Náhrada kúpacieho vedierka

loralo
21. jún 2012

Chcem svoje mimco skusit kupat v kupacom vedierku, ale tie ceny sa mi teda nepozdavaju. myslite, ze by som mohla pouzit nejake obycajne vedierko, samozrejme tvarovo a rozmermi podobne vedierkam na to urcene?

monyccka
21. jún 2012

technicke vedierka zvycajne nie su prisposobene na kontakt s detskou pokozkou. Neviem, ci by som to skusala..predsa tie farby a material, ktory je na to pouzity nie je pre novorodenca celkom to prave orechove.. A hlavne nikde nie je uvedene, co vlastne ten-ktory plast obsahuje.. Len moj nazor 🙂
@loralo

ajca123
21. jún 2012

@loralo ja mám take doma a iba raz sa v tom moje dieťa kupalo.. A uz v tom sú iba hračky do vane 🙂
Ale mám lehatko pre babetko a je super. Polozim ho do vane a napustim vodu a maly sa rochni vo vodicke s bratmi 🙂

lucka1987
21. jún 2012

@monyccka vedierko na kupanie nie je z plastu ? 😕 celkom prave orechove nie su ani jednorazpve pampersky biele chlorom a 9O % mamickek ich pouziva ..

@loralo ved si nemusis pouzivat vedro z vapna a podobnych gebuzin. daju sa kupit aj vedra na potraviny... a aj bezfarebne.... a tiez nevieme co je presne vmiesane do primesy na vyrobu pvc vedierka pre deticky...

a ked uz tak. tak su dostat aj drevene vedierka, alebo kdesi u babky na povale sa isto najde nejaka drevena nadobka podobna vedierku na kupanie.. ked uz chceme byt teda bez chemikalii

monyccka
21. jún 2012

@lucka1987 aj vedierko na kupanie je z plastu ale ten je urceny na vyrobu vedierka na kupanie a nie na vyrobu vedierka na zmyvanie podlahy. Do drevenej nadobky od babky z povaly by som ja teda svojho novorodenca nesupla, to mi pride ako riadna hlupost (triesky, plesne, roztoce apod) ale vedro na potraviny je mozno schodna cesta, ak @loralo najde nejake bez ostrych hran a vystupkov vnutri, ci po krajoch, preco nie.. No kupanie v kupacom vedierku je prijemne babatkam nieln preto, ze je to vedro, ale ze je speci tvarovane.
A pripajam sa k @ajca123 ze na lehatku byva spokojna vacsina deticiek a je to minimalna investicia 🙂

ichbinich
21. jún 2012

@loralo:
Este stale tu je moznost, ze ho kupis z druhej ruky 😉 Tie veci byvaju aj za polovicne ceny... Pozri bazar a pod., ked chces to vedierko.
Inak suhlasim s ostatnymi, pripadne pouzit vedro vhodne na potraviny. Lehatko som potom kupila ale aj ja, to sa mu velmi pacilo, mohol kopat a spliechat kolko chcel (ked bol vacsi). A za tych par € mi to stalo.

zebra41
21. jún 2012

@loralo nam v nemocnici ukazovali kupanie babatka vo vedierku a primarka to zakoncila tym, - toto je vedierko za 20Eur, ktore sme dostlai ako sponzorsky dar. Ak sa vam kupanie pozdava,tak si kludne kupte vedierko za 3 eura obycajne a mozete veselo kupat. Neverim,ze vanicky a vedierka su vyrabane a nejako specialneho materialu...

lucka1987
21. jún 2012

@monyccka 😅 😀 no nevadi.. ved aj drevene vedro sa da vydezinfikovat.. pripadne sa da kupit novucke. mne sa prirodne materiali pacia... na tieto veci mams voj nazor, no aj ten tvoj beriem.. 😉 podla mna vzdy lepsie drevene dobre urziavane ako plastove od vietnamca 😀 napr. mame drevene sudy na vino. drevenu kadu na kupanie, drevene vedra na zber hrozna..., dreveny tanier na halusky, dreveny dzban na kysle mlieko ... a nemyslim, ze by sme mali tam plesne a roztoce, len sa treba vediet o to drevo aj starat 😉

minewka
21. jún 2012

@loralo kľudne môžeš 😀 😀 😀 obe vedierka sú z rovnakého materiálu, niečo ako bio plast neexistuje 😀

Ani nie sú špeciálne sterilizované a pod. Maximálne by mali byť tie "origoš" kúpacie vedierka vhodné po ergonomickej stránke a nemali by mať ostré hrany..atď...

Takže smelo do obchodu, kúp si vedierko, ktoré sa ti bude zdať dostatočne veľké a bezpečné. Je presne z toho istého plastu, ako napríklad plastová vanička 😀 🙂

danka483
21. jún 2012

ja svojho malého kúpem aj vo vaničke a a j vo vedierku za 5 e a aký je spokojný 😀 😀

shira_
21. jún 2012

my sme kúpali vo vedierku na to určenom. je iné než bežné vedrá. je väčšie, masívnejšie-menej labilné a vnútri úplne zaoblené, hladké. tiež okraj je široký a hladký, tam si väčšie dieťa môže pohodlne oprieť hlavičku. teraz ho využívam na prádlo, nechávam pre dalšieho potomka a potom ho ešte možem predať ďalej. bežným vedrom by som ho určite nenahrádzala. podľa mňa to bola jedna z najlepších investícií, čo sa pomôcok týka.. máme x harabúrd takmer nevyužitých, ktoré stáli nemálo-pri druhom dieťaťi by som už volila ináč.. ale vedierko patrí u nás určite do prvej päťky dobrých vecí.

zmrzlinkams
21. jún 2012

my sme použivali len vaničku kupiť jednu velku a než bol kupeni od babky mali bazenik tak sme v tych teplách využili vaničku vonku na čvachtanie, osobne sa mi tie vedierka nepačia to dieťatko tam len sedi a nič ine a naša mala ta sa lubi vo vanička rozčapiť a kopka nožičkami stale - takto sa naučila kopať vo vode nožičkami a bacat vodu ručičkami a velmi sa jej to pači ma tam plno priestoru - nevedela ešte sedieť ale leharo vo vaničko musela mať 🙂 ja by som radčej potom ked nie vaničku tak to lehatko do velkej vani kupila a tam kupkala babo 🙂
ale ked chceš veideť či možeš nahradiť vedro inym vedrom tak v tom problem nevidim len sa zameraj na dobru velkosť a tvar aby nemal na spodu rozne vačnelky - niektore to maju a čo sa tyka materialu tak je to jedno plast ja vždy plast -nepočula som o ničom takom že detske vaničky su špecialne farbene a aj vodne trubky sa už dnes davaju plastove takže ak chceš iba vedierko tak si mylsim že je jedno ake kupiš vedro len nech je vhodne pre babo ale musiš si uvedomiť jedno babo rastie ale vedierko nie 😀

monyccka
21. jún 2012

@lucka1987 aj mne sa pacia prirodne materialy a viem si predstavit velmi pekne kvalitne a prirodne vedierko, len silne pochybujem, ze bude lacnejsie ako origos vedierko na kupanie.. Reagovala som na "vedro z povaly u babky", nie na drevo ako material. Sama ho preferujem, kde sa da.. A plastove od vietnamca - v ziadnom pripade..to je to spominane technicke, pripadne este horsie. Hlavne tie farbiva a primesy su strasny hnus. :-/ Ja by som sovje dietko do toho nedala. Ale opakujem, je to len moj nazor, nikomu neberiem ten jeho 🙂

loralo
autor
22. jún 2012

@shira_ a ake je to vedierko? myslim znacku

shira_
22. jún 2012

@loralo my máme bebe jou