Koľko oblečenia nakúpiť do výbavičky pre novorodeňa?

2marianna25
20. sep 2010

ahojte baby...ja by som sa xcela opytat na vybavu pre babo myslim oblecenia kolko toho asi babo bude potrebovat.Viem ze babetka ryxlo rastu a nexcem zbytocne nakupovat vela.vy skusenejsie budete urcite vediet alebo mat mierku 🙂 .alebo ako casto je potrebne babo prezliekat???vdaka 😉

juliakocka
20. sep 2010

...urcite nie vela oblecenia, radsej menej.....ja som velmi vyuzila bodynka s dlhym rukavom aj dlhymi nozickami...a mam februarove babo.....plus zavinovacka....a babo som prezliekala ked uz smrdelo za mocom, alebo prekakalo bodynko, menej je viac a preperies v rukach, vyschne na radiatore v zime, takze tak....ale moja nikdy nevracala, takze som nemusela ju prezliekat...ked babo vracia, osvedcia sa podbradniky

zuzkat1
21. sep 2010

moja je tiez januarova 🙂 urcite nekupuj mensie ako 56 a aj z toho len par...ja som mala hlavne 62ky...na von som mala overal (ja som ju do kocika nedavala v zavinovacke) pod overal staci ten tenky pyzamkovy overal(dupacky) a na to este jeden tenky kabatik alebo tricko s dlhymi rukavmi potom sup do fusaku🙂 ak kupis tie 62ky tak to chvilu vydrzi a boli dni ked som ju aj 3x prezliekala, lebo sa prekakala alebo pogrckala.. ale takych 6ks by malo stacit na zaciatok... ja som doma ciapku nedavala takze tenku som nevyuzila,ale to je na tebe...takisto som jej ani tenke rukavicky doma nedavala,ale to je tiez na tebe... hrube rukavice na von a hruba ciapka na von...
este k tym podbradnikom🙂 mne sa neosvedcili🙂 mam kopu a nevyuzivala som kym nezacala papat...moja ked vracala tak to bolo vsade a komplet som ju musela prezliect...ale mozno keby menej grcla tak by som aj pouzila... no ked kupis nic sa nedeje pouzijes neskor pri papani🙂

barborato
21. sep 2010

ja neviem ako ostatne baby ale ja mam dieta prva v rodine a nic som po nikom nezdedila tak som kupovala komplet vybavu a po pravde kupovala som toho dost a vyuzila som vsetko kosielky na zaciatok teraz su uz lepsie modernejsie este ked sa moc netrepe len lezka som mala ale 5 ks plus k tomu 5 ks dupaciek a 2 kabatiky a body s dlhym rukavom 3 ks a k tomu polodupacky tiez 3 ks. Tie tenke ciapocky som ani ja moc nevyuzila akurat jednu po kupkani ked mal mokru hlavicku ale potom som ju davala dole. A na vom zo zaciatku som mala hruby svetrik strikovany plus zavinovacka a do fusaku a ked trosku podrastol overal. A este kopu veci okolo to je len taky zaklad a ja som dovala aj pancusky sice sa mi vsetci cudovali ako chcem takemu malemu babatinu obliekat pancusky ale problem som z tym nemala.

nikush
21. sep 2010

par kusov z 56 a potom len 62. babo rastie ozaj rychlo. cize cca. 6kosielok som mala, 3 dpacky, 3 tie ruka-noha, svetriky podedene, ale vyuzila som tak 2ks na striedacku...fusak, tenke ciapky som nevyuzila, mal na ne velku hlavu 😀 , rukavice som davala len strikovane a to na vonku, ciapku hrubu, lebo je oktobrovi, hrube ponozky, zavinovaciu deku.
zacala som to vsetko kupovat az ku koncu tehotenstva. podla mna je zbytocne vela veci nakupit. osvedcili sa mi hlavne kosielky na patentky v predu. maly sa mi casto prekakal, takze som menila a v pohode vyschlo...cuby duby preperies a vyschne tiez hned.