Netečúca termoska do škôlky

nikpa
30. apr 2024

Prosím len vlastná skúsenosť, že naozaj netečie. Ani v ruksaku keď ju tam dieťa šlahne na 2 hodiny dole vrchnákom 🙈 a len termoska aby držala teplotu. Ďakujem 🙂

margaretka_
30. apr 2024

Nam sa osvedcila termoska, ktora ma normalne skrutkovaci vrchnak a rovno z nej sa pije. Samozrejme do nej davame caj, ktory uz ma teplotu vhodnu na pitie. Kolko krat to syn hodi o zem... pred tym mal taku, co sa odskrutkuje vrch a tam je ten system, co sa stlaci stred, aby tieklo... ale to tym hadzanim batoha nemalo dlhu zivotnost :D

nikpa
autor
30. apr 2024

@margaretka_ to by bolo najlepšie ale syn ešte potrebujem nieco na ten srutkovaci klasický uzáver. Ešte sa sam poriadne tak nenapije aby sa neoblial. A nechcem aby keď sú vonku zo škôlky alebo idú na výlet, bol pooblievany. Čize volaku slamku, náustok alebo niečo co viem dokúpiť na to.

kacena4
30. apr 2024

predavaju termosky so slamkou roky pouzivam orion

dadis
30. apr 2024

Do skolky? Ved tam maju pitny rezim..

nikpa
autor
30. apr 2024

@dadis musia mať keď chodia von vlastné fľašky. Keď bude 25+ a budú lietať po dvore, pitný režim v škôlke im nestačí. Tiež keď idú mimo na výlet.

dadis
30. apr 2024

@nikpa U nas len raz za cas na vylety chodili, pit im davali aj na dvore.. na vylet normalne rajec/lucku si brali..preto mi to je divne, ze si maju do skolky brat vodu..to podla mna hygiena nevie..

nikpa
autor
30. apr 2024

@dadis môj malý napr. nevedel piť z pohára pri nástupe do škôlky. Každý deň musel mať v skrinke svoju fľašu z ktorej chodil piť. No bola som za to vďačna, že mu to umožnili. Aká hygiena?! Nemali mi ho kvôli tomu zobrať radšej do škôlky alebo ho nechať 8 hodín bez vody?Rovnako pozitívne vnímam tieto fľaše na von, ktoré si majú priniest. Také 6 ročné dieťa ako je môj, vypije počas pobytu vonku, cca 1,5hod. v lete vyše 0,5l vody. V škôlke sú bežne vonku hodinu doobeda, hodinu poobede. Bol by dehydrovany bez prístupu k vode.

dadis
30. apr 2024

@nikpa 3r nevedel pit z pohara, ci to su jasle? Ale im vonku davali vodu, aj v triede, to nie je tak, ze nemaju pristup k vode..

nikpa
autor
30. apr 2024

@dadis nevedel skoro do 4 rokov, chodil len do MŠ. Keď mal asi 2,5r zalial si z pohára s vodou komplet nos aj ústa, chytil paniku a začal sa dusiť. Ale tak, že mal fialové ústa. Odvtedy mal akýsi blok a odmietal pohár aj do ruky chytiť.

dadis
30. apr 2024

@nikpa Aha chapem..

monika2012
30. apr 2024

@nikpa My máme túto: https://www.klarstein.sk/?cl=details&cnid=19643...[0]=7ad1e5be5996a3a1273fabf39535e81a&varselid[1]=64a032c6cef09e4859c71aaaa83fc5a0

Netečie, drží fajn teplotu nápoja.
Dcéra ju nosí do školy už vyše piatich mesiacov a spokojnosť.

bubuzu
30. apr 2024

Jednoznačne thermos. Majú rôzne objemy,nahradné diely, aj druhy uzáverov, ktoré môžeš časom vystriedať. Čiže teraz ešte trebárs slamku a neskôr klasické pititko. Syn má jednu už vyše troch rokov, používame ju skoro denne, obuchal ju už kade tade a stále je super. Dva krát sme vymenil slamku, lebo už bola zájdená. Inak nič.