na 100%, ale ani o polpercenta viac!

egonsk
1. máj 2024

pises, ze od jula ti mali predlzovat zmluvu, cize si ju mala na dobu urcitu. Tam si vobec nemala iste, ze ti ponuknu predlzenie. Ked teda ti ho ponukli, tak si ziskala vyjednavaciu moznost, lebo bud su s tvojou pracou spokojni, alebo najst ineho nie je pre nich lahke a teda v oboch pripadoch sa dalo vyjednavat a bola by velka sqnca, ze by si uspela.

oriesocek
1. máj 2024

Ja som dostala tento tyzden platovy dekret so zvysenim 1,5 percenta a o pol hodiny som dala vypoved s tym, ze nic nemam a postupne si nieco najdem.. ale budget mi zvysili o 25 percent, ked som hovorila, ze to je extemne, tak mam byt ambiciozna... Prace pribuda, ciele vysoke a stabilnym zamestnancom sa zvysuje o par drobnych, takze som vypenila...