Ja a ženský kolektív

diwotworna
9. nov 2022

Ahojte nastúpila som do kolektívu kde sú všetko ženy to mi nevadí ale to čo sa tam deje som myslela že medzi dospelými osobami ani nieje možné...Som tam pár dní a mám pocit že pracujem na psychiatrickom oddelení..Strašne ohováranie,podrazy jedna príde povie mi o druhej a tak to ide do kolečka dokola....A je mi jasné že ohovárajú aj mňa a ja naozaj neviem ako im mám slušne povedať že na také Žabokreky-myšie vojny som už stará a vlastne ani neviem ako sa mám zachovať najlepšie aby som tam s nikým nič nemala a nedostala sa do konfliktu...

tosomja
9. nov 2022

@diwotworna jedným uchom dnu, druhým von. Hlavne neodpovedal a nezapajat sa do rozhovorov, "ona povedala to, ona má oblečené to a to, ona nevie to a tamto" o chvíľu budeš pre nich nudná, teba ohovárať budú, ale nebudeš počuť, čiže to nemusíš riešiť 🤭
Ja som tiež pre toto nebola obľúbená v kolektíve, lebo som bola nudná 😁

aylinn
9. nov 2022

@diwotworna normálne s úsmevom na tvári 🙂 “nehnevaj sa , ale som tu nová a tieto reči ma nezaujimaju a nechcem byť toho súčasťou”

savanna
9. nov 2022

Asi by som nikomu nehovorila, aby mi dali pokoj ani nic podobne. V takomto kolektive je najlepsie k nicomu sa priamo nevyjadrovat, hrat to na diplomaticku kartu. V tichosti popocuvat a ist dalej, debaty viest len na nejake lahke temy - pocasie, kazdodenna praca, mozno max. nejake volnocasove aktivity. Ak ta budu otravovat recami, vyhovorila by som sa vzdy v danej chvili, ze sa ponahlam na vecko/musim ist rychlo dokoncit pracu/ist niekomu zavolat a pod. Ale nesla by som do priamej konfrontacie, aby ti dali pokoj, lebo by to este mohli otocit proti tebe.

diwotworna
autor
9. nov 2022

@tosomja
@aylinn ja som práveže taká že poviem človeku do očí a bojím sa toho že raz tak pekne vybuchnem a to až uvidia ďabla v ľufte srať :-/

deti95060810
9. nov 2022

@diwotworna zasmiala som sa na tom ďáblovi čo v ľufte se*e....👍😀

deti95060810
9. nov 2022

ja osobne neznášam takéto kolektívy...volila by som asi radšej výpoveď....kľud nadovšetko

mladena
10. nov 2022

Ahoj nechcem sa starať, ale všimla som si, že aj v profile riešiš problémy kvôli kolektívu... píšeš že ťa naposledy chceli zobrať do kauflandu alebo cba, celkom by ma zaujímalo, kde to takto máš, alebo či si úplne niekde inde. Zaujíma ma to, pretože zatiaľ mám prácu kde robím sama, ale možno sa to v budúcnosti zmení, lebo chceme odísť bývať inde a tiež uvažujem nad prácou v obchode, ak by nič iné nebolo. Za mňa, ja by som v takom kolektíve byť nechcela a ťažko vydržala, robila som v nemocnici v českej republike ako sanitárka a to bolo čosi otrasné ako sa ku mne srprávali a ponižovali ma sestričky, vydržala som tri mesiace.

summerparadise
10. nov 2022

Och zensky kolektiv je naozaj najhorsi.. Poznam velmi dobre..Nastastie uz pracujem prevazne v muzskom kolektive a teda je to naozaj uplne o inom.. Zeny vedia byt velmi velmi zle...

diwotworna
autor
10. nov 2022

@mladena vieš človek si na človeka musí zvyknúť ja ich nepoznám dosť nato aby som vedela kto a čo je zač nemusia byť zlé to netvrdím len ako to napísať ja nemám rada keď niekto niekoho nonstop ohovára...A ta osoba ktorej sa to týka sa nemôže brániť lebo tam nieje...V predchádzajúcej práci to všetko robila vedúca to by bolo fakt na dlho....predlho...Ale keď ti ja môžem povedať svoj názor skús ísť nebude sa ti páčiť ideš preč nato je ta skúšobná doba ja to budem tiež tak riešiť,pretože a to ti píšem zo 🧡 zdravie je len jedno a hlavne to psychické dúfam že natrafíš na dobrý kolektív!

barborachors
10. nov 2022

@diwotworna absolutne si nepomozes... des bes, utekaj kym mas nervy v poriadku...

mladena
10. nov 2022

@diwotworna presne tak, nestojí to ani za ten plat, keď sa máš niekde zle cítiť. Škoda že fakt málokedy sa stretne ženský kolektív, kde si ženy sadnú (zažila som ale aj to- boli sme 4 dievčatá a bola fakt sranda.) Napr. aj u nás sú také malé potraviny,kde keď vojdem nakupovať normálne počujem ako tiež ženy furt ohovárajú inú smenu a klebetia. Vždy si vydýchnem, že už v takom prostredí nerobím. Keď je tam chlap, zrazu akoby iná atmosféra, voľnejšia, príjemnejšia.

diwotworna
autor
10. nov 2022

@mladena áno rám je to isté jedna ohovára druhú a ja sa až niekedy trápne cítim keď to ľudia počujú je to také ponižujúce že ukazujeme aké sme zákerné,falošné a vlastne ponižujúce a neviem či ich to robí šťastnejšie ale je to fakt trápne a úbohé...Ale keď je tam človek nový veľa nemôže...

mladena
10. nov 2022

@diwotworna no tak očividne nie si ten typ čo by si sa im prispôsobila, tak uvidíš, či to dáš alebo budeš hľadať inde, niekedy lepšie robiť v širšom prostredí, kde sa človek tak trochu stratí...

diwotworna
autor
11. nov 2022

@mladena tak presne toto si napísala úplne trefne