Postieľka so sťahovacou bočnicou alebo úplne odoberacou. Poradíte?

anez9
14. sep 2013

Chcela by som s úplne odoberacou s kolieskami, aby som si mohla postieľku prisunúť k posteli a lepšie napr.pri kojení v noci manipulovať s bábom, alebo aj časom, keď už bude väčšie, aby z bej mohlo samo vyliezť. Taktiež sa tie odoberacími bočnicami dajú použiť aj ako normálna postel do cca 6r. Ale zároveň by som chcela mať na postieľke prebalovaciu podložku, čo by nešlo, keby som mala jednu bočnicu preč, uvažujem aj nad kúpou komody zo zásuvkami, že by som podložku dala na ňu. Na jednej strane mi príde obmedzujúce mať postieľku bez bočnice pri posteli, lebo neviem, ako budem vyliezať ja 😀 ( i keď chcem kolieska, aby sa s ňou dalo dobre manipulovať), ale z vyššie uvádzaných dôvodov mi to zas príde výhodné.Aké máte skúsenosti? Vopred ďakujem za rady.

danielatn
14. sep 2013

Ja som mala komodu s vanickou a zasuvkami. Na vanicku sa dala potom dat podlozka a teraz, ked je maly uz vacsi mam to ako klasicku komodu v spalni - na vrchu je teraz orig. doska. Postielku som na koleckach nemala a nevadilo mi to, kedze som postielku mala stale na tom istom mieste. Mala som stahovaciu bocnicu, ale nikdy som to nevyuzila. Neskor sme vybrali 2 tycky a maly chodil tade. Co som vyuzila boli 2 ci 3 vyskove polohy matraca.

liwka
14. sep 2013

my sme mali postieľku Hensvik z Ikei, pre mňa bola odnímateľná bočnica podmienkou. A neľutujem, postieľku som mala celé 3 roky pri posteli a malú na dosah ruky. Síce bolo treba dozerať pri poobedných spánkoch, aby náhodou nezliezla cez posteľ sama dolu, ale akonáhle sa to naučila, nebol problém 🙂
Podľa mňa máš priveľa kritérií- kolieska na postieľke som videla na tej, v ktorej som spávala sama (neviem, či sa to ešte dnes vyrába) a postieľka + komoda- to nie je zlý nápad, len to asi zaberie veľa miesta, keď ju chceš mať pri posteli a zároveň bude dosť ťažká, ak ju budeš chcieť presúvať. Držím palce, aby si našla takú, ktorá ti bude vyhovovať🙂

bambi23
14. sep 2013

my máme s kolieskami, je to super, posuniem si ju kde potrebujem aj s malým a ten je teda riadne ťažký. myslím že prebaľovací pult by som riešila samostatne, ja som ho využila iba asi tak do pol roka, malý je veľký a tak ho prebaľujem už na posteli lebo mám čo robiť aby som ho prebalila, otáča sa, lozí, sadá, stojí, tak ho musím vždy niečím zaujať aby som ho mohla prebaliť, čiže z prebaľovacieho pultu už by mi dávno zletel, aj keby som ho držala za nohy ako sa vrtí. 😀 To je moja skúsenosť tak azda ti pomôže pri rozhodovaní. 🙂

ladytt
14. sep 2013

My máme ešte stále prisunutú postielku bez bočnice. Výhodné pri kojení, nemusela som stále vstávať a dvíhať drobca z postieľky, čo mi po cisárskom robilo dosť problém, keď som sa cez bočnicu zohýnala. Prebaľovaciu podľožku som mala položenú vedľa posteli a len som ju vždy položila na manželskú posteľ, viac mi to vyhovovalo a menej som sa bála, že sa mi drobec prevalí a spadne, kedže on je dosť živé dieťa od začiatku. Ale na komode by sa tiež v pohode dalo si myslím. Mne nízkej žene viac vyhovovalo nižšie. Na vyliezanie z postele som si rýchlo zvykla 🙂 aj keď postieľku máme tiež z koliečkami, ktoré sa dajú zabrzdiť, no neodsúvala som ju často.
My sme kúpili postieľku v Nitre v Best for baby, bola dokonca aj s perinkami, hniezdom a má aj šuplík.

zrka
15. sep 2013

Ja mam postielku s kolieskami a stahovacou bocnicou. Od zaciatku mam postielku prisunutu k posteli. Mne ta bocnica vyhovovala, ked bol malinky tak bola dole a ked uz vystrajal bola staaale len hore. No a ked maly uz uspesne preliezol cez zdvihnutu bocnicu, tak ju mam zase stale len dole. Pre pripad aby sa nezranil, keby preliezal cez zdvihnutu. Ja som s tymto max. spokojna. Ale vzdy je nejake plus aj minus

zunolu
15. sep 2013

Ja mám samostatnú komodu na oblečenie s prebaľovacou podložkou a som spokojná je hneď pri postieľke a všetko mám po ruke , postieľka je na dva kroky od postele takže to v noci nieje dakoľko. Kým bola dcérka veľmi malá bola postieľka na svojom mieste neskôr som ju prisúvala k posteli a tiež som nemala problém vybrali sme dve tyčky a mála vyliezala sama. Teraz ( má 2 roky ) už má vlastnú veľkú posteľ nakoľko postieľku bude potrebovať mladší súrodenec a keď sa v noci zobudí sama príde k nám do postele a plne my o vyhovuje Malá si veľmi rýchlo zvykla.

aknedz
15. sep 2013

http://www.detske-postielky.sk/detske-postielky... Ahoj, ja mám túto a som s ňou veľmi spokojná, bočnicu som mala úplne dole asi do dcérkiných 4 mesiacov a postieľku prisunutú pri posteli, keď som potrebovala vstať, odsunula som si postieľku a zase prisunula k posteli naspäť.....cez deň som jej dávala na posteľ paplón aby sa neskotúľala na posteľ a kolieska som zaistila-sú aretovacie, takže sa postieľka neposunula....keď sa malá už viac prevaľovala, dala som už bočnicu - ale do stiahnutej polohy, momentálne ju už má stále hore (má rok) a zvykla som si ju vyberať aj cez vytiahnutú bočnicu, postieľku mám stále pri posteli. Čo sa týka prebaľovania - osvedčilo sa mi mať prebaľovací pult na komode - úplne obyčajná komoda so šuflíkmi, ktorá originál patrila k zostave nábytku do pracovne a teraz ju naplno využívam ako prebaľovací pult - všetky potrebné veci mám v šuflíkoch, keď už nebude treba, bude zase slúžiť ako kus nábytku do pracovne 🙂

852852
4. apr 2015

Mate niekto detske postielky odtialto? http://www.detskapostel.com/detske-postielky/ Chcela by som aby bola detska postielka bezpecna. Dakujem

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinka29
19. apr 2017
Používateľ julinka29 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julinka29.

Ja som mala bočnicu stále hore, pretože som na ostieľke mala položenú prebaľovaciu podložku - asi 3 mesiace. Šetrilo to priestor a mala som všetko poruke. Potom som už prebaľovala na našej posteli

anulienkalenka
20. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

Toto ťažko vyriešite pred narodením dieťatka. Možno vám bábo odmietne spať v postieľke vobec alebo bude veľmi sšikovné ako to naše a naučí sa ako z postieľky vyliezť aj keď je bočnica hore. Proste si kúpte postieľku, ktorá sa vám páči a nie je príliš drahá🙂

milagros
9. jún 2017

@aknedz zdravim,sice dost opozdene ale chcela by som sa opytat na tu postielku lauru lebo aj ja zvazujem ze ju kupim,ci sa na nej dalo zablokovat to stahovanie bocnice alebo ci bolo nejak bezpecne spravene lebo na youtube som nasla videa ze sa moze stat uraz a deti vypadnu z postielky kvoli odklopenemu spodku stahovacej bocnice dakujem

mariana_ch
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radostka
1. jún 2018

@liwka ahoj, citam, ze ste mali davnejsie postielku Hensvik 🙂 da sa dat bocnica dole vo vsetkych polohach, alebo len ked je rost uplne dole? lebo zatial som to videla na fotkach len takto.

dracikdrahosko
1. jún 2018

@anulienkalenka
my sme mali podobný prípad ako anulienkalenka, malý nám spal v postieľke len kým mal 1,5 roka, na svoj vek bol veľmi vysoký (po tatovi) a bez problémov nám z postieľky niekoľkokrát vyliezol, keď v nej už spať nechcel. Tak sa chtiac-nechtiac dostal do našej postele, v postieľke som ho nechávať proti jeho vôli nechcela, bála som sa prípadného pádu pri jeho preliezaní. Tak nakoniec to bol tato, kto skončil v detskej☹ Takže Ti viem poradiť podobne, kúp čo Ti padne do oka a čo bude ako tak praktické a využila by si to. Úplne ideálnu postieľku nezoženieš, buď má to alebo ono, no naopak nemá iné. No na to prídeš sama, keď si ju budeš kupovať. My sme sa to naučili pri kočíkoch - ideálny nie je ani jeden, treba len určiť dôležité kritériá, ktoré by mal spĺňať a podľa toho sa rozhodnúť...

liwka
2. jún 2018

@radostka Ahoj, neviem, či sa ešte k tej pôvodnej Hensvik dostaneš, nanajvýš cez bazár, lebo tieto novšie (naposledy som ich pozerala v r. 2016) už vyrábali inak. Bočnica sa dala odňať v každej polohe. K postieľke bola priložená taká latka, ktorá sa priskrutkovala k spodne časti postieľky, aby držala tvar. Postieľku máš prisunutú k manž. posteli, takže dieťatko vypadnúť nemôže. Z mojej skúsenosti sa však takto dajú upraviť akékoľvek postieľky. Sestra mala zloženú bočnicu z 35 ročnej postieľky a nerozpadla sa im. Ak máš šikovného manžela, ktorý dokáže spevniť tú postieľku, môžete si užívať blízkosť bábätka bez bočnice. Prajem všetko dobré 😉

ross137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz