Kde si nájsť prácu aj bez známosti?

5. feb 2024

Som čerstvou absolventkou VŠ pred mesiacom som ukončila štúdium úspešne v odbore marketing, avšak prácu si hľadám už dlhodobo ešte počas školy ale buď sa mi neozvú alebo mi príde odpoveď po pohovore, že vybrali iného uchádzača, naozaj nie som náročná na prácu, akurát čo nechcem je robiť niekde za strojom na 3 zmeny, dokonca ani do obchodu sa nikde neviem dostať pracovať, popri škole mám aj skúsenosť ako Lektor pre deti a zároveň aj v obchodoch som robila, v tom čo som študovala som nikdy nedostala príležitosť robiť aj keď som hľadala naozaj stále, avšak vidím, že v mojom okolí t.j. Žilina a blízke okolie sa nemôžem zamestnať vôbec, SŠ mám obchodnú akadémiu a mám solídne základy účtovníctva, personalistiky a pod., orientujem saj v účtovných programoch aj v zákonoch ale žiaľ ani takéto pozície nie sú v ponuke a keď aj áno tak nechcú absolventa, časovo som skutočne flexibilná čiže tam problém nevidím, mám za sebou stovky žiadostí, pohovorov a nič z toho, mám pocit, že bez známosti sa nikde nedostanem, vidím to aj na kamarátoch, každý má parádne pozície či už v súkromnom sektore alebo štátnych inštitúciách ale každému to niekto z rodiny vybavil, žiaľ ja takúto možnosť nemám, keďže nemáme skutočne žiadne známosti aby mi vedel niekto niečo dohodiť, už som z toho zúfala

natalia2007
5. feb 2024

A co by si chcela robit ked si vystudovala marketing? Do akych firiem posielas zivotopis?

zmrzlinka2021
5. feb 2024

Prepáč ale ani ja som nemala známosti.

natalia2007
5. feb 2024

Absolventsku prax nechces skusit? Aspon nejaka prax

iwesska
5. feb 2024

Staz v marketingovej agenture si neskusala?

autor
5. feb 2024

@natalia2007 skutočne sa snažím využiť každú možnú ponuku okrem tých čo sa týkajú práce vo výrobných spoločnostiach ako operátor výroby
skúšala som už
Predavač/Pokladník
administratívny pracovník
Redaktor
asistent učiteľa
kontrolór na Finančnej správe
iné pozície ani v okolí nie sú kde nepožadujú prax

autor
5. feb 2024

@natalia2007 nemám na ňu nárok, keďže nespĺňam už vekové podmienky nakoľko absolventská prax je určená do 24 rokov a ja už mám 26

@iwesska nikto nechce stážistov, skúšala som už aj to ale všade odpoveď, že nemajú na stážistov kapacitu, skúšala som to už aj popri štúdiu ale odpoveď vždy rovnaká

natalia2007
5. feb 2024

Viem, ze je to asi blbost ale dost dolezita - zivotopis mas pekne napisany? Neposielas ho vo worde? Je to predsa prvych par sekund kedy spravis prvy dojem. Mne pride denne niekolko zivotopisov a tie co su otrasne hned mazem a je mi jedno co je v nich :D

victoriab
5. feb 2024

Pretlak.sk, hladaju vkuse freelancerov, dnes v case socialnych sieti hladaju marketerov takmer vsade, skus agentury, ak si dobra v tom, co ai studovala, na pohovore zaujmes, nevidim dovod. Na jaspravim.sk je rovnako dopyt, skus aj tam. Urcite sa nieco podari.

autor
5. feb 2024

@natalia2007 životopis mám spracovaný dobre, to je prvá vec keď ma niekam aspoň na pohovor pozvú tak si ho chvália, že ako detailne a precízne a zároveň profesionálne je spracovaný, že to sa nevidí len tak u každého uchádzača

autor
5. feb 2024

@victoriab s jaspravim.sk nemám dobré skúsenosti, ešte počas strednej školy som si tam privyrábala a samozrejme, peniaze mi neboli nikdy vyplatené na účet keď som si o ne požiadala portál aj keď tam boli k dispozícií a bol z toho problém, že tam musí človek mať živnosť

martinkatinka
5. feb 2024

Teraz sú voľné pozície na mestskom úrade v Žiline , skus tam.

natalia2007
5. feb 2024

Skus pisat do firiem aj ked nikoho nehladaju.

reanda
5. feb 2024

mozno im vadi prave, ze nie si narocna.. asi nemaju zaujem o 'zufalku', co vystuduje vs a este pocas studia si hlada pracu ako predavacka

autor
5. feb 2024

@martinkatinka tak čo som pozerala všade vyžadujú prax, a aj tam som skúšala sa uchádzať o pozície ale ani sa neozvali, čo som počula tak to už aj tak býva vopred obsadené ale musia to zverejniť, tak mi raz odpísali zo Župy, že pozícia je obsadená a zverejnená je len aby to bolo v súlade s ich predpismi

martinkatinka
5. feb 2024

Ja som z Čadce a v Žiline som pracovala. Nebol problém si tam nájsť prácu, pracovala som na ZSK, v kultúrnom stredisku, aj v múzeu. A dokonca bez známosti. Ja som bola vždy zaniesť životopis osobne.

autor
5. feb 2024

@reanda tak snažím sa nájsť si aspoň nejakú prácu a keď som brigádovala v obchode počas štúdia tak v každom jednom väčšina kolegov mali skončenú VŠ a robili predavačov, ale žiaľ asi je aktuálne obdobie kedy sú pre nich VŠ ľudia príliš prekvalifikovnaý ako mi doma hovoria a tak myslím, že každý sa chce postaviť na vlastné nohy čím skôr hlavne keď nepochádza z rodiny kde ho môžu financovať celý život

valeria_h
5. feb 2024

Po známosti dnes ťažko alebo musíš mať šťastie.

janinque
5. feb 2024

nerozmýšľaš nad presťahovaním sa za prácou napríklad do Prahy?

buberova
5. feb 2024

Ja mám obchodnú, výšku nie.. práve mi prišiel email či chcem prísť na pohovor že našli môj životopis na profesii.. ale tak ja mám pár rokov praxe ale nie presne v oblasti ako je táto pozícia.. mám pocit že už ozaj je to vážne keď takto zamestnávatelia oslovujú ľudí.. a to nebývam v Bratislave ani v krajskom meste...

charlinka111
5. feb 2024

Napíš mi na seba do súkromnej správy nejaký kontakt 🙂

radkaradix
5. feb 2024

ja len ze na jaspravim urcite nemusis mat zivnost na vyplatenie zarobenej sumy, ved prave o tom je ten portal, ze tam poskytuju sluzby "laici".. uz roky tam fungujem a mam normalne svoj IBAN a na ten mi vyplacaju zarobenu ciastku, akurat musi byt myslim vyssia ako 5 eur, alebo kolko..

vanilkovazmrzka
5. feb 2024

Skusaj vsetky reklamky doradu, tam sa ludia tocia strasne rychlo, neverim ze ta nikde nevezmu na juniorsku poziciu.

vanilkovazmrzka
5. feb 2024

@reanda nepis bludy

astero2
5. feb 2024

@natalia2007 je smutné, že niekoho zaujíma viac vzhľad životopisu ako to čo je v ňom napísané

natalia2007
5. feb 2024

@astero2 to je realita

gemerka17
5. feb 2024

Čo tak skúsiť šťastie v Bratislave a nabrať prax a skúsenosti? Ako si na tom s jazykmi? Korporátne prostredie je fajn na začiatok, ak máš VS a nič špecifické nevieš.

denkabemommy
5. feb 2024

V ZA je veľmi veľa príležitostí aj v marketingu- chodia mi ponuky z profesie na mejl denne 🤷🏼‍♀️. Takže ak nie je chyba v životopise, tak možno treba sebakriticky sa zamyslieť nad osobnou prezentáciou. Trénovať to pred zrkadlom, napísať si kľudne nejakú úvodnú reč, ako sa odprezentuješ. Netreba zúfať. Skús pozrieť aj na LinkedIn. Bývajú tam často veľmi dobre ponuky a oveľa viac, veľakrát s remote možnosťou. Marketérov hľadajú teraz všade 🙃.

portret7
5. feb 2024

Nikdy som pracu nedostala po znamosti a ani nikoho som neprijala do zamestnania po znamosti. Na asistentske pozicie vzdy vyberam absolventa. Zivitopis ma byt strucny, nie precizne vypracovany. Toto zmen hned na uvod. Ak by mi z HR poslali nejake litanie, tak nie, nemam cas studovat detailne CVs. Co je pri vybere pidstatne : chemia!!! To timu hladam mladych energickych ludi s potencialom pracivat na sebe, nie kopky nestastia a ty mi, prepac, tak pripadas. Proste uz z tych riadkov citit, ze by si otravila cely kolektiv. Mozno sa mylim a je to len momentalne nastavanie, lebo si nevies najst pracu. Radim ti, prenastav vnutorne nastavenie, pretoze preraza na povrch. Zivotopis prispisob pozicii, o ktoru sa uchadzas. A ano, i ja som bola absolventka a nie vsade som uspela, ale neobvinovala som zo svojho neuspechu inych, vzdy len seba😉drzim palce🍀🍀🍀

natalia2007
5. feb 2024

@gemerka17 ona byva v Ziline

sheila121
5. feb 2024

S tým jaspravím teda ja mám dobré skúsenosti. Vždy mi všetko vyplatili. Otázka znie: čo konkrétne v marketingu chces robiť?