Synček nosí látkové plienky a v noci je vždy celý mokrý

maribell
14. sep 2012

ahojte . ..pouzivam obycajne stvorcove latkove plienky ale mam jeden problem stale mi presakuju ..mam na nich postolky ale vzdy ked sa krpec v noci zobudi tak je komplet cely mokry cize ho musim zakazdym aj prezliekat ... :/ .to tak robia vsetci? ..je to normalne alebo su na to nejake specialne finty? ... dakujem vam za radu .. 🙂

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
14. sep 2012

@maribell nepouzivaj postolky, ale pull nohavicky,, pozri temu o latkovych plienkach

maribell
autor
14. sep 2012

@anetkaadamko podla mna sa stym musi dat nieco urobit ved nasim babkam ked to pretekalo tak si nemali ako kupit pampersky mno nije? ... uh m a zvladam to v pohode .. mam ich 50ks a periem cca kazdy druhy az treti den ..da sa to v pohode zvladnut ved mam predsa aj manzela.. ;)

monuska342
14. sep 2012

@maribell postolky?to sa ani necudujem ze sa budi mokry kup si pul nohavicky na noc pouzi bambusovu plienku a bude po probleme 😉 ja latkujem dve deti naraz takze sa to da zvladnut a mne mama hovorila ze ked latkovala nas v noci s postolkami boli sme stale cely mokry takze tak

maribell
autor
14. sep 2012

@monuska342 ..ved aj mpj je cely mokry s postolkami ..ale uz viem takze dakujem 🙂

peluskovo
14. sep 2012

@anetkaadamko sucasne latkove plienky a ich pouzivanie je uplne ine ako bolo pri nasich mamkach, plienky su tvarovo ako jednorazovky, nezehlia sa vdaka automatickym prackam a sucasnym praskom sa nemusia vyvarat, vyrobene su z bavlny, bambusu, mikrovlakna, konope..... vsetko latky urcite vhodnejsie pre detsku pokozku ako jednorazovky, ktore sa vyrabaju z ropy , chloru a pod.... / polyetylen, polypropylen, polyakrylat sodny, parfem, chlor....

co sa tyka casu.... raz za dva dni dam prat, vyvesam a zas pouzijem.... tolko casu co by ma stalo hladanie akcii , nosenie plienok z obchodu a vyhadzovanie pachnucich jednorazoviek denne / prvy polrok bola dcerka na jednorazovkach, kym sme objavili latkove, rpeto viem porovnat 🙂 / . pracka a prasok vyperu vsetko 🙂

@maribell tvoje dietatko piska velke davky, tam ti obyucajne stvorce uz nemusia postacovat / u nas pri starsej uz stvorce cez den nestacili tak v roku a pol, niketore deticky uz ako 8-9mesacne piskaju vela naraz. pridaj ku klasickemu stvorcu bambusovu vkladacku, alebo si pozri nejake viacvrstvove vkladacky a na vrch urcite nie postolky, ale vrchne nohavicky potiahnute PULom. postolky su z igelitu, menej priedusne ako PULky a PULky maju aj dobre zapracovane gumicky pri chrbatiku a stehienkach, nam pri synovi pretiekli Plky iba asi 2x co ako novorodenec nakakal veeeeeeela prazenicky. inac su PULky skoro neprestrielne.....

urcite napis do temy o latkovych plienkach, ktora tu je, dievcata ti poradia vlastne skusenosti 🙂

peluskovo
14. sep 2012

@maribell teraz pozeram, ze podla statusu mas asi novorodenca..... 🙂 tam to bude postolkami, po stranach nie su dostatocne priliehave a ak sa plienka dostane do styku s oblecenim , oblecenie nacucne vlhko. pozri si vrchne nohavicky PUL a aj skus pozriet skladanie na novosklad, to bolo pri nasom prve mesiace najlepsie balenie plienky

maribell
autor
14. sep 2012

@peluskovo plienky na novosklad balime ...to bolo tymi postolkami.. 🙂

peluskovo
14. sep 2012

@maribell aj ja si myslim, ze neposkytuju dostatocnu ochranu po stranach.. urcite napis, ako sa ti bude darit s PUlkami, popripade odporucam vyskusat aj nejaku kapsovku alebo AIO na von, na navstevy... a ak drobec bude piskat vela v noci, tak miesto stvorca nejaku bambusuvu nohavickovu.... a je tu aj tema o latkach, kde ti urcite poradia , kludne pis tam 🙂

modrofuzik11
15. sep 2012

my preferujeme jednorazovky. je to bez starosti, ritka sa takmer nezaparuje.ked ano, existuju dobre kremimiky ako bepanthen. plienka sa jednoducho po pouziti vyhodi, nemusim prat, zehlit nic. ja jednoducho pouzivaniu latkovych plienok moc nerozumiem. ale ako sa hovori proti gustu ziadny disputat 😉

stanislavao
15. sep 2012

pouzivajte pampers a nebudete mat mokre, precikane dieta, ani postel. naco su dobre latkove plienky? jejda, 21 storocie.

ducci
15. sep 2012

my pouzivame na noc pampers premium a super, tie sleep& play sme v noci precikali. A ked je nahodou ritka trosku cervensia, tak natrieme bepanthen, ten vzdy pomoze 🙂.A cez den sme uz bez plienok 🙂

macocha
15. sep 2012

My sme čiastočne látkovali, verím tomu, že to má zmysel 🙂 ale na noc sme nenašli takú látkovku, ktorú by malá neprecikala. Teda PULLky to zachytili, ale malej to vadilo. Takže tam som zvolila kompromis a na noc bola jednorazovka. Až keď sme sa odučili na deň od plienok, začala som na noc dávať bambusky nohavičkové, to už bolo len "pre istotu".

moon1979
15. sep 2012

@maribell
ja som vdacna tomu, kto vymyslel jednorazovky ... predstava pouzivania latkoviek ako z cias spred 30 rokov kedy som ja nosila plienky ma desi ... uf
môj malý nepoznal také, že zapareniny, mokro v plienke, alebo precikanie ... nehrozi 🙂

kaja73
15. sep 2012

@maribell ja som kupila 10 ks Bum genius- 3 v jednom-latkoviek,plus dalsich cca 10 vyplni naviac k nim a to mi vystacilo na cele obdobie plienok-v noci ich zacal precikavat az v cca 15m-to som potom davala na noc jednorazovky.
Investicia bola cca 280 euro a potom som ob den prala.
Nezhlia sa a su hlavne obaly velmi rychlo suche.
Niekdy stacilo len vnutro vyprat a obal este jedno prebalenie vydrzal v pohode-preto som mala viac vyplni.
ja som s bola na 100% spokojna-potom som ich predala - teda celkovy financny vklad do plienok bol oproti jednorazovkam ovela mensi.Smeti ziadne-to v rodinnom dome bolo velke plus,kedze nas smetiak je plny aj bez jednorazoviek po tyzdni 😝
Maly nemal nikdy zapareny,bol v plienkach v suchu-to su take plienky co zostanu na povrchu suche podobne ako jednorazovky a od 16m sme bez plienok-len na noc este mal do 26m-ale to uz boli jednorazovky.
Ozaj odporucam takyto typ latkoviek,alebo im podobnych-nie len obyc.bavlene plienky. 🙂

katka888
15. sep 2012

@stanislavao
@moon1979
prave preto, ze je 21ve storocie mamicky zacinaju coraz castejsie pouzivat latkove plienky. mysliet si, ze latkovanie je take iste ako pred 30-timi rokmi je rovnaky mytus, ako si mysliet ze perieme rovnakym sposobom ako pred 30timi rokmi s rovnakymi mydlami ako pred 30-timi rokmi.
prave naopak, jednorazovky su coraz castejsie prijimane mamickami ako prezitok z "umelej doby".
vedeli ste, ze su zlozene z ropy, dreva, bielene chlorom, napustene parfemom... a to davate detom 2 roky nonstop na pokozku? je v nich o 1-2 stupne teplejsie cim dochadza k rpehrievaniu mieskov u chlapcekov, castejsim zapalom moc ciest u dievcatiek... obsahuju polyakrylat sodny, ktory bol zakazany v damskych tamponoch... zatazuju zivotne prostredie ...
sucasne latkove plienky nie su len bavlneny stvorec a na to igelitove postolky, ale mnohe mamicky davaju detickam bambusove plienky, ( bambus ma antibakterialne, termoregulacne, hypoalergenne vlastnosti, nasaje 4x viac ako bavlna ), v sucasnoati sa vyrabaju aj plienky so stay dry vrstvou / mikrovlakno, bezne pouzivane ako napr. dekovina / kde ma babatko pocit sucha, takze tvrdit ze je v mokrom je tiez mytus.......

mnohe latkujuce mamicky nepoznaju pretecenie na oblecenie, znecistenie oblecenia od stolice, babatka maju uzasne hebku a cistu pokozku, ktora v latkovej plienke dycha narozdiel od jednorazky...... 🙂

jednoducho, latkovanie v sucasnej dobe uz davno nie je to, co byvalo, pokrok ide dopredu aj v tejto oblasti a jednorazovky tiez nie su taka vyhra ako nam to podsuva reklama.... jednoducho, staci si zistit viac informacii a neriadit sa nejakymi zastaralymi mytusmi

stanislavao
15. sep 2012

@katka888 pobavila som sa. a ked v latkovych plienkach su deti v suchu, tak preco tu riesite problem, ze dieta mate kazde rano precikane? v zivote sme nemali problemy s pamperskami, ziadne kozne alergie, ziadne zapareniny a to ma syn atopicky ekzem. v zivote som nemala prekakane, flakate, a pod oblecenie. dieta je v sucuhu, po pouziti vyhodim a ideme dalej. ziadne pranie, ziadne zehlenie, ziadne starosti, robota a pod.

katka888
15. sep 2012

@stanislavao pretoze niektore plienky maju tzv stay dry vrstvu, ktora zabezpecuje pocit sucha. no su mamicky, ktore preferuju aby dieta malo prirodny material na zadocku, preto tuto vrstvu nepouzivaju. a starosti? ked dcerka pouzivala jednorazovky, bolo to o tom, najsrt akciu, ist kupit, teperit sa s balikmi domov, kazde rano vynasat doslova spradlavu tasku s jednorazovkami prec z bytu, rpetoze zapachali.... pri latkach spinavu plienku dam do kosa na plienky, dam do prania kazdy druhy treti den, podotykam, v porovnanis jednorazovkami nie je z nich skoro ziaden zapach, po vyprani vyberiem , rozvesam , deti maju zabavu pri podavani a po uschnuti odlozim na dalsie pouzitie, kedze sme pouzivali aj jednorazovky aj latky, viem porovnat a tie "starosti "su uplne na rovnakej urovni.

a uprimne, ak by mi ten ceremonial trval aj o 10 min denne dlhsie ako s jednorazovkami, za to zdravie dietata mi to stoji.... pretoze tak ako ja by som radsej dva roky nosila bavlnene spodne pradlo namiesto igelitoveho sacku nasiaknuteho chemiou, tak aj pre moje dieta je to urcite priorita. a ak ti este napisem, ze v sucasnej dobe mamicky na ochranu oblecenia pouzivaju aj vlniaciky, najcastejsie zo 100%tnej merino vlny, tak na mna vytiahnes dalsi mytus, ze im v tom musi byt horuco oproti jednorazovke 😀 😀 😀 😀 😀 takze hned vysvetlim, vlna ma termoregulacne, antibakterialne, samocisitace vlastnosti, je to najpriedusnejsi material aky moze dietatko na sebe mat.... a pre porovnanie.... radsej si dam na seba svetrik / vlniaciky / ,ako sa parit v prsiplasti / jednorazovka / 😀 😀 😀

mirko2011
15. sep 2012

@stanislavao aj ja som toho názoru, načo si robiť zbytočne viac roboty, akoby sme nemali dosť....

stanislavao
15. sep 2012

@mirko2011 kazdy si vyberie, co mu viac vyhovuje, ale presviedcat silou mocou o svojom, ked druha strana si mysli nieco ine, je podla mna blbost. dakujem pekne, kazdy druhy den prat, vesat, odkladat nejakych 30 latkovych plienok. a v zime ich ani nieje kde susit. ja vobec nesledujem akcie, potrebujem, idem do 101, alebo dm a kupim, hodim do auta a idem. predsudky o "vlaceni tazkych velkych balikov" a sledovani letakov - tak to je dost mylny dojem. ja so s Pampers maximalne spokojna, vyhovuju mi, byt mi vobec nesmrdi, plienky si vyhodim ihned - ved je jedno, ci ju hodim do kosa, alerob vonku do kontajnera na dvore.

mirko2011
15. sep 2012

@stanislavao ja to riešim presne ako ty, ale je to zaujímavá téma takto čítať názory mamičiek.

chichinka
15. sep 2012

@katka888 kati napisala si to vyborne 🙂

@stanislavao hm, hej pampersku vyhodis a ides dalej, ale ta jedna pamperska sa roky rokate pomalinky rozklada, co je fakt super pre zivotne prostredie.. 😖 klady latkoviek skutocne prevysuju zapory-ak pranie mozeme vobec oznacit ako zapor. Neverila som tomu, ale periem plienky kazdy druhy den a nepocitujem to ako nijaku zataz, ci zdrzanie.. Ano, ked bol maly cisto kojeny, tak tie prazenicky som vzdy zaprala a potrela lanzou, ale teraz uz nezapieram a fakt to ide rychlo. Som s nimi max spokojna a kamaratky ktore som namotala tiez. 🙂 ale teda nepresviedcam, kazdy nech pouziva co uzna za vhodne 😉

sendy182
15. sep 2012

@maribell ja som pri staršom používala 2 látkové plienky+poštolky a v noci ho tiež prebalovala..........ono ide aj o to ako skladáš pienočky či na šírku alebo dĺžku a môj bol ešte v perinke tak spinkal v košieľke .............ale tiež mi niekedy precikal a hlavne pozor ako mu nechávaš pipíka musí byť v prvom rade dole 😲.....aby necikal dohora...............a ešte chlapci cikajú veeeeľa a aj po rozbalení 😀.......ja som žehlila plienočky do 1 roka......pri druhom som preferovala jednorazové viac .......ale nemal problém ani s bavlnenými

ivanka.7
15. sep 2012

@chichinka ja nic nezapieram ani teraz aj ked je mala cisto kojena a plienky v pohode :D ale je fakt, ze ona do nich kaka uz malo, vacsinu kaka mimo 🙂
@stanislavao nejdem ta presviedcat, kazdy robi ako uzna za vhodne, ale ja som veelmi lenivy clovek (ako s nevolou uznavaju aj vsetci co ma miluju a radi maju) a dala som sa na to, lebo to nie je robota navyse
Chapem, ze plno mamiciek to neriesi, ved v jednorazovkach ich deti nemaju zaparene zadocky (stastne to mamy), ani moja mala ten prvy mesiac, co bola na jednorazovkach nemala. Ale ja by som veru nechcela byt vo vlozkach dva roky (a to je uplne ine percento povrchu ako plienka) a ak mam moznost za 20-30 minut tyzdenne (viac to nezaberie) dopriat svojmu dietatu ten lepsi, tak to beriem. A je mi srdecne jedno, co robia ostatne matky, ak chcu, poviem im preco si myslim, ze su latkovky fajn, ale ani jednu jedinu som nepresviedcala, ze len latkovka je dobre riesenie.
Mimochodom, mame 2izbovy byt, susim len vnutri a nie je problem 🙂
Pretekanie sa tu riesilo inak preto, lebo zakladatelka temy balila podla vzoru nasich mam... a latkovky su naozaj uz uplne inde. Dieta sa mi v latkovke v zivote neprecikalo a v jednom obleceni by som ju mohla nechat aj tyzden (co ju teda samozrejme nenechavam :D). V jednorazovke sa mi ten prvy mesiac precikala a prekakala parkrat... aj ked tiez nie vela, to musim uznat.

moon1979
15. sep 2012

@stanislavao
je tu plno príspevkov aké sú bavlnené plienky úzasné a už len názov tejto diskusie hovorí o niečom inom ... 😅

ivanka.7
15. sep 2012

@moon1979 "Pretekanie sa tu riesilo inak preto, lebo zakladatelka temy balila podla vzoru nasich mam... a latkovky su naozaj uz uplne inde."
"Dieta sa mi v latkovke v zivote neprecikalo a v jednom obleceni by som ju mohla nechat aj tyzden (co ju teda samozrejme nenechavam :D). V jednorazovke sa mi ten prvy mesiac precikala a prekakala parkrat... aj ked tiez nie vela, to musim uznat."

moon1979
15. sep 2012

@ivanka.7
súhlasím s tým, že nie je látkovka ako látkovka, ale rovnako platí, že aj medzi jednorázovkami si treba vedieť vyberat a neulakomiť sa na cenu ...

estterka
15. sep 2012

hej,hej,jasne,hlavne pohodlne nech to je..to ze kolko odpadu vyprodukuje kazde jedno dieta z plienok a kde to asi konci,to je uz jedno... 🙄

@moon1979 tak keby latkujem skor ako som zacala,nemusela som 8 mesiacov denne prat v rukach prekakane bodycka,kedze moje dojcene dieta sa pokakavalo doslova az za usi.kedze pamperska to vzadu nezachytila...take super su tie jednorazove plienky 😉

moon1979
15. sep 2012

@estterka
kolko odpadu vyprodukuje dospelý a mnohokrát akého nebezpečného, tak to už nevadí, ale pamperska je problém number 1 som to tak pochopila ... 🙂
ale pračka, ktorá "ide" každý druhý den už problém nie je 🙂
no nic .. uzavriem to tak - nech si kazda matka urobi ako uzná za vhodné 🙂