Koľko môžem zarobiť popri rodičovskej?

rychenza
8. sep 2014

Ahojte, prosím , poradili by ste mi. Koľko môžem zarobiť, keď poberám rodičovský príspevok? Môžem pracovať na TPP alebo na brigáde, príp. na dohodu alebo aké sú podmienky? Ďakujem.

mimla
9. sep 2014

Mne bolo povedané tak, že rodičovský príspevok jednoducho rodič poberá do tretieho roku života dieťaťa (pri niektorých prípadoch dlhšie). Aj keby vyhral tri milióny v lotérii, tak stále dostane rodičovský príspevok.

liz_lemon
9. sep 2014

@rychenza tato otazka sa tu prebera denne! je tak tazke dat si do vyhladavaca praca popri RD?

xmischelkax
9. sep 2014

Zarobiť môžeš hocikoľko =)

jul11
9. sep 2014

@rychenza ahoj.mozes pracovat ako chces.ak si predtym pracovala tak sa kludne mozes vratit naspat do prace.rodicovska je vyplacana nezavisle na praci do troch rokov veku dietata

dubka29
9. sep 2014

@rychenza milion pracovnych pomerov a milion eur 🙂

rychenza
autor
9. sep 2014

@liz_lemon Som tu nová a nepoznám všetky funkcie na Modrom koníkovi. Len sa to učím.

rychenza
autor
9. sep 2014
rychenza
autor
9. sep 2014

@xmischelkax Prepáč, kliklasom nesprávne.

liz_lemon
9. sep 2014

@rychenza ale tieto veci najdes aj cez google

ukulela
20. jan 2016

google, negoogle, musim sa opytat :( lebo v daniach a odvodoch som ako vspanielskej dedine ...
zeny, mam moznost si privirobit ako na Zmluvu o vytvorení diela a licenčnú zmluvu. nebudu do horibilne sumy, len take vreckove - kolko mozem zarobit, aby mi nevznikla povinnost platiti odvody? (Lebo, ako mi vysvetlili, keby som zarobila viac, musela by som si buduci rok platit odvody) - a napiste, ci je to netto, ci brutto. zdanovat by sa to malo zrazkovou danou. A ja chcem, aby to bolo pre mna co najjednoduchsie - ziadne danove priznanie, ziadne odvody.
Sorry, ak to tu uz je,nenasla som, patrala som.