Majú mať prvé papučky otvorenú alebo zatvorenú špičku?

8. mar 2022

Ahojte,
Prvé papučky je dobre kúpiť s otvorenou, alebo zatvorenou špičkou?
Ďakujem.

tinkavvv
8. mar 2022

Najlepsie len nejake capacky na prve kroky.

autor
8. mar 2022

@tinkavvv ďakujem veľmi pekne za radu, ale otázka bola iná 🍀

katka281
8. mar 2022

Vraj otvorene, nech sa nozka vetra (povedala pani v detskom obchode). Nas syn mal aj otvorene, aj zatvorene papucky a je pravdou, ze sa mu v zatvorenych noha potila.

ja_mama
8. mar 2022

Nam najviac vyhovuju s "uzavretou spicou" ale take sandalkove - mame raky ale tych znaciek co maju v ponuke taketo sandalky so spicou je viac 🙂

ukulela
8. mar 2022

tak ja zas som za zatvorene, aby si neobuchal spicky/prsteky (take sme davali aj do skolky,a bolo to aj odporucene, aby si neokopavali prsty na prahu, kobercoch, ...) ale ako bolo pisane, mne sa viac osvedcili capacky kozene (myslim, ze sme mali afelo, za 8-10€) klasicke raky mi odmietol a potom som neskusala.

mima1
8. mar 2022

Prve som davala do skolky a kupila som s otvorenou spickou.

diamond007
8. mar 2022

Ja kupujem polovičné 😀 ani nie celou zavreté ale ani nie celá špička otvorená.

drzaopica
8. mar 2022

Pevnú obuv išla by som do sandálok zdravotnych
@mima1 dovtedy čo mali obuté?

mima1
8. mar 2022

@drzaopica nic nenosil. Teraz mam 1,5r a tiez nic nedavam. Ponozky a dost

evaachesa
8. mar 2022

@drzaopica kvôli čomu zdravotné sandále ak dieťa nemá žiadny problém?

evaachesa
8. mar 2022

@mima1 presne tak aj u nás...syn má 2 roky a klasické papuče ešte nemal. Je buď v ponožkách alebo teraz keď je chladnejšie dávam aj kožené capačky. V lete na boso. Do škôlky mu kúpim nejaké barefoot papučky.

sunshine_18
8. mar 2022

Pevná peta- spevnený členok , otvorená špička, nie veľmi tesne (aby bola rezerva)... Pravidla ktorých sa treba držať 🍀

drzaopica
8. mar 2022

@evaachesa lebo sú tvarované majú klenbu a väčšinou sú kožené a hlavne pevné.Kazde dieťa má mat prvé roky poriadnu obuv žiadne capacky či lacné papuce

evaachesa
8. mar 2022

@sunshine_18 prosím ťa odkiaľ máš takéto zaručené informácie z roku pána? Aj pediater aj fyzioterapeutka mi neodporúčali obúvať tvrdé papuče. Treba si prečítať aj novšie články a výskumy ako vypustiť takúto "zaručenú" informáciu 🤷
https://www.stastnenozky.sk/prve-kroky-co-ano-a...

evaachesa
8. mar 2022

@drzaopica s tým absolútne nesúhlasím a fyzioterapeut a podolog by ti o tom vedeli povedať viac.

mima1
8. mar 2022

Baby ved ta noha rasie vyvyja sa este tvaruje. Treba si fakt nieco nastudovat alebo zajst za odbornikom skor ako im date tie pevne papuce… ale vase deti…

yanni
8. mar 2022

@drzaopica na prve kroky netřeba nic. Ak je v dome chladno, stacia ABS ponožky. Najlepsie je aj tak naboso. Dietatu nema co drzat clenok. Noha sa vyvija, spevnuje, svaly sa spevnuju. Ale len ked ich nic nebude drazat. Ak dieta nema nijaky zdravotny problem, netreba mu pevne topanky.

evaachesa
8. mar 2022

Ak niekoho zaujíma názor skutočného odborníka, ktorý je vyštudovaný v danom odbore, tak si radšej prečítajte príspevok od fyzioterapeutky a podologičky.

brrrrrciatko
8. mar 2022

Ja som mala aj pevne ortopedicke a aj barefoot. V tych ortopedickych, pevnych topanok nevedel chodit. Dokonca barefoot mu robi problem. Riesim to tak, ze mu davam 2ks teplych ponoziek. O tyzden idem s nim k ortopedovi a budem sa riadit jeho pokynmi, lebo strasne vykruca nohy do vnutra. Ak ma pevnu obuv, tak kazdy druhy krok je na zemi. Pri barefoot je to lepsie.
K otazke.. Kupula by som nieco na styl sandalok s uzavretou spickou

brrrrrciatko
8. mar 2022

Tieto papucky su u nas top... Ziadne raky, tie mojim detom vobec nevyhovuju.
https://www.detskaobuv.sk/detska-obuv-2/platenk...

andrea_prestastna
8. mar 2022

@drzaopica pobavila si asi si fyzio ze😅😅😅😅😅😅😅

nwnw
8. mar 2022

Ja som kupila tue co maju v predu tie dva vetraky a stred plny, take aj sandale kupujem (aby si neokopali prsty). A kupila som kozene z vnutra, takze sa nepoti noha.

evica17
8. mar 2022

@evaachesa ami my sme nedavali, ale syn 15m si zacal vyzuvat ponozky a v dome je chladnejsie od zeme, tak nakoniec nosi papucky

sunshine_18
9. mar 2022

@evaachesa a kde som písala o tvrdých papuciach? 😃Písala som len o spevnenom členku

evaachesa
9. mar 2022

@sunshine_18 prepáč omylom som označila teba miesto drzej opice nad tebou ;)