Potrebuje dieťa ortopedické topánky?

anjelik87
14. mar 2014

Potrebuje ich dieta? Chystam sa ist kupit jarne topanocky len neviem ci ist do obchodu kde mu kupujem aj papucky (tam maju ortopedicku obuv) alebo zajst len do obycajneho obchodu napr deichman. Co je pre dieta dobre? Maly ma rok a pol.

bubelko
14. mar 2014

@anjelik87 ak dieta nema problemy s nozkami, nema predpisanu ortopedicku obuv, tak je podla mna zbytocne kupovat ortopedicke topanky. stacia kvalitne spracovane topanocky, s ohybnou podrazkou, pevnou pätou, aby malo stabilitu 😉

brumka
14. mar 2014

urcite dake ortopedicke su drahsie ale aj kvalitnejsie, ja som v deichmane kupila 2x, jedny ich znacky jedny znackove a rozpadli sa za 1-2 mesiace, ked kupujem v lekarni alebo v sportovom obchode vydrzia mi bez poskodenia

jasom nikdy nenosila kvalitnu obuv ako dieta a mam ploche nohy a uz 10r si kupujem len kvalitnu a nohy podstatne lepsie a hlavne nebolia ma

anuska74
14. mar 2014

Dieťa behá celý deń, ak nemá ploché nemusí byť úplne ortopedická, ale hlavne kvalitná koža čo dýcha čo deichman nezaraďujem , no možno sa niečo nájde aj tam.
často ale vidím aj väčšie slečny, teenegerov a čmajtajú des.
takže u mňa musí byť topánka kvalitná.

lenkakrcahova
14. mar 2014

Podľa mňa je ideál,ak aspoň do 3 rokov dieťaťu kupujeme obuv s klenbou a pevnou pätou..Či papučky,botasky,sandálky..Nech má zdravé,krásne a neboľavé nôžky 😉

peta_petruska
14. mar 2014

kamaratka kupovala obom detom odjakziva iba ortopedicke topanky, dnes su skolacky a "capcu" obe, setra kupila takmer hocico a deti problem s nohami nemaju
podla mna ak nie je predispozicia na ploche nohy, tak nevidim dovod na ortopedicke..., ale od cinana by som asi nekupila

potworka33
14. mar 2014

urcite ortopedicke kvalitne zdravotne pytala som sa na to raz ortopeda ze ci kupovat a od kedy? lebo boli aj nazory ze staci od 2rokov a pod. on mi na to povedal mila mamicka od kedy chodite s dietatkom ku ortopedovi? (myslene uz na klby co sa chodi od narodenia) vravim od narodenia a on mi na to povedal tak ste si sama odpovedala odkedy kupovat kvalitnu ortopedicku obuv... ze hned ked zacina dietatko skusat prve krociky robit ma mat pevnu ortopedicku obuv a urcite nekupovat rozne lacnejsie nahrady... ze aj pri znackovej obuvi (adidas, puma, nike) vam napisu ze je zdravotna... nie je to pravda lebo ani jedna nema tvarovanu stielku... od vtedy kupujem iba kvalitne zdravotne topanky z lekarne a su podstatne kvalitnejsie a viac vydrzia.... 🙂

tilly24
14. mar 2014

tak ako to uz niekto pisal, ak ti doktorka - ortoped vyslovene nepovedali ze ano dieta musi mat ortopedicke topanky - tak netreba, staci obycajne, tie ortopedicke drzia dietatu klenbu na chodidlach, ktore sa nevyvyjaju spravne, ale ak ma dietatko nozicky v poriadku, nepotrebuje to, inac mu ta klenba ochabne - teda tym ze je podporovana tou ortopedickou topankou, tak sa nenamaha a dietatku to len spravi zle na chodidlach, takze ak nemusite take nosit tak kup obycajne, a nech sa nozicka namaha sama

lorela
14. mar 2014

Konkrétne tie spomínané topánočky z Deichmanu niekedy tak silno zapáchajú chemikáliami (asi nejaké lepidlá, použité umeliny), že už len z tohto dôvodu by som ich nekupovala.
Cenovo podobná a kvalitou neporovnateľná, zdravotne nezávadná je napr. Protetika. Je to kožená obuv s tvarovanou stielkou (nie ortopedická). Nám ich doposiaľ odobrila každá lekárka od prvých krôčikov 🙂.

ichbinich
14. mar 2014

Suhlasim s nazorom, ze ak dieta nema predpisane ortopedicke, tak netreba. Staci pevna pata a makka podrazka.
V Deichmanne pozeraj znacku Elephanten, to je nemecka znacka, kvalitne topanky, skoro vsetky kozene, v troch sirkach. Maju aj meradlo, ktore meria aj tu sirku, potom si uz len priamo vyberies v regali.
Je jasne, ze tie 10€ topanky z Deichmannu sa s tymi 40€ Elephanten, tiez z Deichmannu, nedaju porovnat 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veverica7
14. mar 2014

detom sa vo vacsine pripadov predpisuju ortopedicke topanocky na mieru az od 3 rokov. Je to vek do ktorého sa viac menej ta nozicka vyvija. Dovtedy je urcite potrebne nosit topanocky s pevnou patou, zachytenim clenkov a vnútornou vlozkou ktora ma pozdlznu klenbu. A treba si aj vysvetlit pojem "ortopedicke topánky". Nie vzdy sa tym rozumeju len tie na mieru, ktore sa robia uz v pripade ked je nejaky problem. Su to aj tie, ktore sa bezne predavaju a splnaju poziadavky ako zdravotna obuv. Dietatu je potrebne spravne vyformovat pozdlznu klenbu nosenim vhodných topánok,nakolko sa po plochonozi,vyskytuju aj nasledne problemy ako kolienka do "X" alebo zle drzanie tela.
A bose deti chodit maju ale len po drazdivych podlozkach ako trava,kamienky koberec a pod. ktore vyvolavaju zmrstenie svalov a tym ich posilnenie, na hladkych podlahách ako parkety,ktore mame uz asi vacsina to vôbec nie je vhodne,je to hladke dieta to nedrazdi a svaly na chodidlách nepracuju.
...nechcem tu moc mudrovat aj tak si kazda budete mysliet svoje ale pracujem uz 13rokov ako ortopedicky technik ( vyroba ort. pomôcok), som v kontakte s ortopédmi a to aj detskymi a s tymto problémom sa stretavam velmi casto a teda do toho dost vidim.

hori
14. mar 2014

ak z deichmanu, tak jedine elefanten alebo barenshuhe...

euka210
27. mar 2014

ortopedicke netreba, ale zase Deichman a spol....kupila som par krat, ale kvalita nic moc...je to len syntetika a rychlo sa znici. Kozene vydrzia viac, takze ja idem zase na Protetiku.

gbaguidi213
11. feb 2015