Poradíte náhradu za vlhčené utierky pri prebaľovaní?

katkaha
2. apr 2015

Ak nechcem používať pri prebaľovaní klasické vlhčené utierky, ale niečo bez chemie - čo mám urobit? - ako umyt, ošetriť pokožku, aby sme nič nezanedbali?

sissy27
2. apr 2015

čistá tečúca voda a dobre osušiť, vyvetrať a až potom krém (sudocrem, "rybací" krém, je ich dnes na výber viac než dosť) a plienka...

sardinka333
2. apr 2015

Umyť jedine vodou...vlhkou froté žinkou utrieť, ja som dcere oplachla zadoček v umyvadle.Zdalo sa mi to lepšie u dievčat, na zadok som použivala puder, sudocrem...to nie je bio, eko tak to verím, že poradia ine maminy, v tých bio obchodoch je iste vela prirodných možnosti ako ošetriť pokozku. Ked sa moc vyhadzala tak som ju umyvala v repiku a pomohlo ten vysuša.

lucianakoniku
2. apr 2015

ja som tiez zastanca vody + na pokakany zadocek som si zvykla pomoct jemnym detskym mydielkom, aby som ho ocistila od zvyskov rybacej masti.
babatko mozes umyt bud na prebalovacej podlozke vatovymi tamponmi namocenymi vo vode alebo ak si trufas v umyvadle pod tecucou vodou, to je najpraktickejsie.

veriiii
2. apr 2015

ja som zvykla pod tecucou vodou umyt ak bola pokakana a ak pocikana,tak mala som vyhradene bavlnene mini plienocky- tie super makkucke Kikko v 2 farbach-, jednu farbu na umytie-navhlcila som ..a inu farbu som mala vyhradenu na utretie do sucha, a potom vzdy trosku kremiku, pouzivala som klasicku jecorisovu pastu..

lvandrealv
2. apr 2015

vatove stvorceky namocene vo vode a potom umyt pod tecucou vodou s trochou detskeho mydla... len cistou vodou sa to neda poriadne umyt

domak2
2. apr 2015

Existuju aj vlhcene utierky bez chemie alebo si ich mozes aj vyrobit z kuchynskych papierovych utierok doma. Na youtube je vela navodov. 🙂 Ja som dlho pouzivala Jackson Reece http://www.jacksonreece.com/
Ale ano staci aj voda a z kozmetiky mam oblubenu weledu. 🙂

janka_mamka
2. apr 2015

čistá voda 🙂

skakalka
2. apr 2015

Ahoj, http://www.aniball-balonik.sk/products/suche-ut... ja som si zakupila tieto servitky s emulziou medvidek..je to cisto prirodna kozmetika odporucaju to duly namiesto vlhcenych servitkov.nastrieka sa na zadocek a zotrie tou utierkou.Odskusane to este nemam...az za mesiac 🙂

espanka
3. apr 2015

Ja nepouzivam vlh.utierky tiez....pouzivame tecucu vodu, navlhcenu bavlnenu plienku a ked je pocikana tak obycajne kozmeticke servitky v krabicke ( ale nebielene chlorom, tie maju v lidli Isana alebo v bille My...treba si precitat vzadu na krabicke ze ,,nebielene chlorom")

gretocka
3. apr 2015

v porodnici so synom mi sestricky poradili zobrat a umyt pod cistou vodou. takze u nas vlhcene utierky vzdy vyschli, lebo sme ich pouzivali len vtedy ked som nemala k dispozicii umyvadlo s vodou 🙂

ale to co pridala @skakalka vyzera tiez dobre, urcite to vyskusam.

A podotazka odo mna, cim umyvate ruky detom vonku? Vlhcene utierky mi nepridu ok, nakolko deticky si zuzlu ruky a dospelacke antibakterialne gely uz vobec nie

blacklady
3. apr 2015

ja som umyvala pod tecucou vodou, nenatierala nicim a nebol problem ziadny.

chestity
12. apr 2015

Ahoj,
ja si robim vlhcene tak, ze dam do nadoby od Pampers alebo inej velkej plastovej nadoby obrusky - nastrihany flanel alebo bavlna a napustim trosku vody a pridam vel.lyzicu kokos. bio oleja..a miesam, az kym sa nerozpusti vo vode. Supnem tam utierky a je to 🙂 V zivote sme nemali cervenu ritku 🙂 Ale samozrejme ze ficime aj na umyvadle. 🙂
S.

pslahorova
12. apr 2015

voda, mydlo, krem a hotovo.

dankaa78
12. apr 2015

Doma len cista voda.Vonku vlhcene obrusky🙂

tinulka111
12. apr 2015

Mali sme podobní problém na von možeme odporučiť rybilky modrý obal s D panthenolom - vlhčene obrusky bez parabenov , bez arom... Odskusane už dlhšie doma voda a mydlo.

liwka
12. apr 2015

@katkaha Katuš, v pôrodnici Ťa naučia umývať bábätku riťku pod tečúcou vodou- spočiatku Ti to možno bude ťažké, ale prídeš do toho- ja som Miu umývala takmer pri každom prebaľovaní a nikdy nemala zaparenú riťku. Utierky sme používali minimálne- keď sme boli vonku. A treba vyskúšať sensitive utierky, príp. Huggies pure sú tiež fajn. A gratulujem 😀

martina646
12. apr 2015

@skakalka ja som pouzivala Medvidka uz pri dcerke a teraz znova. Nedam na to dopustit. Mam k tomu tu original riediacu flasticku s pumpickou, ale obrusky Perlicka sa mi velmi nepacia, pouzivam vytahovacie papierove, take v zltej krabici z Lidla. Nosim to aj so sebou v prebalovacej taske, takze u nas vlhcene obrusky len na spinave ruky a usta, najma pre dceru. Odporucam 100% aj zakladatelke temy.

migely
29. apr 2015

doma umyvadlo a v teréne niekde v prebaľovacej miestnosti ak je umyvadlo tak umyvadlo ak nie je tak vlhcene obrusky 😉

sssimi
29. apr 2015

My sme umývali nad umývadlom čistou vodou. Ak boli moc pokakané a nešlo to dobre dole, tak trošku detského sprcháča.

smoni
29. apr 2015

u nás doma funguje voda s umývacou emulziou , vlhčené obrúsky S aloe vera od LR na vonok

tortelinka
29. apr 2015

ja som obe deti umývala vodou v umývadle, žiadne chemické svinstvá, 😉

bibistec
29. apr 2015

no ved voda z vodovodu, vlhcenky len ked ides von ked nemas kde umyvat.

palculienka123
7. máj 2015

síce trochu neskoro, ale možno niekto využije, dnes som to objavila.....

https://www.youtube.com/watch?v=t4VuS9A7fDY
sovica
8. máj 2015

Ja som na základné utretie používala najprv vlhčené utierky z DM-ka, tie Sensitive, neskôr s Aloe Vera a Kamilkou, ale doumývala som riťku v umývadle pod tečúcou vodou. Obe deti som rodila v Nemecku a malú som aj v pôrodnici umývala v umývadle pod tečúcou vodou. To ste mali vidieť tie pohľady nemeckých mamičiek - myslela som, že spadnú z postele 🙂. Keďže to bolo moje druhé dieťa, vedela som, ako ju mám držať a rýchlo poumývať a ona bola úplne spokojná, nikdy mi neplakala. Ale krémik na riťku som aj po umytí používala. To však tiež môžu mať niektoré mamičky výhrady, že je tam chémia.

veronicka1901
8. máj 2015

Ja som pouzivala utierky z DM, ale nie vlhcene, take "suche" a tie som namocila v cistej vode len, pripadne, ked bola prilis pokakana, tak trolinku detskeho mydla. Zapareniny sme vobec nemavali.

katusik19
8. máj 2015

ja umyvam vzdy ritku voda sprchac

miskaska
8. máj 2015

Ahoj, ja používam nastrihanu netkanu textíliu Perlan, namocenu v čistej.vode. Kupuje mi to mamka v CR, u nás som to nevedela zohnať. Mali.by to mať v lekární alebo v zdravotníckych potrebach. Vraj to ma na Slovensku iný názov, neviem. Skús vogooglit.

zuzanna1236
17. nov 2015

Ja si zarabam do flasticky so sprejovym aplikarotom emulziu (voda, detsky olejcek HIPP a 2-3 kvapky kvalitnej levandulovej silice).Emulziu pretrepem vo flasticke, aby sa voda a olejcek spojili, nastriekam na ricinu a utieram bud netkanou textiliou alebo vatovymi tamponikmi.Nasledne vyutieram suchou jemnou servitkou, alebo jemnym toaletakom do uplneho sucha.Pokozka je cista,hladucka, makka a osetrena.Praktickejsie ako Medvidek aPerlicka, nakolko olejcek HIPP vyuzivam aj na masaz telicka po kupeli a levandulovu silicu do kupela.Odporucam.

cecilh
3. feb 2016

My tiez klasicky pod tecucou vodou. V terene vlhcene. Ale ked nie je toho vela tak utieram vyrobenymi obruskami, kde davam mydlo a kokosovy olej- matliecive ucinky. Ked bol velmi velky problem so zapareninami tak sme umyvali vatovymi tamponikmi namocenymi v oleji. Poradili nam to v nemocnici a bolo to super. Lahko to ocistilo pokozku aj pri zaschnutejsej alebo tvrdsej stolici. Voda niekedy zbytocne vysusuje. A samozrejme hrubaaa vrstva kremu. Niekedy sme davali gazove stvorce aby sa krem nezotrel plienkou 🙂
Vela stastia s drobcami

stanislavao
3. feb 2016

vlhcene utierky sa maju pouzivat len v nutnosti, na cestach, v aute a pod. doma urcite nier. voda, mydlo, bavlneny uterak. tak predidete vyrazkam, zpodrazdeniu, flakom a pod. umyt pod tecucou vodou je to najlepsie pre pokozku.