Odmeny vo verejnej správe - mestský alebo obecný urad

10. máj 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, ak niekto pracuje na obecnom, či mestskom úrade. Mávate odmeny v lete a aj v zime? Myslím ako keby dovolenkové a vianočné odmeny? Pracujem 2 mesiac na obecnom úrade a čítala som kolektívnu zmluvu, no nikde o Tom nepíšu. Pytala som sa ekonomky ako to je a ona že to je individuálne. Vie mi niekto z vlastnej skúsenosti odpovedať? Ďakujem

opica_skorica
10. máj 2022

Od znamej viem, ze mavali takto odmeny, ze na leto a potom pred Vianocami, ale kríza…… a vraj teraz majú len pred Vianocami, ale uz iba symbolicky……. Že vraj je stále na Slovensku vacsia a vacsia kríza.

nana8989
10. máj 2022

Ja som robila na obecnom úrade a mávali sme odmeny 2x do roka, pred letom a potom pred Vianocami. Ale určite to nebolo niečo povinné, bolo to podľa zásluh a podla toho ako na tom obec finančne bola a bolo to na starostovi ci nám odmenu dá alebo nie..

opica_skorica
10. máj 2022

@nana8989 neviem. O zasluhach mi známa nevravela. Povedala, že keď boli peniaze, tak dostal každy.
Teraz že nie sú.

luccija
10. máj 2022

Je to individuálne, ak sú peniaze, tak áno.

makova333
10. máj 2022

Neda sa to takto specifikovat, lebo to zalezi od konkretneho uradu, ci ma urad kolektivnu zmluvu, ci ide o obecny, miestny alebo mestsky urad. Ja som kedysi na jednom pracovala a mavali sme odmeny stvrtrocne 70-80% z hrubej mzdy (kolko komu presne rozhodol veduci oddelenia). Ale toto nie je standard a uz vobec nie na obecnom urade. Kedze v kolektivnej zmluve si nic nenasla, tak nic take pravidelne nemate a zalezi ako ta ohodnoti tvoj nadriadeny a ci vobec.

nana8989
10. máj 2022

@opica_skorica tak u nás to bolo aj podľa zásluh, ved hádam keby som vyrobila nejaký pruser za ktorý by sme napríklad dostali pokutu, alebo keby som si nesplnila svoje pracovné povinnosti tak nemôžem očakávať od zamestnávateľa odmenu. Za čo by som ju asi tak mohla chcieť?

peter0123
10. máj 2022

Pracovný pomer na OcU od 2012, pred rokmi asi 50/100e, za posledné volebné obdobie max. tak 10eurová poukážka

opica_skorica
10. máj 2022

@nana8989 to asi pises o osobnom. Ten sa pri prusere strhol kludne i cely.

nana8989
10. máj 2022

@opica_skorica 😂 viem aký rozdiel je medzi osobným a odmenou... Nemusíme si tu dopisovať, autorka príspevku sa pýtala na osobnú skúsenosť, tu som jej napísala.. Každý môže mať inú, keďže dostať v práci odmenu nie je žiadna povinnosť..

lucik194
11. máj 2022

podla toho byvaju odmeny, ako mestsky urad naraba s peniazmi a hlavne kolko penazi vyclenil na konci roka na odmeny, avsak ked useri, vie presunut aj medzi kapitolami na odmeny.....

no kedze sa utahuju opasky kde sa mozu, netreba sa nato spoliehat...... odmeny nie je povinnost, pozri sa co je povinnost - ak mate v kolektivnej zmluve - valoziracia platu.....

makova333
11. máj 2022

@nana8989 nie je su odmeny podmienka, ak ich nemas v kolektivnej zmluve. Ak ich v kolektivnej mas, tak ich musis dostat (väcsinou tam byva uvedene nejake rozpätie), takze vtedy podmienka su.

nana8989
11. máj 2022

@makova333 to ano, ale autorka písala že v kolektívnej zmluve nič také nie je, takže ich dostať nemusí..

mamina321
13. máj 2022

U nás v kolektívnej zmluve nemáme nič ohľadne odmien, ale zvyknú byt raz ročne koncoročné, všetci rovnako, podľa toho koľko sa urci % z hrubej mzdy, záleží aj od toho koľko ma úrad financií.