Prvé príkrmy. Aká značka je dobrá?

makalka165
27. apr 2011

Ahojte mamičky, začíname s príkrmami a chcela by som poradiť, ktoré značky používate a odporúčate? Viem že Hipp je "naj" ale aj najdrahší tak hľadám niečo lacnejšie ale dobré 🙂 Ďakujem za odpovede....

ela2710
27. apr 2011

@makalka165 ja odporucam domacu vyrobu 🙂 http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

pripajam jeden odsek z jednej dobrej stranky:
Hotové kupované príkrmy pre bábätko neprinášajú žiadnu výhodu. Výhodu prinášajú iba mamičke, lebo je to pohodlnejšie. Ich chuť je unifikovaná, deti môžu odmietať domácky pripravenú stravu. Treba si uvedomiť, že bábätko učíme na jedlá, ktoré bude papať aj po prvom roku. Ak si zvykne na zdravé, doma pripravené jedlá, bude ich dobre znášať aj ako staršie. Zelenina a ovocie v našich obchodoch zvyčajne vyhovuje normám a nie je zdraviu škodlivé. na trhu je i široký výber bioproduktov. Vyvarujeme sa jedine rýchlenej zelenine, starej, nahnitej či poškodenej. V zime, resp. mimo sezóny, môžeme príkrmy pripravovať z kvalitnej mrazenej zeleniny. Hotové príkrmy prinášajú výhodu na cestách, na dovolenke atď. no v bežnom živote by sme sa ich v záujme bábätka mohli radšej vzdať.

maggie2
27. apr 2011

Výborná je značka ALETE (tuším vyrába Nestlé), má to v sortimente sieť drogérii BIPA a Schlecker, je o pár centov lacnejšia ako HIPP. Inak obe značky odporúčam kupovať v Rakúsku v spomenutých drogériách, po vybaveí si zákazníckej karty majú často rôzne zĺavy, aj množstevné, nehovoriac, že ceny týchto výrobkov sú nižšie než na SK

A ja dopĺňam predchádzajúcu správu: výhoda kupovaných príkrmov je v tom, že garantujú aspoň chemickú nezávadnosť, čo čerstvé potraviny nutne nemusia spĺňať

nice202
27. apr 2011

myslim si, ze z PO do Rakuska to ma dost daleko 😀 . Skus v DM drogerii ich znacku. Vsetka detska strava musi splnat najprisnejsie normy a je pravidelne kontrolovana!

annie13
27. apr 2011

nasa mala spapa aj kupovane aj domace ale jedinne hipp, ine mi nechcela, sunarek hami nestle alete ani tie bio dmkove

ivanka85
27. apr 2011

z dmka Babylove a Alnatura

sisaha
27. apr 2011

u nas najviac fičali Hipp, ale zjedla v pohode aj ostatne. Moja mala ich konzumovala do cca 1 roka, potom jej v ramci prevencie brali krv a nic jej nechybalo. Dokonca ani zelezo. Dnes sme uz na varenej domacej strave 😉 .

mirip
27. apr 2011

najlepiše si doma sama navariť 😉

feb13
27. apr 2011

Ja som tiez za domacu stravu, hlavne ak ma niekto vlastnu zahradu. Co sa tyka chemickej nezavadnosti - zeleniny a ovocie v kupovanych prikrmoch tiez museli v nejakej pode vyrast a aj popri najlepsej snahe je ta poda iba rovnako zavadna alebo nezavadna ako vo vlastnej zahrade takze nech mi nikto netvrdi ze hotove prikrmy su lepsie ako domace. Aj v najlepsom pripade mozu byt iba rovnako dobre. Inak treba stasne pozorne citat zlozenie, pretoze niektori vyrobcovia do nich zamixuju naozaj vselico. Okrem toho tieto detske vyzivy su strasne presladene, co sa hovori ze detom sa jedlo sladit nema... a hlavne jablkove pyre a podobne, ved tie ovocie su originalne sladke, naco do toho este pridavaju cukor... ja som si to uvedomila ked mi krcne mandle vyberali pred par rokmi, tvrde jedlo som par dni nemohla tak som skusila tieto detske vyzivy a normalne som ich nemohla jest, tak mi stipali a palili v hrdle tu ranu od toho mnozstva cukru. No samozrejme ked su sladsie tak babatkam lepsie chutia a viacej spapaju, tak mamicky to viacej kupuju a oni maju vyssie trzby. Neverte tomu, ze vyrobcovia maju na zreteli zdravie nasich deti ako to prezentuju, im ide jedine o peniaze nic ine.

kokazm
27. apr 2011

Ja tiež malému pripravujem jedlá doma, zväčša z čerstvej zeleninky a ovocia. Na drahé príkrmy Hipp mi nevychádzajú peniažky. Ak ideme niekam na dlhšie mimo domu, kupujem detskú výživu v Jednote - ich výrobok. Tie sú aj od 4. aj od 5. mesiaca a malý ich miluje. Ale tiež nakupujem kaše v prášku a zarábam ich, či už v mlieku, alebo vo vode. Tie mu ale dávajú neskutočne veľkú energiu a malý nechce cez deň vôbec spať. V nedeľu, keď varím kuraciu polievku, tak nepridávam soľ, ani korenie, malému odoberiem zeleninku aj trošku vývaru, rozmixujem a až potom zvyšnú polievku dochutím. Hotové príkrmy sú fajn, hlavne ušetria mamičkám čas, ale neušetria peniažky. Môjmu malému nič nechýbe, pri prehliadkach sú výsledky vynikajúce aj bez drahých hotových jedál.

lucia.kl
27. apr 2011

najlepšie je doma si variť, tie kupované sú všetky dobrý humus..... varenie trvá max 20min. a je to najlacnejšie...

kukucka1979
27. apr 2011

ahoj, my sme nikdy nekupovali flasticky s prikrmami... vsetko sme si vyrabali doma. takto som aspon vzdy vedela, co moj maly papa. a kedze pravidelne varievam aj nam, tak sa vzdy uslo aj jemu - odobrala som mu z nasho a az potom som to dochutila. v obchode akurat kupujem vyzivy ovocne, bo nie vsetko ovocie mame teraz dostupne...

stanica
27. apr 2011

Ak si z PO a da sa ti, skus niekedy skocit do Polska do supermarketu (my sme chodili do Carrefouru alebo Realu), kde su Hipp a aj ine znacky o dost lacnejsie ako u nas, aj ked nie su v akcii. Inak u nas kupujeme prikrmy z DM.

kaja73
27. apr 2011

Musela som zrušit svoj hlas ivanke 85,pretože si myslim že niektore z vas asi nečitali otazku.Makalka sa nepyta, ci je lepsi domaci alebo obchodny prikrm 😉 Pyta sa na ZNACKU obchodneho,s ktorym mate skusenosti a odporučate ho .Ja tiež doma varim,ale naco to tu vytahovat a zhadzovat babu, čo sa tu pyta na ine.Napriek tomu,že varim,tak aj kupujem-na dovolenku,alebo pravidelne raz do tyždna-kvoli inemu masu,ako bežne použivam.Takeho kralika,jahna,alebo tela doma teda nevarim a neviem prečo by to maly nemohol papat raz do tyždna. Takže skuste odpovedat na otazku.Moja odpoved je jednoznacne ALNATURA a aj BABYLOVE.Tieto maju nielen dobre zloženie,ale aj chutovo su celkom fajn.

stanislavao
27. apr 2011

no najlepsie je uvarit doma, lebo viete, co tam date. zemiacky, mrkvu, kuracie prsia, kralicie masko. vo vsetkych tych kupovanych prikrmoch su konzervanty a umeliny. aj ked hovoria, ze bez nich, nieje to podla mna pravda. je to prifarbovane a chutovo strasne hnusne. aspon podla mna. doma to mate urcite chutnejsier a na internete najdete tolko roznych receptov, ze si ani vybrat nebudete vediet.

slavinka9
27. apr 2011

ahoj.....ja tiez varim doma, no vdy mam v zasobe aj kupovane papanie, hlavne ked niekam ideme alebo sa ponahlame a aj preto ako pise kaja73.kralika jahnacinu a telacinu kupujem hotove prikrmy a malej to pekne striedam.a tiez kupujeme ovocne, kupovali sme si ich s manzelom aj pre seba este kym sme nemali dieta, tak nevidim dovod preco by som ich nemala kupovat malej.tie ovocne kupujeme COOPjednota, tie su super a s masovych hlavne HIPP skusala som sunarek,no mala si isla hlavu odkrutit ako robila fuj fuj 😀 .a citam ze aj dm ma prikrmy, to som nevedela, tak skusime aj tie, som zvedava.

lussy666
27. apr 2011

DM alnatura, babylove

stvura
28. apr 2011

celkom suhlasim s @kaja73 az na toto...naco davat malemu dietatku kralika alebo telacie ked ho potom v neskorsom veku nebude jest? U nas napriklad telacie, zajacie aj bazantie maso dostat a aj som ho malemu v zakladnych prikrmoch pripravovala, ALE..odkedy sa rozjedol a zhruba konzumuje nas standardny jedalnicek tak uz ho neje. Jednoducho preto, lebo mi s muzom nejeme tieto druhy jedal. Rovnako ja osobne nedam do ust umelace z plechovky {ani ovocne vyzivy}, tak toboz to dat dietatu. Preto doporucujem davat naozaj to, co je rodina a nech mi nikto nehovori ze spravit prikrm je tak zlozite {zelenina, voda, kusok masa, po uvareni a mixnuti kvapka ol. oleja}...to teda zvladne aj moj muz a ten skutocne okrem caju nic nevari! Na dovolenke som to riesila tak, ze dieta jedlo co bolo. To ze tyzden nemalo maso ma nejako velmi nerozhodilo. Momentalne dcerke varim len maso co bude aj standardne jest v neskorsom veku.

mircalla
28. apr 2011

Najlepsia znacka z hladiska coho? Chuti, zlozenia,ceny? To je tak postavena otazka....Nam tieto kupovane prikrmy - zeleninka a masko ci prilohy absolutne nechutia, je to podla mna chutovo hrozne.
Ani to nedavame, boli asi 3 pokusy. Ovocie kupujem vacsinou Hipp, to zje, ale podla mna nie je vobec mimo napisat, ze najlepsia je domaca vyroba, prave naopak. Chutovo neporovnatelne (napriklad Sunar, Babylove ovocne prikrmy totalne presladene) davame to len v pripade, ak cestujeme. A ze si su chemicky nezavadne? No to tvrdia vyrobcovia.....Podla mna sa ani neda povedat, ze ktora znacka je najlepsia, to je strasne individualne, co komu vyhovuje.

kvetinqa
28. apr 2011

Mame kamarata biochemika, ktory sa venoval skumaniu detskych vyziviek a povedal, ze vo vsetkych testoch najlepsie skoncili Hippky... Ja by som ale volila hippky aj keby mi to nepovedal... a kupujeme v rakusku, kde su ovela lacnejsie

tosomja
28. apr 2011

my kupujeme sunárku, nie preto, že je lacnejšia ako Hipp, ale preto, lebo nám viac chutí...je pravda, že kupujem len v nutnom prípade, keď ideme na dva tri dni preč a nechce sa mi vláčiť mäso, zeleninu a všetko ostatné na varenie...

poleva
21. máj 2011

neviete či na slovensku sa dajú zohnať výživy Alete? tieto sú úžasné

lumimi
22. máj 2011

my sme skusili všetky značky na ktoré sme natrafili a z každej sa mi malý poblil, takže varíme domáce, z toho už neblinká

medyna
22. máj 2011

nam velmi kupovane nechutia, skusala som rozne znacky, takmer vsetky, co su na trhu... vacsinou varim doma, ale ked sme niekde na vylete, tak beriem kupovane... no zje mi par lyziciek a potom bleeeeee 😖 ... ale chcem,aby si zvykla aj na ine, ako domace, pojdeme na par dni na dovolenku, a tam nebudem mat moznost varit ....

hori
22. máj 2011

moja mala zeleninovo-masove prikrmy kupovane nechce, z ovocnych nam zapasovali Sunarek a Hami.

exupery
23. máj 2011

Uplne ta najsamlepsia znacka je -Domaca kuchyna.... 😉

marcela10
31. jan 2012

Ja kupujem tiež babylove a teraz majú akciu v tescu. Apropo sú nezávadné a bio na rozdiel od zeleniny, ktorú kúpiš v reťazcoch. Kamoš robil riaditeľa v jednej firme a vravel, že na slovensko ide zelenina do obchodov aj 20ta trieda, ktorá sa napríklad v Rakúsku a Nemecku nemala šancu predať... len na margo tej nezávadnosti 🙂))

graceful9
17. apr 2012

šla som sem, aby som sa dozvedela odpoveď na otázku, ktorá trápi aj mňa, ale až na pár výnimiek som tu našla len, že domáca strava je naj,,,,ok, ale keď toto chcete rozoberať, tak choďte do takej témy,,,,zaujímavé, že tieto odpovede admini nemažú, hoci otázka bola iná a inde sa idú potrhať v mazaní a korigovaní,,,a chcela by som sa opýtať na ceny, ak sa tu nájde niekto, kto odpovie aj na pôvodnú otázku 🙂

jezibosorka
17. apr 2012

ajaj, najlepsi je ten co uvaris sama doma, 😉

31majka12
17. apr 2012

Ahoj my obcas papame aj Sunarek.

liviadanova
17. apr 2012

Značka: domáca strava a najlepšie z vlastnej záhradky ak sa dá 🙂