Vyváranie látkových plienok

laluska11
2. apr 2013

Ahojte mamičky, nemáte niektorá na predaj veľký hrniec vhodný na vyváranie látkových plienok? Najlepšie z okolia popradu, kvoli osobnému odberu. A aké máte skúsenosti s vyváraním? Aký prostriedok používate? Niekedy bola najlepšia Hanka, ale nedá sa ňikde kúpiť. Alebo áno? Poraďte prosím kde. Ďakujem za všetky príspevky, ponuky a rady 🙂

martina364
2. apr 2013

@laluska11 ja som nikdy nevyvarala v hrnci..davala som do pracky na vyvarku

zuzulica
2. apr 2013

@laluska11 Ja mimi eštelen čakám,ale nad vyváraním som nerozmýšľala,práčka perie na 95,tak to by mohlo stačiť,nie? Niekde som dokonca videla,že dnes tie látkové plienky sa ani nevyvárajú,ale neviem.

iplusr
2. apr 2013

@laluska11 hrniec urcite nepotrebujes ;). daj do pracky na 90C. Ja som slavke prala na takych vysokych teplotach vsetko len ked bola male babo. Potom aj plienky na 60C. Na pranie pouzivam 'mydlovy sliz', ktory si robim doma z nastruhaneho mydla na pranie z jednoty. Alebo myslim, ze bupi ma take mydlove vlocky na pranie, kde su este k obycajnemu mydlu pridane nejake 'vonacky'. Namiesto avivaze davam ocot, ktory este aj dezinfikuje a po vyprani ho z pradla necitit. A ked chces vonave pradlo, tak mozes pridat do octu par kvapiek vonaveho olejceka.

svetlusska
2. apr 2013

@laluska11 nepotrebujes hrniec staci dat do pracky na 90stupnov 🙂

ivanka.7
2. apr 2013

@laluska11 staci ti prat na 60tke, ak chces mat istotu, ze je vsetko ok, davaj nejaku dezinfekciu k prasku (napr. MioFresh).

laluska11
autor
2. apr 2013

Ďakujem veľmi pekne, dam si poradiť od skusenejšich🙂

peluskovo
2. máj 2013

@laluska11 moja mamka vyvarala iba ked som bola mala, ked bol maly brat, uz mala automaticku pracku a pranie v tej stacilo. Osobne periem latkove na 60C , nakolko dnesne pracky a prasky su uz dostacujuce. Plienky predpokladam, ze pri malom miminku este prezehlis

matej815
31. okt 2013

to je blbosť bachni to na 95stupňou a mašto oprate aj vyvarene

danielle37
31. okt 2013

baby a ako sa robí ten "mydlový sliz" dajte radu -ja to neviem

danielle37
31. okt 2013

@iplusr ako sa robí mydlový sliz - ja to neviem, môžeš poradiť prosím

iplusr
31. okt 2013

@danielle37 ja davam cca 3 plne hrste nastruhaneho mydla na pranie do 1.5 litrovej flase so sirsim hrdlom, zalejem to horucou vodou z vodovou, ked si spomeniem, tak flasu pohrkam a za 1-2 dni sa to roztopi a zoslizovatie. Podla toho, ake huste sa mi topodari, tak lejem do pracky 1/4 - 1/3 flase. Vzdy mam zarobene 2 flase a ked jednu miniem, dam hned rozpustat dalsie mydlo a pouzivam sliz z druhej flase.
V navodoch na internete to zarabaju do vedra ale to sa zle skladuje aj davkuje. Vo flasiach mi to vyhovuje lepsie.

danielle37
31. okt 2013

@iplusr a aké mydlo používaš?

danielle37
31. okt 2013

@iplusr a ešte jedna info, v tom perieš len plienky či aj všetko oblečko ?

iplusr
1. nov 2013

jednotacke mydlo na pranie, alebo palma kokos. periem v tom vsetko. ked mas tvrdu vodu, mozes pridat aj sodu na pranie. na biele pridavam PUER - eko bieliaci prasok.

zuzqars
21. nov 2013

Baby chcem sa opytat a plienky nemozem prat s normalnim praskom na pranie ?

luga
21. nov 2013

@zuzqars , mozes prat aj v normalnom prasku , ja periem

zuzqars
21. nov 2013

@luga Dakujem 🙂

luga
21. nov 2013

@zuzqars , niet zac 😉

elliie
27. jan 2017

Môžem dať do práčky aj odfarbovač???

wurka
27. jan 2017

Skus pozriet do skupiny Latkovkarky, tam sa o prani plienok dozvies vsetko mozne 😉

majdalenka23
27. jan 2017

Ja som plienky prala v práčke na 90-ke. Pokakané som hneď namočila do lavóra a potom s ostatnými oprala. Používala som eko prášok Sonett. Môžem len doporučiť. Plienky boli pekne biele a mám ich odložené pre druhé 🙂