Musím na pracovnom pohovore povedať, že som ZŤP?

michalzpb
4. feb 2023

Musím pri pracovnom pohovore oznámiť zamestnávateľovi, že som držiteľom preukazu zťp? Alebo mu musí stačiť výsledok zdravotnej prehliadky, že som schopný vykonávať danú prácu?

zuzap33
4. feb 2023

@michalzpb samozrejme. Ak bude posielat mzdarka vykazy na Soc poi, aj tak to zisti

kacena4
4. feb 2023

ja som na rovinu oznamila ale s tym, ze to pre mna nepredstavuje zasadny problem pre danu pracu ani castu chorobnost

kaktusik007
5. feb 2023

@zuzap33 ako? ztp nema ako zistit. ine zdravotne odvody maju invalidi. a socpoist so ztp fakt nic nema, to riesi upsvar

janagem
5. feb 2023

Zamestnávateľ by to mal vedieť nakoľko mu z toho plynú výhody aj nevyhod

loginexistuje
5. feb 2023

Osoby so ZTP a ZTP s maju rovanko ako ID znizeny odvod do zdravotnej poistovne a to aj za stranubzaˇestnavatela aj zamestnanca a ano treba mu to oznamit ak neoznamis aj tak to uvidi v systeme ked bude robit prvu vyplatu

loginexistuje
5. feb 2023

informacia o tom ci je osoba ztp alebo nie je uz dlhsiu dobu dostupna v soc poist cez integraciu na upsvar

zuzap33
5. feb 2023

@kaktusik007 nieco o tom viem, kedze som ztp

anjelok
5. feb 2023

Na pohovore som nehovorila. Az potom, ked ma prijali, tak pri podpise zmluvy a nastupe som priniesla preukaz + rozhodnutie.

xsandrax
5. feb 2023

@michalzpb treba to povedať 🙂 asi si iný prípad, ale nám dali kolegyňu, nikto nám nepovedal, že je ZTP, mala cukrovku a aj iné ochorenia, odpadla nám a my sme ani netušili, čo môže byť čo veci...našťastie to s týmto ochorením nesúviselo, ale až vtedy nám to povedala 🤷‍♀️