Kto pracuje na úrade práce?

nina696
1. máj 2024

Keď som skončila pracovný pomer 30.4 keďže je dnes sviatok zajtra je nestránkový deň tak sa za evidujem len v piatok ,3.5 nasla som si zatiaľ aj prácu na dohodu na par hod týždenne chcem sa opýtať dohodu budem mat tiež od 3.5 zaeviduju ma na úrade práce keďže budem mat dohodu v ten deň ako sa pôjdem zaevidovať ? Alebo to bude problém keďže treba doniesť dohodu deň pred tým

sonia_wiener
1. máj 2024

Dohodu môžeš mať, ale musíš ju predložiť. Na dohodu môžeš pracovať max. 40 dní v roku a nesmieš prekročiť príjem 268.88€ brutto mesačne. Za odpracované dni sa počítajú dní, ked si prihlásená v sociálnej poisťovni. Tak ak budeš chodiť pracovať iba 1x týždenne je najlepšie, aby si mala zakaždým novú dohodu, ktorú budeš predkladať... Ak prekročis dní na dohodu budeš vyradená 41 deň dohody, ak príjem, tak mesiac v ktorom ho prekrocis...

nina696
autor
1. máj 2024

@sonia_wiener ďakujem ešte otázočka
Nebude to problém tiež keď sa len zaevifujem toho 3.5 a v ten deň mam aj dohodu od 3.5 a keďže viem ze sa dohoda musí nahlásiť deň vopred ale nemám tu možnosť sa skôr ani zaevidovať ani nahlásiť dohodu zaeviduju ma ?

sonia_wiener
1. máj 2024

@nina696 nebude to problém .... Dohoda vopred sa má hlásiť u ľudí, ktorí sú už v evidencii a idú počas evidencie pracovať na dohodu ... Na ktorý úrad sa ideš evidovať ?

nina696
autor
1. máj 2024

@sonia_wiener na úrad práce keďže mi skončila pracovná zmluva včera tak len v piatok sa môžem ísť evidovať

sonia_wiener
1. máj 2024

Ale ideš na urad v BB?

nina696
autor
1. máj 2024
nina696
autor
1. máj 2024

@nina696 a ďakujem pekne veľmi ste mi pomohla

sonia_wiener
1. máj 2024

@nina696 jasne, netreba byť v strese 🙂