Koľko vás vyšla výbavička pre bábätko?

ajsenz
18. jan 2013

Baby koľko vás vyšla dokopy celá výbava pre babatko? ( postielka, oblečko, hračky a spol). 🙂

martinaxx
18. jan 2013

okolo 400€ ale niečo sme kúpili z bazárika 🙂

brumka
18. jan 2013

nas vysla postielka s madracom 100€, kocik 420€ a ostatok tosa po troske nazbiera. vsetko je teraz odlozene pre druhe mimi 🙂

nikolet_89
18. jan 2013

@ajsenz ahoj podla toho, kde co kupis...postielku by som kupila tu v bazariku matrac nas vysiel 30 eur objednali sme z netu a oblecko nas vyslo vela, lebo som nakupovala jak salena :D

reni1512
18. jan 2013

..my sme si nedavno robili zoznam a mne vyslo skoro 800e s tym ze je tam uz aj kociarik..ono sa to nazbiera, aj ked prehanat to netreba, kedze nieco dufam aj dostaneme, ale ten zaklad si kupim sama...

maznacik007
18. jan 2013

niekomu staci 200 Eur a niekomu ani 2000 EUR..

popozeraj si ceny v eshopoch a na bazariku a budes mat cca prehlad, plus zakladny zoznam potrieb co chces kupit 😉

makovv
18. jan 2013

aký matrac budete kupovať?

zuzik311
18. jan 2013

@ajsenz ahoj my už vyše 2000 a ešte stále nie je všetko

maricca
18. jan 2013

Presne si nepamatam, pri prvom dietati sme kupovali vsetko nove, ale potom mi kamosky poradili burzu vo viedni a odvtedy nakupujem vacsinou tam za uplne symbolicke sumy. Prisla som na to , ze sa viac oplati kupit znackove z bazara, a hlavne babatka rychlo rastu, nestacia veci vynosit, aj vsetky ohradky, hracie deky, atd. sa pouzivaju len kratko.

makovv
18. jan 2013

inak ja som rátala rozpočet na mimi tak cca 700-800 €, s tým, že nič nemáme zdedené, takže všetko budeme kupovať, kočík chcem tako výjde do 300 €, vajíčko sa dá dobré z 2.ruky cca 20-30 € kúpiť, postieľku z bazáriku, matrac nový...plus potreby na kúpanie, oblečenie atď. mám to všetko pospisované.

brumka
18. jan 2013

@zuzik311 fuha to riadne to co zo zlata? :🙂
@makovv ja idem po prvom dietati menit akurat madrac mame polokokosovy ale teraz kupime cely kokos
kocik sme mali za 420 ale to bolo aj s vajickom terazsa ten isty co mame da kupit za 300-350€

junovka
18. jan 2013

@ajsenz pred 12 rokmi ma vysla zakladna vybava na babo okolo 400 € / vtedajsich 12.000 Sk/ + k tomu kocik, postielka....

zuzik311
18. jan 2013

@brumka ahoj nie ale tak kočík 700 , postieľka cca 1000 aj s doplnkami, monitor dychu 100, oblečko, kolíska a tak tak sa to nazbiera

brumka
18. jan 2013

@zuzik311 fuha to riadne draha postielka aj kocik, mi sme mali monotor dychu novy za 60€ nanny...kolisku a take veci sme nemali...ked natom as si kup 🙂

jasminet
18. jan 2013

pri dcere sme kupovali vsetko nove - oblecko, kocik (najvyssia polozka), postielka, kos na plienky, pestunka, monitor dychu, vanicka atd atd atd a vysplhali sme sa na nieco cez 2000€

pri synovi sme okrem nejakeho oblecka a vanicky na chalupu z takychto veci nekupili nic. vela oblecenia teraz vyuzije aj po malej - biele body, tielka, neutralne rifle, pancuchy...

zuzik311
18. jan 2013

@brumka no kočík sme kupovali brio go a postieľku stokke. tak to preto.
monitor som chcela baby sence II a kolísku sme kúpili fisherprice /tá je podľa mňa zbytočná ale tak budiš muž chcel/.
ale je to na každom osobne si viem prestaviť aj lacnejšiu alternatívu ale mm chcel stokke tak bola stokke.. ja som zasa chcela brio tak je brio.

monikajaco
18. jan 2013

@ajsenz okolo 1000 eur ....

stellamaris
18. jan 2013

@ajsenz my sme kupovali skoro vsetko nove,malo veci mame od kamaratky za symbolicku cenu....kocik stal asi 1000eur,mame Emmaljungu a ostatne( vajicko,postielky,oblecenie,plienky ,vlhcene obrusky,flaska a ine) stali asi 4000eur...oblecenie mame do 2.roku dietata 😉 keby sme kupovali v bazari,usetrime 2/3 nakladov,ale chceme viac deti,preto vsetko nove 😉

mummy01
18. jan 2013

Fiha...no asi sa budete smiat ale mna pre dcerku komplet vybava stala 200e 😝 a pre syna hadam este menej.

@ajsenz takze ako vidis je to prudko individualne 😀

seximamina
18. jan 2013

2000 eur urcite. Planovali sme svadobnu cestu na Zanzibar, no kedze som hned po svadbe otehotnela, svadobnu cestu sme zrusili a peniazky sme investovali do vybavicky. Maleho niekedy zo zartu volame "maly zanzi " 🙂

ajsenz
autor
18. jan 2013

no u nás kočiar 160eur +40e s cestou.
postielka-vanička-fusak-prebalovak-120eur
hojdačka 50e
hracia deka 16e
my sa tak do 800eur v mestíme ale s vecami hračkami, liekmi, plienkami a uplne s komplet všeetkým

tortelinka
18. jan 2013

odhadom cca 500 eur, ale su v tom aj latkove plienky, nieco sme podedili a najma sme nekupili nic, ale naozaj nic zbytocne, kedze vybavicka sa kupovala za pochodu, ked bol uz drobec doma

vonicka
18. jan 2013

@mummy01 - to si ale mala vela veci po niekom inom, nie? Lebo vmestit sa do 200 eur aj s kocikom a autosedackou je nerealne.

stansn
18. jan 2013

@makovv http://www.perinbaba.sk/3-vrstvovy-matrac-pohan...
mame objednany tento, mal by byt hrubka aspon 10 cm do postielky

mummy01
18. jan 2013

@vonicka bolo to pred 6-timi rokmi a dalo sa.
Postielku sme mali pozicanu,kocik a autosedacku z bazaru,fusak,postelne pradlo este z mojich detskych cias,cast oblecka z bazaru a ostatne z vypredajov.Nic som nedostala ale proste viac som minut nemohla,kupovala som len veci najpotrebnejsie.Nikdy mi nic pre deti nechybalo.
Pri synovi som uz mala kocik po sestrinych detoch a aj oblecko,fusak a ine veci po nich,nekupila som takmer nic.
Clovek minie iba tolko euracov kolko ma k dispozicii.

vonicka
18. jan 2013

@mummy01 - ano, to je spravny pristup. ja si spatne hovorim, ze tiez som mohla minut menej, tie veci pre deti su strasne drahe a malo sa vyuziju oproti veciam, co mame my dospeli.

mummy01
18. jan 2013

@vonicka presne tak...
Beriem to tak aj dnes,oblecenie je pre mna IBA oblecenie a niesom ochotna minut na nom celu vyplatu-ani nemozem ale aj tak...radsej vezmem deti na vylet,na pizzu ci kupim obcas drobnost pre potesenie.
Babetka rastu tak strasne rychlo a je im srdecne jedno ci maju nextikove dupacky alebo tie obycajne z tesco vypredaja 😝

hajajanka
18. jan 2013

Ja som to nejako nepocitala.
Kocik 300 €
monitor dychania 100 €
kozmetika 20 €
oblecko 100 €
odsavacka mlieka 40 € (pri prvom som ju dostala, pri druhom kupovala)

Toto je u mna asi vsetko. Vela veciciek som mala po neterkach a boli ako nove. Vela veci (veeeeeela je slabe slovo 🙂 ) mi kupila sestra a mama. Postielku, ohradku, fusaky, prebalovaci pult, vanicku a pod. - aj to som mala po neterkach.

jankavrutky
18. jan 2013

mna to tiez vyslo minimum. postielku, oblecenie a aj hracky som mala po synovcovi a neteri, hniezdo,ohradku,vajicko,autosedacku som dostala, takze len plienky a kocik (z bazara 70€). všetky veci sa odkladaju u mojej mamy a potom cakaju na dalsie babatko 😉

paris3
18. jan 2013

tusim do tych 1000 eur
vela veci sme dostali od rodiny, zvacsa to bolo podedene po inych detoch - napr. postielku, vanicku, jed.stolicku, nejake oblecenie atd.
kupovali sme kocik, kvalitny, pouzity po jednom dietati - trojkombinacia nas vysla 400 eur
ostatne nas vyslo okolo 500 eur - kupili sme napr. lacnejsi prebalovaci pult, vysielacky, nejake oblecenie, fusak do kocika, novy matrac, hracky a ostatne drobnosti.
myslim, ze sme nekupovali ziadne zbytocnosti a vsetko sme riadne vyuzili 😉

wewerka22
18. jan 2013

no, zienky, nezijete si zle na tom slovensku. ja som v zahranici, ale vela sme na dieta neminuli. oblecenie som sa rozhodla kupovat postupne. vedela som, ze nieco dostanem od kolegyn a znamych, tak som pockala a dokupila iba par bodiciek. vsetko som kupovala biele, neutralne, tak mi to ostane aj na neskor. niektore dupacky som si doniesla zo slovenska, tie snad pamataju este aj moje casy. take nosil po dome. kocik som chcela z bazaru, ale nakoniec sme jeden zdedili v rodine, bol po jednom dietati, chceli ho predat za 100e a nemohli sa ho zbavit, tak nam ho darovali. ja tu vajickovu modu nemusim, podla mna je dietatku najlepsie, ked spinka na rovnom. preto som aj chcela nejaky starsi typ kocika. autosedacka nas stala na burze 2e. je to starsi typ, ale komu sa s nou asi tak budem chvalit. uz z nej vyrastol a teraz sme mu kupili poriadnu za 40e. no, postielka, zase z burzy za20, k tomu novy matrac za 40. detske monitory na nete v bazare za 8. flasky, cumliky, olejceky..som kupila ked boli v zlave-do 20 vsetko. no a uz dokupujeme iba plienky, aj tie kukam v akciach.. hracky? osobne dostal od nas iba jednu na vianoce. este ma len 6 mesiacov, takze toho vela nepotrebuje, no, kamosky mu par kusov kupili a zatial mu to staci. perinku sme nemali. klokanka ma stala asi 30. nejake deky sme kupili, do20. plachty a perinka do postielky je z ikey, podla mna maju dobre ceny. stale iba kojim, takze ziadne umele mlieka, aj tie su pekne drahe..
niekto tvdri, ze dieta je nakladne. podla mna ani nie, je to vec pristupu. dostala som dupacky a oblecko od znamych, mal to oblecene iba parkrat. strasne rychlo z toho vyrastol, a uz to vsetko lezi v skrini, dufam, ze sa nam este podari dalsie babo, aby to vynosilo..
nie ze by sme na veci peniaze nemali, jednoducho nam je luto vyhodit peniaze na veci, ktore ani nepotrebuje.. aj ked tazko sa odolava, ked to vsetko vidim v obchodoch. prva je vzdy otazka, ci to naozaj moj drobcek potrebuje.zdravy rozum je asi zaklad. no a potom peniazky, ked nemam, neminiem. ale urcite mojmu malemu nic nechyba, to je iste..