Kozmetika pre novorodenca do základnej výbavičky

kayenaaa
17. mar 2019

Ahojte baby 😊 som prvorodička, momentálne v 20 týždni a pomaly už nakupujeme vecičky pre bábätko. Chcela by som sa vás spýtať, akú kozmetiku by ste odporučili pre bábätko? Či už značku alebo nejakú konkretnu vec (šampón, sprchový gél,...) Bola by som vam vďačná za vaše rady, ďakujem 😊

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
17. mar 2019

Nijaku. Ak nebude mat dieta nejake kozne problemy, tak ti nic netreba. Na ritus mame sudokrem ale pouzijem len, ked je cervena, co sa este nestalo, kedze mam latkove plienky zo 100 % Bio bavlny a prane len v Bio prasku. Inak preventivne sa nema nic pouzivat. A najlepsia je len cista voda. Na vsetko.

kayenaaa
autor
17. mar 2019

@veronika4495 Ja sa chystám objednávať z jednej stránky veci na kúpanie a kozmetiku a na tej stránke som našla všetko od Nivey, tak rozmýšľam, že možno to 😊 samozrejme ma zaujíma názor aj iných mamičiek, aké mali skúsenosti 😊

diewcatqoo
17. mar 2019

Ahoj, najlepsie je co najmenej kozmetiky. Tak male babo vobec nepotrebuje ziadnu kozmetiku, max zopar kvapiek oleja do kupela. Sprchovacie gely a samponu zbytocne drazdia citlivu pokozku babatka.
Na zadok sa mi osvedcilo pouzivat olej medvidek s perlanom namiesto vlhcenych vreckoviek. A do zasoby sa zide aj bepanthen - okrem pouzitia na detsky zadocek je vhodny aj na bolave bradavky.

kayenaaa
autor
17. mar 2019

@yanni Ďakujem za radu 😊

kayenaaa
autor
17. mar 2019

@diewcatqoo Ďakujem 😊

evittam
17. mar 2019

@kayenaaa Cista voda a raz za cas natriet obycajnym detskym olejom-napr.modry Aviril. Netreba "patlat" tak male dieťa hned vselijakymi sprostostami. To, ze je na niecom napísané "detske" neznamena,ze to dieťa potrebuje.😉

hettinka
17. mar 2019

@kayenaaa na začiatok olivový olej z lekárne a niečo na zadok - sudocrem alebo bepanthen. Iné nič.
Hlavne nie Nivea a Johnsons.

misica16
17. mar 2019

Ja pouzivam hipp kozmetiku a som s nou spokojna 😉 pred tym som pouzivala na striedacku aj olivovy olej z lekarne a na zadok sudocrem 😊

lucinika
17. mar 2019

Používala nejaká mamička aj kozmetiku ako napr. BIODERMA?

hennyinnsbruck
17. mar 2019

@kayenaaa moja rozhodni sa ako ty chceš. Každej mamičke,babetku vyhovuje niečo iné. Ja som začala mydlom klasickým, potom vybrala Hippko z balíčku co som dostala, a už aj ja sa tým sprchujem🤣🤣🤣🤣a mydlo je v koši 🤣
Sém tam ju natrem Hippkom Mandľovým olejom.
Na zadoček bepanthen, a púder na záhyby keď sem tam zacervenaju😊

hennyinnsbruck
17. mar 2019

@hennyinnsbruck a púder ma Penaten.

lula313
17. mar 2019

@kayenaaa nivea je s prepáčením jedna velka s*acka, v zivote by som ju na dieťa nepoužila, ani vlhčené obrúsky-pozri si to zlozenie. My nedávame kozmetiku ziadnu(žiadne krémy, sprchace, oleje), len sampon hipp a má úplne luxusnú, hydratovanu pokožku. Radšej jej kup nejaky kvalitne dudel curaprox, hracky, ako zbytočne nakupovat kozmetiku, ktorá pôjde neminuta do kosa...

schoki
17. mar 2019

Ahoj.Ja som pouzivala len cistu vodu.Mandlovy a olivovy olej z lekarne.Na zadok cierny vyluhovany caj,neskor krem od weledi.Asi po roku som zacala pouzivat gel na umyvanie od Hipp.Odporucam nekupovat dopredu kozmetiku aj kvoli datumu spotreby.Urcite aj vela podostavas od znamych a tiez rozne vzorky od firiem.

kayenaaa
autor
17. mar 2019

@evittam
@hettinka
@hettinka
@misica16
@hennyinnsbruck
@lula313
@schoki
Ďakujem za rady baby! Veľmi ste mi pomohli 😊😊

valeriadk
17. mar 2019

Ja som pri oboch detoch pouzivala cistu prevarenu vodu do ktorej som dala sacok harmanceka. Neviem ci je to tym ale Chlapci nikdy nemali ekzemy ani nic na pokozke.

nikiki29
17. mar 2019

Ja používam HiPP. Vybrala som podľa zloženia - obsahuje najmenej chémie. Nivea a Johnsons katastrofa 😱 od HiPP mám sprchový gél na telo a vlasy, používam hlavne na zadoček a záhyby kde sa zvykne potiť, vlhčené utierky sensitive bez vône majú 99% vody a dostala som kúpeľ na dobrú noc, ale ten som ešte neskúšala, čakám kým bude mať malý aspoň mesiac 🙂 na zadoček sa mi osvedčila Rybilka a keď už je začervenaný tak Sudocrem 🙂 inak malého zatiaľ neolejujem, nekrémujem... uvidíme keď bude väčší či to bude potrebné 😊

dzulli1980
17. mar 2019

My sme používali sprchový gél na telíčko a vlásky + olej zn. Hipp a na ritku Sudocrem 🙂 ... tiež sa značke Nivea a Johnsons oblúkom vyhýbam 🙂

deti95060810
17. mar 2019

zbytočne vyhodené e...jedna dcéra mala kožné problémy - veľmi suchú pokožku, tak nám dokonca odporúčali kúpať len 1 krát týždenne, plus dostala niečo špec. namiešané z lekárne....
inak len Aviril na zadok ....

karajazviny
17. mar 2019

My sme mali od narodenia a ešte aj máme veľmi citlivú a na všetko ,,háklivú,, pokožku...a dosť dlho mi trvalo, kým som prišla na to, ktorá kozmetika by malému vyhovovala...natrafila som na kozmetiku značky WELEDA a už skoro tri roky používame len to a nemôžem si vynachváliť 😊

bobula46
17. mar 2019

Ja používam tuhé mydlo Bupi, tiež prach na pranie Bupi, natierala som malého modrou indulonou a žiadne zapareniny, ekzémy, poradili mi to v pôrodnici. Keď malý začal papať tuhú stravu tak sme začali ba zadok používať bepanthen. Nič iné nepoužívam 🙂

ukulela
17. mar 2019

@kayenaaa ja mam druhe babo, pri prvom mi do dvoch rokov uplne stacilo obycajne detske mydlo BUPI s lanolinom. aj na hlavku (nebol vlasaty). po porode mal trocha "zosuverene" nozky z plodovej vosddy, to spravilo par natreti excipialom - mliekom (poradila doktorka). mala som aj detsky olej, ale neolejovala som ho, nebolo treba. na zadocek som mala sudokrem a uplne stacil.
prala som v ecoverzero - gel z DMky.
takze dopredu nic nekupuj, naozaj na zaciatok len to myslo, krem na zadocek (uz aky vyberies, ale my sme ani raz neriesili zapareniny so sudokremom). a ak by malo babo nejake kozne problemy/ekzem/ ... tak budes musiet hladat specialne, (sestra napr mala pre malu mydlo sebamed, ine netolerovala) - ale dopredu kupovat kozmetiku za stovku je ozaj zbytocne. na veciach pre deti sa neormalne ryzuje, ako mamicky pre deti € nesetrime a investujeme - ale ja - aj co som podostavala, nejake sampony, gely, kremy, mlieka - tak to mazem na seba, aby som to vobec minula 🙂
ja aj pri prvom aj pri druhom - kupanie kazde 2-3 dni, po kakani umyt vodou v umyvadle (minimalizovat vlhcene utierky) ...

fiafia
17. mar 2019

@kayenaaa ahoj. Nám po narodení radili kúpať v čistej vode, neskôr klasické bupi mydlo tým sme aj vlásky umývali. Krém modrá indulona, na zadoček sudokrem. Za mňa vyhodené peniaze kupovať nieco dopredu. Každé dieťatko je iné. Treba vyskúšať po narodení čo sadne a potom dokupovať. Ja sa snažím veľmi to s kozmetikou nepreháňať, zbytočne kožu zvykať na kadejaké oleje keď netreba. Zatiaľ sme nemali žiadny problém, malá má 2roky.

veroni_21
17. mar 2019

Čistá voda 😉 stačí.
Moja malá má teraz 7,5 mes.,a 2x do týždňa používam mydlo z Havlíkovej apotéky 100% prírodné (za mňa ak už, žiadne chémia).

A kozmetike ako takej vyhnúť sa značkám ako je DOVE, NIVEA, Johnson's and Johnson's a v neposlednom rade Sudocreamu!!!

annamivo
17. mar 2019

ahoj, presne ako píšu kočky... pri 1 synovi som používala len detské mydlo Bupi ( dokonca mi poradili že po pôrode sa ním mám "tam dolu" umývať aj ja a radili skvele - žiadne pálenie ani nič) a potom neskôr HIpp olejček a sg+šampon v 1... ten aj nádherne voňal, a hlavne vodu čistú a potom som si dokupovala priebežne. Na zadoček už keď bol zaparený tak sudokrem, ostatné boli slabé.

amieima
17. mar 2019

@kayenaaa ja som na základe rady od pediatra používala do pol roka len čistú vodu. Na ošetrovanie plienkovej oblasti Bepanthen krém. Neskôr kozmetika sebamed, prípadne z DM babylove.

saskia_98
17. mar 2019

@kayenaaa kupať v čistej vode a natriet s modrou indulonou. Maly nema žiadne fľaky ani exzemy ani nič. A na dupu Sudocrem lebo z Bepanthenu sa mu zaparila dupka. 😉 Ja som mala tiez nakupene ale som to vsetko vyhadzala potom lebo fakt najlepsia bola cista voda a indulona...

fkata
17. mar 2019

Vystačíš si s vodou. Na zadoček som používala obyčajný Aviril.
Postupne sme od 6. mesiaca prešli na Biodermu.

lucyluv
17. mar 2019

Keď by si dáku kozmetiku ozaj chcela, tak dobre zloženie má weleda. Majú dokonca aj krém na ritku

fantinka
17. mar 2019

Niveu a Johnsons urcite nie. Ja som pouzivala po asi 2m weledu a teraz zvazujemsom Sofiu. Na zadok bepanthen, zo sudocremu mal totalne vystipanu kozu.