Od koľkých mesiacov sa má prikrmovať?

klh013
7. jan 2014

AHojte mamičky, chcem sa spýtať od ktorého mesiaca sa má bábatko prikrmovať. Malinký bude mať koncom januára 3 mesiačiky, zatiaľ papáme len BEBU. Dakujem za odpovede 🙂

luba28
7. jan 2014

@klh013 az od 4 mesiacov mozes zacat,....... 🙂

ushuaia
7. jan 2014

@klh013 nasa princezna mala 3 mesiace pred 5 dnami...a tiez uz rozmyslam, kedze tiez papa UM France Liat AR, ale po pravde sa nic nepokazi ked zacnes po 5 mesiaci...kedze je na UM, my zacneme tiez...najprv sa zacina zeleninkou ale to asi vies 🙂

ushuaia
7. jan 2014

@luba28 inak myslela som si 🙂 , ze mozno uz aj od 4 teho..., a chcela som sa ta spytat ked si mi poradila alpu na dasienka...neni to predsa len trosku silne pre babo aj co sa chuti tyka...?, ale vyskusam, si pamatam volakedy mala alpa nie najlepsiu chut...sak asi aj stale ma taku istu 😀

jankaba1
7. jan 2014

Ahoj, u nedojčených do ukončeného 4. až 5. mesiaca života dieťatka.Začína sa s jednoduchými zeleninovými kašičkami, ktoré spočiatku pripravujeme len z jedného druhu zeleniny / napr. mrkva/ , neskôr sa rôzne druhy zeleniny môžu kombinovať (v 7. mesiaci). Potom prechádzame na ovocné a ovocno-zeleninové kašičky, a do tretice podávame zeleninovo-mäsové príkrmy.

luba28
7. jan 2014

@ushuaia nie,praveze im to vyborne urobi,...nasmu to aj chutilo,...sam otvaral usta,ked ju videl,....to das len na svoj prst a potries,..... 🙂

luba28
7. jan 2014

@jankaba1 to je z nejakej knizky????? 🙂

luba28
7. jan 2014

@ushuaia geliky su len na chvilku,babo ho zje a uz,....alpa ostane dlhsie,ved vyskusaj na sebe a uvidis ako dlho ten pocit ulavy vydrziii,.... 🙂

klh013
autor
7. jan 2014

Ďakujem vám tak si ešte počkame teda ved zatial nám stačí mliečko malinký rád papá chutí mu takže netreba to asi zbytočne poháňať 🙂

tanickaskorokubikova
7. jan 2014

My budeme mat 24februara 4mesiace a vtedy zacneme 😉 tiez sme na Um

aliza
7. jan 2014

@luba28 neobsahuje alpa nahodou alkohol? 😕 ak geliky zje, tak zje aj alpu, ci nie?
@klh013 nemas sa kam ponahlat. Aj ked dieta pije UM, kludne mozes zacat prikrmovat aj neskor, ako v 4.m. Ak si precitas temy tu na MK, tak zistis, ze cim skor sa zacne, tym viac problemov, aj ked si to mamicky nepripustia. Zacala by som az po 5.mesiaci, ale iba zeleninove prikrmy, ziadne kase a detske vyzivy.

andynika
7. jan 2014

@klh013 ahoj zalezi od velkosti a vahy babatka mozes aj od 4 mesiacou ale pokial neni treba a babatku staci mliecko tak pockaj do 5,6 ale je to inak jedno😊

lulistek
7. jan 2014

@klh013 my sme uplne na UM od 3.mesiaca, Babylove 1 a Hami 2 teraz. Mne pediatricka poradila od 5.mesiaca prikrmovat, ale ja som zacala od 4,5 mesiaca. Mala to zacala vyzadovat, ze ju samotne mliecko zapekalo, kakala tvrde hovka a ked sme zacali mrkvickou prve 4 dni, potom zemiacik sa nam to upravilo. Ber to tak, ze sama uvidis kedy. Od 4 mesiaca mozes - len skor nie, aby babatko nemalo moc zatazene oblicky.

luba28
7. jan 2014

@aliza uz som cakala ,kedy zacnes oponovat,......a dockala som sa,......gel je gel a lpa je "tekutina" keby to nemam odskusane,tak to neradim,....urcite ani svojmu by som nechcela poskodit,.....

ushuaia
7. jan 2014

@luba28 urcite vyskusam... 🙂 , a tiez som citala ze prave teraz je to naopak ako v minulosti a lekari odporucaju zacat s prikrmovanim aj od 4 mes. vraj ked sa skor zacne , dieta nebude nachylne na alergie...,alebo teda drobec sa lepsie vysporiada s alergenmi, samozrejme je to individualne a mamicka sa moze rozhodnut sama. A aj dietatko same vysle signal, ze mliecka uz je asi malo... 🙂

ushuaia
7. jan 2014

@luba28 a este sa ta opytam ak ti to nevadi, je to sice mimo temu...mala ma problemy s kakanim, sa ani necudujem ked je na UM, naststie koliky nas obisli...cvicila som jej s nozickami, ked bola malinka pouzii sme aj rektalnu rurku - tej sa vsak uz vyhybam, a pouzivame glyc. cipky - nechcem to vsak pouzivat denne, aby si potom nezvykla...vela mamin dava detom probiotika...tu nezozeniem 🙂 , uz sme sa pytali, aj slubili ze objednaju...ale nic z toho, mas skusenost s probiotikami, alebo nejaku radu ??? Cim je starsia sa vsetko dostava do normalu, ale predsa len to kakanie jej robi tazkosti, najma rano okolo 6 , a srdce mi to bere pri pohlade na nu ked trpi...dakujem za kazdu radu... 🙂

luba28
7. jan 2014

@ushuaia probiotika su fajn,ja aj pri ATB davam,aj pri takych problemoch ako mate,len my sme aj koliky mali,....este by som dala cajik,....ked je na UM tak moze,....kup nejaky detsky ak tam je dostat,....

luba28
7. jan 2014

@ushuaia a kedy letis domov???? 🙂

ushuaia
7. jan 2014

@luba28 buduci tyzden...ziadne detske caje tu niesu...davam jej vodicku, ta jej celkom chuti... 😀

luba28
7. jan 2014

@ushuaia tak uz len trosicku vydrzat,pomahaj ako mozes a tu na SK si kupis vsetko potrebne,....pis si zoznam 🙂

luba28
7. jan 2014

@ushuaia kup si tu probiotika nutrolin B,ktore sa rozpustaju do vody,alebo caju,.....

ushuaia
7. jan 2014

@luba28 dakujem za rady a zoznam uz veru pisem... 🙂

jankaba1
7. jan 2014

@luba28 je to z webu, tejto info som sa drzala aj Ja. A to mam 2.dceru

lulistek
7. jan 2014

@aliza
@luba28 ohladom tych gelikov a alpy.. neviem ci by som dala ja alpu malej, ale rozmyslam nad tym. ohladom k "alkoholu" cize obsahu etanolu - v calgele je 96%etanolu a v alpe 60%

aliza
7. jan 2014

@lulistek uprimne, zlozenim gelikov som sa nikdy nezaoberala, kedze sme ich ani nepouzivali, ale logicky som predpokladala, ze zlozenie je bezpecne a vhodne pre babatka. Ta alpa mi nejak vyrazila dych 😀.

luba28
7. jan 2014

@aliza tak skus sa sem-tam opytat a potom reagovat,....to myslim v dobrom,... 🙂

vjaja
7. jan 2014

Mne dr. povedala, keď mal 3,5 mesiaca že môžeme začať skúšať mrkvičku, brokolicu a postupne pridávať, chutí mu, nemá problém s ničím a popravde nemyslím si že to prinesie starosti, viac práce to áno, po papaní mu dám pár lyžičiek kojeneckej vody a sem tam sa ešte dopapá UM, zatiaľ len raz za deň a to ako obed, ovocie by som ešte nedávala.

lulistek
7. jan 2014

@aliza ani ja som sa tym nezaoberala ale ked sa tu spustila diskusia o tom tak som si to preklepla ;)

aliza
7. jan 2014

@luba28 skoda, ze nenapominas aj ostatne 😉, ale v pohode, mne to nevadi

luba28
7. jan 2014

@aliza to len preto,ze uz sme mali nejaku vymenu nazorov,....len preto,....ja vsetko co radim,mam z vlastneho zivota,..ani jedna rada neni z nejakej publikacie,knihy,brozury,kde sa robi vseobecny pohlad na vec,.....ale dufam,ze som ta neurazila a ak tak sorry,.... 🙂

aliza
7. jan 2014

@luba28 z vlastneho zivota? akoze pokus-omyl?na vlastnych detoch? tak to potom netreba vobec chodit do skoly, ved staci iba skusenost zo zivota, ani k lekarom urcite nechodis, ved babky poradia zo zivota, co im pomohlo......tak si to myslela? ked ani jedna rada nie je z knizky...hm, ja neviem, ale pre nieco sa tie knizky a publikacie vydavaju, ci nie? pre nieco to ti autori pisu, asi preto, ze sa tomu venuju a vedia o tom viac, ako bezny clovek....cim viac ma clovek precitane, tym lepsie si vie utvorit vlastny nazor a vybrat pre seba to spravne .......ja si teda radsej precitam odbornikov, ako by som mala robit podla toho, co koho v mojom okoli z vlastneho zivota napadne 😕. Ale tak kazda sme ina, co uz.