Dohoda a úrad práce

adriana2109
18. nov 2022

Ahojte,
Som evidovaná na úrade prace a poberám dávku v nezamestnanosti, naskytla sa mi sezónna práca na dohodu do 4.1.2023 jedná sa o predaj pyrotechniky.
Zárobok by mal byt okolo 1400€.
Viem,že keď sa zamestnám a zároveň budem v evidencii tak ma vyradia nakoľko nemôžem zarobiť popri evidencii viac ako 217€ a nesmiem odpracovať viac ako 40 kalendárnych dni ročne.
Moja otázka je teda bude problém ak sa z úradu prace odhlásim keď dostanem dohodu a znova sa pôjdem evidovať 05.01.2023 ( ak sa mi nepodarí nájsť medzi tým trvalú prácu) vznikne mi znova nárok na podporu?

mpikusova
18. nov 2022

Nebude to žiadny problém, len dohodu treba doložiť najneskôr deň vopred (ak ju budeš podpisovať skôr ako je deň nástupu. Ak deň nástupu na dohodu a deň podpisu je ten istý, tak v deň deň treba priniesť dohodu na úrad alebo poslať mailom), inak sa to bude brať ako nesplnenie si povinnosti a sankcia 6 mesiacov sa nebudeš môcť evidovať.

tuippo
18. nov 2022

@adriana2109 ak sa dáš vyradiť z úradu na vlastnú žiadosť, znovu evidovať sa budeš môcť až po 3 mesiacoch, nie už v januári
https://www.upsvr.gov.sk/obcan/chcem-sa-vyradit...

mpikusova
18. nov 2022

@tuippo To je tiez pravda. Tak dolozit dohodu, zostat v evidencii a dolozit prijem a na zaklade neho vyradia. A medzitym sa znovu evidovat na zaklade skoncenia dohody do 7 dni od jej skoncenia, ak nebude TPP.

adriana2109
autor
18. nov 2022

@tuippo ach aj som tušila že take jednoduché to asi nebude,keby to bola tvrala práca tak je to o inom ale takto na mesiac keď to je neviem či sa mi oplatí riskovať že stratím potom nárok na podporu

adriana2109
autor
18. nov 2022

@mpikusova pán na pohovore mi povedal zw sa to bude možno na ruku vyplácať a až v januári pl skončení prace tak neviem ako by som doložila potom príjem. Celé je to komplikovane keď je človek v evidencii

petrastrbanikova
18. nov 2022

@adriana2109 jedine ak by ti dal na pásku menej aby ta nevyradili a zvysok do ruky ina možnosť asi nebude