Čo všetko treba pre novorodenca?

5. máj 2024

Ahojte , co všetko ste kupovali novorodencovi, co potrebuje ?

andula1988
5. máj 2024

Ahoj, tak trosku zvlastna otazka ….
Kupovala som vsetko co som potrebovala a co som nemala …
Od kocika, autosedacky, oblecenia, kozmetiky az po postielku, doplnky, veci na kupanie ……. Je toho vela a zalezi co vsetko chces a vyuzijes

lucia13022023
5. máj 2024

Reálne novorodenec nepotrebuje veľa veci. Skôr co potrebuješ a využiješ ty. Ci chceš nejaké vibračné kresielko, nosič, hniezdo, kolotoc nad postieľku... Ja som doma nechcela mať veľa veci, chcela som najprv spoznať to dieťa a až potom kupovať napríklad nosič, atd..
Ale také základné sú samozrejme plienky, oblečenie, kocik, kvalitne vajíčko, latkove plienky, postieľka a vanička.

andrea2323
5. máj 2024

Skús si vygoogliť “zoznam pre novorodenca” alebo “výbava pre novorodenca/dieťa” a nájdeš veľa zoznamov, ktoré si môžeš napr aj upraviť a vytlačiť a ísť pomaly podľa toho - najmä tie základné. Tie nejaké extra napr nejaké špeciálne húpacie kreslo atď - tie si pozrieš čo cca chceš kúpiť dopredu a čo sa rozhodneš neskôr 😊

hederamonstera
5. máj 2024

Oblecenie, zavinovacka,bavlnene plienky, autosedacka, kocik, postielka, hupacie kresielko, satka na nosenie, vanicka na umyvanie, noznicky na nechty, flasky na um, odsavacka,…
Kazdy ma ine preferencie co pouziva, co jeden pouziva, druhy nemusi.
Kup zaklad a dnes uz lahko dokupis.

00momo
6. máj 2024

Ja som sa pýtala kamoskiek čo majú malé deti čo reálne využili, a čo bolo zbytočne. Malý mal ohrievač ku na fľaše bol na UM nemala som mlieko. Cumlíky nechcel vôbec. Kvalitné veľké vajíčko. Postieľka žiadne hniezda a podobné blbosti. Len paplonik. Zavinovačka ale ta klasická šnurovacie. Zásobník na plienky. Z kozmetiky sme mali len olejčeky, ktorý som dávala pár kvapiek do kúpeľa a sudokrem a aviril na striedačku. Kliestiky na nechty, kefu na vlásky. Bavlnené plienky nielen na odgravanie malý s nimi spí do teraz.samozrejme kočiar s velkou vaničkou, tak nám radila pani v predajni, keď sa narodí v lete v zime do malého kočiar už fusaak nedáte. Detský prášok na pranie aviváž som nedávala. Sprchovací som začala používať až od 8m od HiPP. Mali sme nosič. Mali sme hraciu podložku . Hračky také tie sustacie. Hračky , ktoré vydávajú zvuky..... Prenosnú dozu na mlieko (keď sme niekam išli). Monitor dychu predčasne je narodený.

00momo
6. máj 2024

Doplnim oblečenie som pomaly kupovala od 4 mesiaca tehotenstva nie všetko naraz, keď sa mi niečo zapáčilo som to kúpila aj 2x do mesiaca som niečo kúpila a potom sa z toho tešila. Buď hračku alebo oblečenie....